bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Дослідження: як долати конфліти у вирі реформ

Шостий рік триває реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. У 2020 році завершилось формування базового рівня адміністративно-територіального устрою. Наразі продовжується робота із завершення перерозподілу повноважень та ресурсного забезпечення нових укрупнених громад. Проте, в новостворених громадах спостерігаються конфлікти, які негативно позначаються на становленні їх спроможності та на успішності реформи в цілому.

Напруження у громадах також виникає і в процесі реалізації секторальних реформ: освіти, охорони здоров’я, земельної та інших. Асоціація сприяння самоорганізації населення 2018 року проводила дослідження конфліктів у громадах: основні їх типи, причини та наслідки. Експерти Асоціації за результатами дослідження рекомендували проєктам та ініціативам, що працюють з громадах активізувати роботу над розробкою стратегій та заходів реагування на конфлікти, що виникають у процесі реформ, їх трансформацію і попередження.

Слід зауважити, що окремі громадські організації та проекти міжнародної технічної допомоги працюють за напрямком трансформації конфліктів у новоутворених громадах. Реалізація діалогових ініціатив у громадах є вкрай важливою для забезпечення їх стійкого розвитку та успіху реформ. Адже спротив змінам, їх політизація, брак комунікації призводить до зниження суспільної довіри до реформ, що має своїм наслідком їх згортання.

Експерти Асоціації провели дослідження, що присвячене досвіду мережі партнерських громадських організацій – семи ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії (РЦ), які протягом останніх чотирьох років працюють за напрямком мінімізації конфліктів у партнерських громадах.

Експерти Асоціації провели глибинні інтерв’ю з експертами Волинського, Луганського, Львівського, Миколаївського, Одеського, Херсонського, Чернігівського РЦ, які поділились своїм досвідом роботи з громадами. Інтерв’ю також проводились із представниками партнерських громад, які ділились своїми оцінками діалогових ініціатив, що реалізовувались у їх громадах. Основна увага у дослідженні приділяється інструментам та підходам роботи РЦ із конфліктними ситуаціями на місцевому рівні. Описані також успіхи та невдачі РЦ у роботі з трансформацією конфліктів. Аналітики Асоціації свідомо уникали опису конкретних громад для того, щоб забезпечити конфіденційність та не дискредитувати діалогові ініціативи партнерських ресурсних центрів.

ознайомитись з дослідженням

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.