bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Юристи чугуївської правозахисної групи продовжують захист прав учасників АТО у суді

Чергова перемога юристів Чугуївської правозахисної групи.

У травні 2017 року до офісу громадського центру правосуддя сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся військовослужбовець, учасник Антитерористичної операції, щодо питання поновлення його на роботі у державному підприємстві “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова”.

Адвокатом офісу, Мудраченко Іваном Володимировичем, було вивчено справу, суть якої полягала у наступному: працюючи з 2000 року в ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова”, харків’янин пішов боронити Батьківщину і 18.04.2017 року підписав контракт з Міністерством оборони України про проходження військової служби та був направлений в зону АТО. До речі, там він і досі знаходиться, захищаючи Батьківщину від збройної агресії. Натомість, ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” 10.05.2017 року звільнило учасника бойових дій з посади, чим порушило законодавство України, оскільки після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 року №303/2014 “Про часткову мобілізацію” діє особливий період, а доки Президент не прийме рішення про скасування особливого періоду, на учасника АТО поширюються гарантії, встановлені в ст.119 КЗпП, а саме: зберігається місце роботи, посада і середній заробіток.

Адвокатом було підготовано позовну заяву про поновлення на роботі та представлено інтереси учасника АТО у суді.

11.12.2018 року рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова поновлено харків’янина, учасника АТО на роботі та стягнуто на його користь з ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” середній заробіток за час вимушеного прогулу (більше 18 місяців) у розмірі 159 669 грн. 12 коп. та 3000 грн. 00 коп. моральної шкоди.

Однак, із таким рішенням не погодилось підприємство, де працював учасник АТО, та звернулось до апеляційного суду. В рамках письмового провадження юристи громадського центру правосуддя підтримали справу у суді, надавши суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу із доводами щодо правомірності рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова.

05.04.2019 року Харківський апеляційний суд погодився із рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова та відхилив апеляційну скаргу представника підприємства, чим захистив гарантовані права учасника бойових дій.

*посилання на Єдиний державний реєстр судових рішень

http://reyestr.court.gov.ua/Review/78627827  

**посилання на Єдиний державний реєстр судових рішень

     http://reyestr.court.gov.ua/Review/80975958

Контакти

  • e-mail: chpg@ukr.net
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.