Мало хто з сучасної молоді сьогодні відпочиває без алкогольних напоїв. Жоден концерт, футбол чи дискотека не обходиться без пива, а фраза «пішли на пиво» для багатьох підлітків стала синонімом «давай зустрінемося». А адже саме з цього напою починається підлітковий алкоголізм. Особливу небезпеку становить широка пропаганда пива серед молоді. На жаль, багато молодих людей не вважають пиво алкоголем, і не всі знають, що літр хмільного напою прирівнюється до трьох чарок горілки, повідомляє Сектор громадських зв’язків Миколаївського міського управління міліції.
Статистика, виявляється, просто шокує. На сьогоднішній день 40% наших дітей від 14 до 18 років вже пристрастилися до випивки; в країні, через пияцтво матерів, фіксується близько 25-30% випадків дитячої патології немовлят.
З кожним роком зростає кількість психічних розладів, викликаних вживанням спиртного, близько 30% українських чоловіків працездатного віку залежні від алкоголю, але при цьому до медиків із приводу лікування звертаються далеко не все. Алкоголіком стає один з десяти «українців, що випивають”. А загальний показник вживання алкогольних напоїв в Україні досяг оцінки в 12 літрів на людину в рік.
Вживання пива призводить до виникнення імпотенції у чоловіків, а у жінок – до надлишку статевого гормону фітоестрогену, що викликає рак шийки матки.
Але ніхто з виробників пива про це не говорить, натомість через рекламу вбивають у свідомість пивні міфи. Один з пивних брендів («Десант») закликає відправити відповідну кількість смс, за що обіцяє присвоїти генеральський чин. Тобто з реклами випливає, що вчитись не треба, працювати не треба, а досить відправити смс, і ти – генерал. Це принижує гідність українських військових.
Особисто мене дуже сильно здивував той факт, що парламент 21 січня 2010 року прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», адже деякі нардепи напряму відносяться до алкогольних гігантів країни, будучи їхніми співвласниками. Хіба вони рубатимуть сук на якому сидять? Але коли цей закон став доступним широкого загалу, я зрозумів, що це чергове «відчипне» нашої влади.
Посудіть самі! Законом забороняється споживання пива (крім безалкогольного) та слабоалкогольних напоїв: у закладах охорони здоров’я; у навчальних та освітньо-виховних закладах і т.д. і далі: закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі)». Яка логіка даного вислову? Пиво в пластиковій тарі – це не алкогольний напій? А чому на стадіоні можна пити пиво в пластикових стаканчиках, а, наприклад, в скверах ні? Хіба це боротьба проти вживання алкоголю і в даному випадку пива? А може просто спортивні споруди не є громадськими місцями і байдуже, що їх відвідують тисячі, десятки тисяч чи сотні тисяч чоловік, серед яких велика частина неповнолітніх.
Знову відповідь очевидна: пиво – це офіційний спонсор спортивних змагань (в основному футболу, що добре видно з рекламних роликів) і компанії-виробники хмільного витрачають мільйони доларів «відстьогуючи» законотворцям, які створюють і парламентарям, що приймають такі от неоднозначні закони!
Тому боротися треба в першу чергу не проти алкоголю, а проти тих людей, які дозволяють алкоголю бути привілейованим явищем в суспільстві. І для зміни ситуації в країні необхідно повністю заборонити рекламу алкоголю й тютюну, а також підвищити акцизні ставки на алкогольні напої. «У нас вони найдешевші. Цього року, швидше за все, пиво ще подешевіє через низькі акцизні ставки й ріст інфляції, а виходить, стане ще доступніше для дітей», - відзначає він. На думку медиків і представників громадських організацій, варто також обмежити місця й час продажу й вживання алкогольних напоїв, підсилити контроль над їхнім продажем. Безсумнівно, поліпшило б ситуацію й масове захоплення молоді спортом, про що повинна подбати держава.
Але поки на алкоголі наживаються його виробники, а владі зручні ні про що не думаючі, «питущі» громадяни, ситуація в країні навряд чи зміниться на краще.
І на останок, хочеться згадати відомий вислів з кінофільму Леоніда Гайдая «Не може бути»: «Губить людей не пиво, а губить людей вода», а в нашому випадку ВЛАДА.
Коментарі
... із своєї дзвіниці - погоджуюся!!!
1. В Україні відсутні профілактичні програми! Якщо хтось і стверджує що програми існують - це абсолютний мізер або пережиток "горбачовської компанії".
2. В Україні міліція сприяє злочинності! Як спитаєте Ви? міліція нічого не можу зробити з пияком! (хіба що відлупцювати)
Я вже описував ситуацію побачену у Польщі, де міліція скеровує на примусову ТЕРАПІЮ! І у більшості випадків навіть оплачують перебування особи у терапевтичному осередку! (з місцевого бюджету)
У Польщі існує поняття так званих гроші "коркові". 1% від продажу однієї пляшки алкоголю. Які йдуть власне на лікування узалежнених.
1. У вузах безліч терапевтичних тьа освітніх програм.
2. Серед поліції та соціальних працівників особливо!!! Там і поліціанти проходять особисту терапію. (у нас серед мЄнтів та дільничих таке поняття повністю відсутнє)
Та багато-багато іншого...
Пять причин, почему мужчинам нельзя пить пиво
http://job.ukr.net/news/pjat-prichin-pochemu-muzhchinam-nelzja-pit-pivo/
В любом деле - главное умеренность. Это правило относится и к тому, что мы едим, и тем более к тому, что мы пьём.
Можно много говорить о пользе алкогольных напитков в малых дозах, но вот во вреде больших доз не сомневается никто. Причём, касается это не только крепкого спиртного: пиво, которое многие ошибочно считают самым безобидным из алкогольных напитков, бьёт по здоровью так же сильно. И, как утверждают учёные, по мужскому особенно.
Дело в том, что содержащийся в пиве фитоэстроген (выделяется из шишечек хмеля при варке) подавляет секрецию мужского гормона тестостерона. В результате, силу в организме начинает набирать женский гормон эстроген, который, конечно, присутствует в нём и в нормальном состоянии, однако преобладать не должен. Последствия у нарушения гормонального баланса могут быть самыми разными. Вот 5 самых серьёзных из них.
1. Поднимается холестерин
Учёные из Университета Лисестера (Великобритания) обследовали группу молодых людей и обнаружили, что самые высокие показатели холестерина были у тех, у кого и эстроген был повышен, причём незначительно. Если учесть, что с возрастом проблема усугубляется, у мужчин за 40 даже малозаметные отклонения могут привести к самым печальным последствиям. Эстроген увеличивает продукцию т. н. «плохого холестерина», который повинен в развитии сердечно-сосудистых заболеваний и инфарктов, и мешает образованию «хорошего», который, напротив, улучшает эластичность кровяных сосудов и предотвращает сердечные приступы.
2. Подступает ожирение
Пивной живот появляется вовсе не для того, «чтоб больше влезало». Эстроген не только способствует образованию жировых отложений (поэтому многие женщины набирают вес во время гормональной терапии), но и заставляет их скапливаться именно вокруг талии. И это ещё не всё: жировые клетки вырабатывают коварный энзим, который... превращает мужской гормон тестостерон в эстроген! Вот так физиология играет с нами злую шутку, и её последствия - обвисшая мускулатура, постоянная усталость и проблемы с либидо.
Не говоря уж о повышенном риске диабета и других спутниках ожирения.
3. Воспаляется простата
Нехватка эстрогена в мужском организме давно считается одной из предпосылок рака простаты. Однако его избыток также таит опасность для этого органа. Хотя точный механизм зависимости пока не выявлен, медики полагают, что в больших количествах эстроген способствует увеличению предстательной железы и нарушению её работы. Если железа растёт, она начинает давить на мочевой проток и мочевой пузырь, что и вызывает характерное учащение «позывов» и одновременно трудности с мочеиспусканием.
4. Вырастает... бюст!
Каждая вторая женщина мечтает легко и безболезненно увеличить грудь. Увы, по иронии судьбы такой метод доступен только сильной половине человечества. Из-за гормонального дисбаланса мужчина может запросто обзавестись женскими выпуклостями, потому что жиры начинают откладываться там, где им велит женский гормон эстроген.
5. Слабеет сердце
Польские исследователи выяснили, что сочетание сердечной недостаточности с повышенным уровнем эстрогена, как правило, означает для мужчины раннюю смерть. В среднем, люди с такими симптомами умирают в 2 раза чаще, чем остальные страдающие болезнями сердца. Мужчины с высоким уровнем эстрогена также больше распложены к тромбозу глубоких вен и, соответственно, к инфарктам. Впрочем, те же врачи говорят, что чересчур низкое содержание эстрогена в крови ведёт к таким же последствиям.
Источник: http://www.newsland.ru/
Копіюю статтю у повному обсязі! ... частенько, після тренінгів та семінарів усі разом з тренером йдуть "на пиво"... - а ризикуєте...
- А спробуйте змінити власні звичаї!
Щоб не піддаватися на агітацію "стадності"...