15 грудня у Києві представники громадянської кампанії «Рік без молоді» у стін Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту провели протестну акцію «Переступіть через наші права. Поставте крапку в Році без молоді».
Активісти різних молодіжних організацій лягли просто неба на сходах державної установи, таким чином перекривши вхід до профільного молодіжного відомства. Переважна більшість чиновників, що йшли до будівлі, без вагань переступала через молодь. Двічі це довелося зробити і міністру Юрію Павленку. Учасники заходи саркастично обсміювали тих, хто дозволяв собі це зробити, водночас декілька працівників міністерства безперешкодно пройшли до установи погодившись, що «Рік молоді» в Україні провалено.
Цим заходом представники громадянської кампанії «Рік без молоді» ще раз наголосили на тому, що інтереси молоді ігноруються органами влади, а її права порушуються. Міністру учасники акції висунули три вимоги, які стосувалися «реструктуризації» боргу держави перед українською молоддю, що утворився як наслідок провалу реалізації Указу Президента України «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді».
Згідно вимог, органи влади мають із залученням громадськості провести аудит взятих державою зобов’язань перед молоддю, підготувати проекти рішень по ліквідації її «заборгованості» перед молоддю, прийняти відповідні рішення по реалізації у 2010 році невиконаних державою обіцянок та внести відповідні зміни до проекту Державного бюджету України на 2010 рік.
Одразу після акції, відбулась громадська колегія з молодіжної політики при міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту, яка ухвалила рішення підтримати вимоги учасників громадянської кампанії «Рік без молоді».
За словами організаторів кампанії «Рік без молоді», ухвалення такого рішення колегією, в якій беруть участь як представники влади: міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, заступник міністра Іван Крулько, директор департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Костянтин Захаренко, директор Державного інституту розвитку сім’ї та молоді Андрій Мішин. Так і лідери всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій, їх спілок, безперечно, сприятиме реалізації цілей кампанії.
Ігор Іванов, учасник акції, Виконавчий директор Спілки ініціативної молоді “СІМ”:
“Таким чином, хоча і не безпосередньо, але при цьому консенсуальним рішенням колегії, до якої і входять дані чиновники, влада визнала, що “борг” перед молоддю існує. Наступним кроком має бути активне залучення молоді до процесу формування державою молодіжної політики та продовження контролю за її виконанням, аби наступний 2010 рік, знову не став “Роком без молоді”.
Репортаж про акцію з телеканалу СТБ: http://www.stb.ua/e107_plugins/videotv/videoview.php?view.17205
Нагадаємо, що за перший місяць реалізації кампанії «Рік без молоді» її організаціями-учасницями було проведено 16 протестних акцій, на адресу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту відправлено понад 3500 поштових звернень, декілька тисяч листів електронною поштою, в друкованих та електронних ЗМІ опубліковано близько 50 матеріалів з оцінкою «Року молоді» в Україні, зібрано 2826 грн. та надруковано першу партію наліпок.
Довідка:
Кампанія «Рік без молоді» була розпочата у листопаді 2009 року як реакція на провал реалізації Указу Президента «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді». За лічені дні кампанію підтримали понад 100 загальноукраїнських та регіональних організації зі всіх кут очків країни. Серед них органи студентського самоврядування, молодіжні ради різних міст, друковані та електронні ЗМІ, клуби різного спрямування, громадські організації та їх об’єднання. Громадянська кампанія «Рік без молоді» покликана змусити чиновників та високопосадовців реалізувати задекларовану державою підтримку української молоді. В межах неї проходять десятки протестних заходів по всій країні.
Коментарі
Якщо автор не заперечує, опублікую данну інформацію у своєму інформаціонному листку з зноскою на прес-службу "Сім"