Життя то складна річ. Буває щастя, буває кохання, бувають проблеми. Воно завжди змінюється. Інколи ми самі його змінюємо, а інколи просто пливемо за течією. Є звичний устрій: сім’я, робота, вподобання, традиції. Але буває і так, що якась подія змінює життя. І змінює його назавжди.
Сергій був на заробітках. Заробляв гроші для своєї родини. Повертаючись додому з грошима був пограбований та жорстоко побитий. Його життя висіло на волосині. Проте лікарі його врятували. Натомість ампутували праву руку і ногу. Йому 30 років. Він залишився інвалідом…
В Кіровоградській області, за даними статистики за 2008 рік кількість людей, що мають інвалідність становить більше 51000.
Ви коли-небудь замислювались над тим, як вони живуть?! Чи часто Ви зустрічаєте таких людей на вулицях?! Особливо інвалідів–візочників. Наприклад я, мешканка Кіровограду, дуже рідко бачу людей з обмеженими фізичними можливостями на вулицях нашого міста. Чому це так?
Насправді, існує дуже багато перешкод навіть для того аби такі люди могли просто вийти з дому. Адже чи в кожному домі існують пандуси? Я вже навіть не кажу про те чи завжди працюють ліфти. Міський транспорт не пристосований для того, аби перевозити інвалідів – візочників. Ось така вимушена ізоляція від світу.
А тепер уявіть собі яким святом для таких людей може стати екскурсійна поїздка наприклад до Софіївського парку в Умані, або на хутір «Надія»…
В цьому році в рамках конкурсу малих проектів, що адмініструє Творче об’єднання «ТОРО», було підтримано проект світловодів під назвою «Світ без обмежень». Ця ініціатива світловодських неповносправних була спрямована на реабілітацію осіб з обмеженими фізичними властивостями через їх участь у туристичних заходах. Саме завдяки проекту 40 людей з фізичними вадами змогли відвідати приватний міні-зоопарк в с. Озера, Мотронівський монастир в урочищі «Холодний Яр», дендропарк «Софіївка» (м. Умань), а також заповідник «Хутір Надія».
І насправді майже для кожного з них це була перша в житті екскурсія. Як зізналася одна з учасниць: «Це було справжнє свято! Я раніше могла це бачити тільки по телевізору. І ніколи не сподівалась, що зможу приїхати і побачити все це своїми очима». Звісно, дехто з учасників досить нелегко переніс дорогу. Проте, було видно, з якою цікавістю горять їхні очі, як уважно слухають екскурсовода, роздивляються кожну дрібницю, ставлять безліч запитань.
За словами Олени Шаньгіної, координаторки проекту, саме такий спосіб реабілітації людей з інвалідністю дозволяє не тільки відновити їх фізичні та психічні сили, а й допомогти неповносправним у формуванні активної життєвої позиції. Як каже Олена, значна частина успіху їхньої ініціативи викликана тим, що до організації екскурсій були підключені близько 30 волонтерів з числа соціально-активної молоді Світловодська. Ці добровольці, пройшовши спеціальне навчання по наданню практичної допомоги людям з інвалідністю, всіляко допомагають екскурсантам і вже по завершенню подорожей.
Проект «Світ без обмежень» реалізується в рамках конкурсу малих проектів, що адмініструється ТО «Технології оптимального розвитку особистості» в межах програми Фонду імені Стефана Баторія (Республіка Польща) «Громадянські ініціативи у Східній Європі» (за фінансування Фонду Форда).
Коментарі