•  

Правова допомога жертвам домашнього насильства

 

Домашнє насилля – те, про що довгий час було прийнято мовчати. Найчастіше жертви цього соромляться навіть розповісти про це, не кажучи вже про те, щоб звернутися до поліції чи центру підтримки. Напевне, більшість з нас думає, що насилля в родині – це коли б’ють. Насправді ж це не так – це не лише фізичне, а й психологічне, сексуальне та економічне пригнічення.

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Якщо член сім’ї вчиняє насильство, по допомогу можна звернутися  до поліції за номером 102 або до дільничного інспектора за місцем проживання, який  повинен винести терміновий заборонний припис.

Терміновий заборонний припис передбачає для кривдника:

- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; 
- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи; 
- заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт.

Термін дії припису - до 10 діб.

У разі ,якщо терміновий припис не дав позитивного результату, жертва домашнього насильства може звернутися за захистом своїх порушених прав до працівників системи безоплатної правової допомоги, підтвердивши документально свою приналежність до категорії  «жертва насильства» .  Для підтвердження категорії потрібно надати витяг з ЄРДР чи письмове перенаправлення з відділу соціальних служб або іншої організації , установи , в якому зазначено факт скоєння домашнього насильства у відношенні заявника.  

У працівників системи безоплатної правової допомоги  вже є позитивний досвід у захисті прав жертв домашнього насилля. Адвокат чи юрист БВПД допоможе Вам звернутися до суду з питання отримання обмежувального припису. Також , за Вашим бажанням, може бути складена позовна заява до суду щодо розлучення та заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів.

Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.

Термін застосування - до 6 місяців.

Передбачає для кривдника:

- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування); 
- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою; 
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною; 
- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи; 
- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею; 
- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років. 

Волноваське бюро правової допомоги:  м.Волноваха, вул.Центральна,43

 

Контакти

  • Волноваське бюро правової допомоги : м.Волноваха
  •  вул.Центральна
  • 43. (06244) 4-15-50
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.