В Україні кожен другий старшокласник вживає алкоголь та палить цигарки Як свідчить статистика, більшість з них роблять це вже з 12 років. Понад 60 відсотків школярів уже постійні курці, ще 40 відсотків - систематично випивають. Лише за останні чотири роки вживання алкоголю серед неповнолітніх зросло у чотири рази.
Дівчата та хлопчаки полюбляють слабоалкогольні напої. І помиляються ті, хто думає, що це лише дитяча випивка. У літрі восьмиградусного коктейлю міститься 80 грамів чистого спирту. Приблизно стільки ж у двохстах грамах горілки Хоча про розкладаючий вплив тютюну та алкоголю на організм людини, про вкриті нікотиновим шаром легені курців, про ризик захворіти на рак легенів вже писано-переписано. За кордоном, у Новому, та й у Старому Світі, вже зреагували на попередження медиків. Ми ж запрягаємо довго: поки що лише спромоглися заборонити паління в громадських місцях. Але цього, зрозуміло, недостатньо, бо кожен змалечку пам’ятає: коли забороняють, то хочеться ще більше. Тож над проблемою куріння важливо кожному особисто замислитися, а вже потім вирішувати гамлетове питання.
Виявляється, найчастіше (якщо не сказати - завжди) першу цигарку чи чарку куштують на смак у компанії, через страх «лишитися поза стадом». Майже нікому «перший раз» не подобається. Але маючи слабку психіку і «відчуття провини», курці-новачки помиляються вдруге, втретє, вдесяте… Досить дивне відношення нашого суспільства до цієї проблеми….. Абсолютна байдужість та пошук “винного”, шукають то недобросовісних підприємців, що продають алкоголь та цигарки неповнолітнім, або спирають на владу, яка нічого не робить. Але вбиває не тютюн чи алкоголь, вбиває саме байдужість. Байдуже ставлення батьків до своїх дітей, які зовсім спокійнісінько ставляться до свої чад, які приходять ввечері з запахом перегару та цигарок, байдуже ставлення деяких підприємців, що не роздумуючи продають дітям цю “отруту”, байдуже ставлення контролюючих інстанцій, школи та влади, що “ніби-то” не помічають цю проблему….. Одними заборонами не можна вирішити ці питання. Всі добре знають, чим закінчувались “сухі закони” та подібні заходи.
Потрібні комплексні заходи. Підприємці чітко повинні усвідомлювати, що за торгівлю алкоголем та цигарками неповнолітнім БУДЕ відповідальність, контролюючі інстанції повинні КОНТРОЛЮВАТИ, органи влади на законодавчому рівні врегулювати питання щодо місць вживання алкоголю та тютюну, батьки та школа повинні нарешті зайнятися вихованням нашої молоді. І найголовніше, молодь не повинна залишатися наодинці з вулицею. Повернувшись з школи, виконавши домашні завдання, підлітки виходять відпочити та поспілкуватися.
Давайте поглянемо, що можна робити в нашому місті після 17-18 години молоді….. На вибір одні бари та генделики….. де поділися всі гуртки, секції та заклади, що займалися молоддю? Немає….. Навіть піонерія та комсомол, що були ліквідовані після розвалу СССР, які займалися молоддю зникли. І на їх місце нічого так і не знайшлося. Але пусте місце довго не залишається. Його заповнюють алкоголь, тютюн та наркотики. З цим явищем потрібно негайно боротися. Залучати до вирішення цієї проблеми міську владу, громадські організації, благодійні фонди, підприємців. Разом з жорстким контролем за розповсюдженням “отрути” серед молоді вкрай необхідно вирішувати цивілізоване дозвілля підростаючого покоління. Але…. Але для прикладу в місті Звенигородка ситуація нагадує старий анекдот про голову колгоспу — коли спитали голову колгоспу куди подівся весь врожай, він сидячи в новому “лексусі” спокійнісінько відповідає - “а врожай миші з’їли”.
В міському бюджеті немає коштів навіть на елементарне спорядження для членів громадського формування по охороні громадського порядку. А скоріше всього немає навіть мінімального бажання щось робити для міста. Не започатковано жодного нового проекту по вирішенню організованого дозвілля для молоді. Навіть якщо згадати статтю в газеті “Шевченків край” ще за 19 вересня 2008 року в якій підіймалися питання відпочинку молоді, яка називалась “І десь тут розпочинається рай” то можна зрозуміти, що влада анічогісінько не спромоглася зробити. Як були неповнолітні в барах — так вони і сидять там….. єдине, на що спромоглася влада — без всяких підстав, використовуючи адмінресурс та повну безкарність, припинити статутну діяльність ГО “Сокіл”, той самий “Бункер”, де підлітки під наглядом дорослих без алкогольного та тютюнового дурману могли спокійно займатися своїм дозвіллям…. Та й на що спромоглися “можновладці”? Тепер всі відвідувачі “Бункеру” сидять по барах та забігайлівках, чи в парку з пляшкою пива, слабоалкоголки та цигаркою….. Тільки громадська організація підняла питання про потребу рішучих заходів щодо боротьби за підлітковим алкоголізмом та тютюнопалінням, з’явились анонімки з скаргами на діяльність ГО “Сокіл”, які були розглянуті вельмишановним панством головою райдержадміністрації Попком, який негайно призначив цілих 10 комісій. Навіть в “бій” кинуті ті інстанції, які і функцій контролю не мають взагалі. Продублював ці комісії пан мер Саєнко…. чи то в них телефони не працюють, чи вони взагалі між собою не спілкуються, не зрозуміло взагалі…..
Після черги відкритих провокацій та обіцянок влаштувати “веселе життя”, було прийняте рішення тимчасово припинити статутну роботу в приміщенні, хоча жодних порушень контролюючі інстанції не виявили. Але Ми вирішили не здаватися! Ми розуміємо, що влада любе питання вирішує тільки одним способом - “заборонити, зруйнувати, розігнати……” Ніщо не повинно порушувати спокій цих “можновладців в законі”, які сидять в кабінетах з євроремонтом….. Хіба їх повинні турбувати проблеми міста та молоді? На даний момент громадська організація “Сокіл” почала активну діяльність у місті — запропоновано два проекти щодо контролю за тютюнопалінням та вживанням алкоголю в місті Звенигородка, розповсюджено відкрите звернення до підприємців, щодо недопущення продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім, налагоджені перші контакти з організаціями, яким не байдуже здоров’я підлітків, розроблений план контролю за продажем тютюну та алкоголю неповнолітнім, створений сайт в мережі інтернет для обговорення досягнень та проблем нашого міста. І знову дивує реакція місцевої влади….. проекти зареєстровані ще 20 липня в мерії, їх розгляд запланований аж на 19 серпня (чи то не є глобальна проблема, чи влада не хоче будь яким чином вирішувати ситуацію, бо під час канікул підлітки кожний день “відпочивають” в центрі міста, або небажання розголосу перед виборами перекреслює бажання вирішувати такі питання) “Шевченків край” за публікацію статті, в якій висвітлюються проблеми міста запропонував нам оплатити шпальти газети по тарифу 3 грн за 1 квадратний сантиметр. А засновники цієї газети — міська та районна ради. (наприклад стаття “і десь тут розпочинається рай” 384 кв/см, напевно автору ця стаття обійшлась 2052 грн) Здоров’я молоді — це скарб! Це повинні розуміти і підприємці, бо зараз прибуток отриманий від продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім обернеться на великий податковий тягар в недалекому майбутньому, бо кошти на лікування наслідків алкоголізму та тютюнопаління беруться з податків, Батьки будуть витрачати чималі кошти на дорогі ліки, щоб повернути здоров’я своїм чадам, посадовці ще не скоро побачать нормальні зарплати, бо бюджет буде витрачатися на лікування а не на зростання добробуту, зарплат, пенсій та соціальних виплат.
Не варто забувати, що все взаємозв’язано. Нехай на даний момент влада наводить зовнішній лиск в місті, адже незабаром розпочинаються вибори й їм якось не до проблем молоді, ми будемо вирішувати нагальні проблеми міста. І неважливо хто прийде до влади - помаранчеві, синьо-білі, або червоні — головне щоб у владі більше не було байдужих!!!!!!! Керівники нашого міста вже давно забули, що їх вибирали як керівників, що повинні турбуватися за громаду, а не як “панство” яке може робити, що їм заманеться. І хоча Ми розповіли про ситуацію в місті Звенигородка, така ситуація притаманна для багатьох міст та сіл нашого району та й взагалі України. Байдужість чиновників та населення поступово веде до великої кризи нашого народу. Не потрібно сліпо надіятися, що проголосувавши один раз за мера, голову села, депутатів різних рівнів щось зміниться на краще, потрібно самим брати активну участь у вирішені проблем громади та більше не ігнорувати проблеми. Серед посадовців також є активні та хороші люди, яким не байдуже майбутнє, але самотужки вирішувати всі проблеми дуже складно, їм теж потрібна підтримка громадськості. Досить сидіти склавши руки, потрібно об’єднуватися та гуртом вирішувати проблеми громади. Громадська організація “Сокіл” закликає всіх небайдужих до майбутнього наших дітей, об’єднуватися та спільно вирішувати це питання!!! Ми будемо радо співпрацювати з партіями, організаціями, установами та громадянами, яким небайдуже наше місто.
Коментарі
Єгоре, не важливо ХТО прийде жо влади у Польщі, Німеччині чи Франції бо там є СИСТЕМА захисту "пересічних" громадян від дебілів при владі. У нас такої системи немає, тому біло-сині та красно-білі небезпечні на всіх рівнях: від місцевого до найвищого.
Иван, исходя из нашей дебильной системы партийных выборов, даже небольшой но активной ячейке активистов прийдётся присоединятся к существующей партии. Создавать свою практически простым смертным невозможно, для этого необходим огромный капитал. Да и смысл создавать новое если можно использовать старое? Да и в развитых странах не всегда страбатывает защита от "дураков" яркий пример прошлый президент США. А вот на местах бороться при помоши НГО весьма эфективно, поодиночке просто затаптывают в грядь, небольшим колективом намного проще, вот к этому я как раз и призывал.
да, и последние факты - на главу райдержадминистрации Попко заведен ОРС по факту злоупотребления служебным положением и противодействию НГО. Движется дело сугобо медленно, но движется :)
По проэктам депутаты НЕ ПРИНЯЛИ, отправили на "доопрацювання" хотя что там дорабатывать вообще непонятно, выплили депутаты "привязаные" к торговле алкоголем и табаком. Хотя многие депутаты разных партий восприняли на "ура" но голосов не хватило....
в одному з коментарів я прочитав: владу не треба любити, її треба використовувати. Єгоре, я б на Вашому місці звернув увагу на таку технологію активізації громади як самодопомога: http://www.samodopomoga.org.ua/.
Практика показує, що це дуже дієвий інструмент не скільки вирішення суспільних проблем (що само собою розуміється), скільки трансформації мізків і мислення.
Тарас, просмотрел сайт взаємодопомоги, идея отлична, хотя и сильно избитая, она чётко используется в системах типа "пирамида" (без обид). Использовать это тоже хорошо, любые начинания идут с трудом ибо чиновников которые "зажирели" возле кормушек крайне сложно расшевелить (сказывается 70 тоталитаризма, старого воспитания и неуспевания ротации нового поколения) В итоге, эта статья выложеная на сайте, должна быть опубликована в газете, для поиска одномышлеников, ведь толпой и батька легче бить. Технологии вещь хорошие, но нужно и учитывать местный менталитет. Население города в принципе составляют барыги, они проявляют "инициативу" только тогда, когда дело касается их интересов. Мы пока-что на старте, активно наводим мосты с МВД, общественной народной дружиной, вообщем со всеми, кто хочет изменить ситуацию, которая образовалась в городе.
"Население города в принципе составляют барыги, они проявляют “инициативу” только тогда, когда дело касается их интересов." - то може є сенс пошукати і їх інтєрєс? між іншим, якраз з цими хлопцями (якщо знайдете шось спільне між ними і собою) і легше когось бити :)))
тема затронутая в статье касается родителей 25-40 лет и противоречит понятиям "барыг", найти взаимопонимание будет очень сложно. НО МОЖНО, но теоретически нереально
максимум найти с ними общий интерес - убедить их в том что при нынешней власти налоги возрастут на 1000% и тогда они будут с нами))))
чомусь згадалось про козаків... ось музика, яка може надихнути на активні дії :)
https://www.youtube.com/watch?v=oih77sTIWdA
реклама 3-D макса вещь отличная. хоть графика и музыка на высшем уровне, но до козаков тут далеко