bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Médecins Sans Frontières загострює увагу на необхідності у вдосконаленні лікування туберкульозу

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (відзначається 24 березня) незалежна міжнародна гуманітарна організація «Лікарі без кордонів»/Médecins Sans Frontières (скорочена назва – MSF) зауважує, що ще багато чого потрібно зробити для подолання 20-річної епідемії туберкульозу. Хоча досягнення, про які оголосило Міністерство охорони здоров’я, включаючи впровадження амбулаторної моделі лікування, покращать лікування туберкульозу в Україні, реальних змін можна досягнути лише за рахунок політичної волі та фінансових зобов’язань.

Крістіна Фалконі, голова місії MSF в Україні: «Україна має один з найвищих показників захворюваності на туберкульоз у світі. Однак, туберкульоз – виліковний, і, якщо Україна скористається досвідом, набутим в інших країнах, і величезною кількістю нових досліджень, епідемію туберкульозу в країні можна здолати».

Минулого року, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, Міністерство охорони здоров’я заявило про плани переходу на модель амбулаторного лікування туберкульозу, яка дозволила б хворим жити вдома під час лікування та отримувати ліки від місцевих пунктів охорони здоров’я, а не перебувати у стаціонарі протягом  тривалого періоду часу. Амбулаторна модель лікування, яка вже прийнята у багатьох країнах світу,  має значні переваги.

Марве Дука, медичний референт проекту MSF: «Причини адвокації амбулаторного лікування – більш низька ціна для системи охорони здоров’я, зниження ризику передачі захворювання іншим людям, а головне – поліпшення якості життя пацієнтів, оскільки вони мають можливість обирати, де отримувати подальше лікування».

MSF вітає оголошений план переходу на амбулаторну модель лікування. Проте, рік по тому, амбулаторна модель в Україні досі не діє, і перш ніж вона стане реальністю, необхідно вирішити кілька критичних умов. Необхідні додаткові ресурси для забезпечення впровадження заходів інфекційного контролю, доступності лікарських засобів і лікування для пацієнтів сім днів на тиждень в амбулаторних центрах, а для медичних працівників – необхідне навчання та інструменти для боротьби з туберкульозом та іншими захворюваннями, які можуть мати пацієнти, включаючи ВІЛ та гепатит С.

Іншою важливою складовою успішної моделі амбулаторного лікування є психологічна та соціальна підтримка пацієнтів, які її потребують. Ця підтримка допомагає пацієнтам пройти лікування за допомогою вирішення проблем, таких як побічні ефекти та дискримінація, які можуть змушувати хворих кидати лікування. На жаль, більшість хворих в Україні не мають доступу до цих видів послуг.

Через пілотний проект у Житомирській області MSF (у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я та Обласним протитуберкульозним диспансером) запровадили пацієнт-орієнтовану модель лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз, що включає психологічну та соціальну підтримку хворих, більш ефективні препарати з меншою кількістю побічних ефектів та амбулаторне лікування.

Через десять місяців після початку лікування MSF нещодавно оголосила про те, що перший пацієнт з проекту був вилікуваний від туберкульозу. Цей пацієнт, Ігор Бухіневич, перебував на амбулаторному лікуванні протягом більшості часу перебування на лікуванні.

Ігор Бухіневич: «Чудово, що я пройшов успішне лікування, а кожен наступний аналіз показував позитивні результати. Коли мене перевели на амбулаторне лікування, стало легше, знаєте, вдома – завжди легше».

З 2011 року MSF надає допомогу в лікуванні хіміорезистентного туберкульозу в Україні і протягом 30 років бере участь у лікуванні туберкульозу в усьому світі.

Контакти

  • 0666732710
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.