bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Всесвітній альянс за громадську участь CIVICUS: приклад створення міцного громадянського суспільства
11.10.2016

Членство у Всесвітньому альянсі за громадську участь CIVICUS є вагомим кроком для налагодження співпраці між країнами всього світу. ГУРТ розповідає про діяльність CIVICUS та роль членства і партнерства у межах організації.

 

 

 З чого все почалося?

У 1991 році 20 активістів з Бразилії, Німеччини, Кенії, Японії, Саудівської Аравії, США та інших країн прийняли рішення об’єднатися задля зміцнення та підтримки громадської участі у прийнятті державних рішень. Завдяки прагненням ініціативної групи лідерів громадянського суспільства з усього світу сьогодні існує Всесвітній альянс за громадську участь CIVICUS.

Досягнення мережі

Серед перших досягнень CIVICUS - публікація та масштабне поширення книги «Громадяни: Зміцнення глобального громадянського суспільства» (1994). Із часів заснування члени альянсу продовжують традицію підготовки щорічних регіональних та всесвітньої доповідей про стан громадянського суспільства, організовують Всесвітні асамблеї у різних куточках світу – від Мексики до Будапешту.

Кількість членів серед організацій громадянського суспільства та приватних осіб по всьому світу постійно зростає. З 1993 року офіційного заснування організації, кількість країн-членів зросла з 18 до понад 150 країн на всіх континентах світу.

Всесвітній альянс за громадську участь CIVICUS є міжнародним альянсом членів і партнерів, впливова мережа організацій на місцевому, національному, регіональному і міжнародному рівнях. CIVICUS визначає «громадянське суспільство» як: мережі і організацій громадянського суспільства; профспілки; мережі релігійних організацій; професійні асоціації; ресурсні центри; благодійні фонди та інші донорські організації.

Стратегічні напрямки та щоденна діяльність

3 стратегічні напрямки діяльності CIVICUS:

  • Захист прав представників громадянського суспільства
  • Поширення світових практик громадської участі по всьому світу
  • Зміцнення спроможності громадянського суспільства впливати на політику і прийняття державних рішень, міжнародних організацій та приватного сектору.

Протягом майже двох десятиліть CIVICUS працює задля зміцнення ролі громадян і громадянського суспільства по всьому світу, особливо у тих країнах, де демократія участі та право громадян на свободу об'єднання знаходиться під загрозою.

CIVICUS вірить, що глобальне співтовариство активних та свідомих громадян можуть зробити світ  більш справедливим, успішно співпрацюючи з державою та приватним сектором. У межах взаємодії між цима трьома розрізненими секторами CIVICUS виконує роль координаційного центру для обміну знаннями, представництва інтересів, глобальної платформи з інституційної розбудови. Всесвітній альянс захищає участь громадян у прийнятті державних рішень, вважаючт громадську участь одним з найважливіших компонентів демократії в усьому світі. Своєю щоденною діяльністю CIVICUS прагне підвищити значення думки простих людей, надаючи громадському сектору поштовх для розвитку.

Члество у CIVICUS

Члени CIVICUS є його основною аудиторією, джерелом інформації і партнерами. Організація  прагне досягти своїх цілей на основі комплексного функціонування глобальної мережі. CIVICUS нарощує потенціал ключових партнерів, членів та інших посередницьких організацій на глобальному, регіональному та національному рівнях.

Партнери, у свою чергу, сприяють досягненню цілей Всесвітнього альянсу за громадську участь, докладаючи власних зусиль до збору коштів, відбору персоналу тощо. Загалом найголовніший внесок організації-партнера у роботу CIVICUS - її технічні знання і практичний досвід. Із розвитком спроможності партнерські організації можуть отримати більше повноважень щодо координації і організації заходів у межах діяльності CIVICUS. Таким чином, Всесвітній альянс сприяє побудові довготривалого результату по завершенню співпраці з партнерами.

Членом CIVICUS може стати кожен. Будь-яка організація чи фізична особа, яка проявляє інтерес до питань громадянського суспільства, дотримується і поділяє цінності Загальної декларації прав людини.

Чому потрібно бути членом CIVICUS?

  1. Разом ми сильніші. CIVICUS і його члени вважають, що громадянське суспільство стає сильнішим завдяки силі колективного голосу. До речі, Правління мережі обирають її члени.
  2. Членство дає можливість взаємодіяти з іншими ОГС та фізичними особами на Всесвітній асамблеї за пільговою ціною – глобальній зустрічі членів мережі, яка проводиться щороку у різних країнах світу.
  3. Стати членом  CIVICUS варто, аби продемонструвати солідарність відносно викликів громадянського суспільства у всьому світі, особливо у країнах і регіонах, де голос громадянського суспільства пригноблюється.

Внесок ГУРТа у діяльність Всесвітньої мережі за громадську участь

З 2014 року CIVICUS надихає активістів з усього світу завдяки організації Всесвітнього дня громадської дії (Global Day of Citizen Action).  16 травня 2015 року захід одночасно відбувався у більш ніж 55 країнах світу. В Україні ж акцію реалізовував Ресурсний центр ГУРТ. Волонтери та працівники запитували перехожих, чи вільні вони говорити, організовуватися та діяти в Україні. За декілька годин активістам вдалося опитати 132 людини, із них «Так» відповіло 115 осіб, «Ні» – 10 і «Я не знаю» – 7. Детальніше можете дізнатися про акцію за посиланням

 Підготували Анна Макаренко та Валерія Омельченко

Джерело

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.