Понад 50 юних глядачів, які виховуються в багатодітних родинах столиці, побували 21 лютого в Київському національному академічному театрі оперети. Ці діти отримали безкоштовне запрошення на веселу музичну казку «Чіполліно».
За словами художнього керівника колективу з.д.м. України Богдана Струтинського, це не перша і далеко не остання благодійна акція, яку проводить театр оперети. Подібні заходи в стінах закладу відбуватимуться постійно.
Проект «Театр - дітям» реалізований спільно з благодійною організацією «Суспільна служба Києва», яку очолює лікар Руслан Добровольський, та Київським міським об’єднанням організацій багатодітних (голова - Василь Маринченко).
На думку ініціаторів цієї акції, вона має величезне значення для культурно-естетичного виховання молоді, і, в першу чергу, для тієї категорії, яка сьогодні найменше соціально захищена. «Це шлях до доброти, це інвестиція у майбутнє», - впевнений художній керівник театру оперети.
Як повідомив пан Струтинський, в репертуарі Київського театру оперети понад 20 різноманітних за жанром вистав, у тому числі - для наймолодших глядачів. Музична казка «Чіполліно» композитора В.Домшинського - одна з найкращих. Її постановку в 2006 році здійснила народна артистка України Тамара Тимошко-Горюшко. Балетмейстер-постановник - Анжеліка Гречановська, художник-постановник - Ірина Давиденко. В ролях зайняті провідні та молоді артисти театру.
Вистава «Чіполліно» для акції «Театр - дітям» була обрана не випадково. Адже за словами художнього керівника театру оперети, Чіполліно - це яскравий персонаж, цілеспрямована та наполеглива особистість, яка може бути прикладом для наслідування у хлопчиків і дівчаток.
Втім, інші дитячі вистави театру з захоплюючим сюжетом, танцями та піснями, грою живого оркестру, як-от: «Лампа Алладдіна» (музика С.Бедусенка), «Білосніжка та семеро гномів» і «Карнавал казок в Україні» (обидві - композитора В.Домшинського) будуть цікавими і малечі, і батькам.
«Дитяча вистава - це тест на правдивість для актора, вона чи сприймається, чи ні, чи подобається, чи ні, і якщо не подобається, то дитина почне ходити по залу, - поділився думками Богдан Струтинський. - Мені подобається, коли трупа розвивається, коли навіть заслужені актори не стають у позу, а із радістю беруть участь у виставах для дітей. Крім того, для нас цей захід важливий ще й тому, що актори грають по-іншому, коли відчувають, що в залі є глядач, який потребує до себе особливої уваги».
Для Київського національного академічного театру оперети ця благодійна акція - не перша. Так, зокрема, в цей час у стінах закладу триває збір коштів для будівництва онкологічної лікарні для дітей. Варто сказати, що глядачі з розумінням ставляться до цієї ініціативи та досить активно залишають купюри у прозорих скляних скриньках для пожертвувань. Крім того, у закладі діє творча студія для дітей. Юні артисти вже беруть участь у виставах діючого репертуару.
За словами голови «Суспільної служби Києва» Руслана Добровольського, благодійний проект «Театр-дітям» варто продовжувати, адже діти з багатодітних родин заслуговують на увагу та всебічну підтримку. Згадана організація, зокрема, дбає не лише про матеріальну підтримку цієї категорії населення, надаючи їм продуктові набори, а й про естетичне та патріотичне виховання молоді.
Серед наступних проектів, які будуть реалізовані в театрі, - співпраця зі школами з різних районів Київської області, це запрошення на вистави самотніх людей літнього віку з категорії малозабезпечених, для яких відвідування театру оперети буде справжнім святом.
Коментарі