bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Фестивальна культура: практики екологічної свідомості
30.06.2016

Проблеми взаємодії людини та природи залишаються актуальними й у наші дні, коли зростання потреб населення та економіки супроводжується знищенням навколишнього середовища. Тому вагоме місце в сучасному світі посідає формування екологічної свідомості як розуміння залежності добробуту людей від цілісного співіснування з екосистемою. Одним із дієвих методів формування екологічної свідомості залишаються фестивалі. Адже серед усього різноманіття чинників вирішальний і безпосередній вплив на формування екологічної свідомості здійснюється саме через соціальне середовище.

Стратегічною метою проведення екологічних фестивалів є формування екологічної свідомості та популяризація еко-стилю життя, навчання дбайливому ставленню до довкілля та розумному використанню природних ресурсів. 

Еко-фестивалі виконують роль неформальної екологічної освіти, яка є важливою складовою розвитку суспільства в умовах глобалізації. Вони знайомлять людей із цікавими та сучасними зеленими інноваціями, демонструють, як жити екологічно у великому місті. Крім того, екологічні фестивалі допомагають донести ідею до громадськості, знайти та об’єднати однодумців.

Фестивалі звертають увагу на особисту відповідальність кожного за стан довкілля, формування в людини свідомого сприйняття навколишнього світу, почуття особистої відповідальності за діяльність, що так чи інакше пов’язана з перетворенням навколишнього природного середовища.

Світові тенденції розвитку фестивальної еко-культури

Для того, щоб популяризувати екологічні фестивалі, організатори намагаються зробити їх якомога цікавішими та веселішими. Наприклад, питання охорони моря обговорюються на фестивалі La Festa del Mare (Свято моря), який відбувається в Італії. Одне з найвідоміших британських видань The Telegraph за підтримки BBC вже 27 років поспіль організовує книжковий еко-фестиваль у наметовому містечку Хей-он-Вай в національному парку Брекон-Біконс. Hay Festival – це декілька майданчиків, де одночасно відбуваються дискусії, презентації, концерти, публічні читання та навіть обговорення нових наукових винаходів. Позитивну роль у розвитку екологічної свідомості та підвищенні екологічної культури відіграють масові природоохоронні заходи.

Уже два роки поспіль відбувається міжнародний гастрономічний проект Good France (Смак Франції), який проводиться одночасно у французьких ресторанах 150 країн світу за підтримки Міністерства закордонних справ Франції. Головна мета проекту – популяризація французької культури та кухні, однак 5% від отриманих грошей організаторі передають місцевим організаціям, що займаються проблемами охорони здоров’я та екології.

В травні 2016 року в США вже вчетверте відбувся Green film festival, який знайомить глядачів із сучасними екологічними проблемами через призму кінематографу.

Найбільший екологічний фестиваль Європи цього року пройшов у Великобританії – йдеться про Big green week у Брістолі. Захід тривав 9 днів, протягом яких відбулося 150 подій. Фестиваль у Брістолі вирізняє різноманітність заходів: велочемпіонат, вечори еко-поезії, перзентації етноархітектурних проектів тощо.

Фестивальна еко-культура в Україні

Впродовж останніх років в Україні також зростає кількість фестивалів екологічної спрямованості, які мають на меті активізувати екологічний рух серед молоді, а також привернути увагу влади й громадських організацій до питань екології.

У квітні 2016 року по всій території України відбулася масштабна Всеукраїнська  соціально-екологічна акція «Зробимо Україну чистою разом!». Метою заходу є формування екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами, прибирання та благоустрій засмічених зелених зон, а також місць громадського відпочинку.

У травні 2016 року в Києві відбувся Фестиваль ядерного стресу «Реакція», присвячений проблемам атомної енергії та розвитку альтернативної енергетики в Україні.

Також у травні 2016 року в Львові стартував масштабний Еко-Фест 2016, який поєднав лекції та ворк-шопи на екологічну тематику.

Зростання екологічного фестивального руху засвідчує підвищення екологічної свідомості, адже українське суспільство мусить поступово переходити до раціональнішого використання природніх ресурсів.

Контакти

Коментарі

Василь Бут   2910 днів тому   #  

Київський гурт традиційної музики «Буття» (buttia.kiev.ua) створено у 2000 році.
Керівники: Бут Олег Васильович – магістр мистецтвознавства;
Бут Оксана Василівна – кандидат мистецтвознавства, доцент інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.
Склад колективу: 15 чоловік (інструменталісти, співаки, танцюристи, майстри, організатори дійств)
Репертуар: автентичний фольклор:
троїста музика (дві скрипки, фідель, бас, цимбали, сопілка, зозулиця, окарина, бухало, бубен, ріг);
акапельний багатоголосий спів (чоловіча і жіноча група);
танці, танки, ігри, забави;
обряди різдвяно-новорічні, великодні, купальські, весільні тощо;
майстер-класи: танцю, співу, гри на інструментах, плетіння віночків, вив’язування хусток, обрядового печива (караваї, дивні, шишки, жайворонки, покровки, вергуни, книші, пироги, корочуни, калачі, миколайчики тощо), обрядових страв (куті, колива, вареників, тощо), ткацтво (крайок, шнурів тощо), бісероплетіння, виготовлення ляльок-мотанок, плетіння Дідуха тощо; керівників гурту неодноразово запрошували проводити майстер-класи автентичного співу у Польщу;
Постійно діючі майстер-класи з:
танців: щовівторка з 19 до 21 в музеї І.Гончара, Лаврська 19, м. Арсенальна, тр. 38, ав. 24, в сторону Лаври до кінця
співу : щосереди з 19 до 21 в приміщенні бібліотеки (метро) Деміївська
театр Тіней.
Дискографія: „Розкопаю я гору” (2001),  „Поклонімося” (2002), „Ой весілля весіллячко” (2003)  „Мелодії душ” (2004), „Життя Буття” (2005),  „Танці Буття” (2006)  „Коло Буття” (2007) , „Українські побутові танці” (2007) , „Ми йдемо за Україну” (2008) , „Українське весілля” (2008), „Великий Хутір” (2010), „На вулиці скрипка грає” (2010), „10 років Буття” (2012), „Запрошення до танцю” (2012).
Участь у фестивалях, нагороди:
Гурт Буття відомий в Україні та за її межами, учасник практично всіх чільних фестивалів в Україні: Країна Мрій, Шешори, Трипільське Коло, Етноеволюція, Рожаниця, Ростоки, Тайстра-чугайстра, Покрова, Орелі, Родовід, Світовид, Київська Русь, Поліське весілля, Купальський вінок, Парк Київська Русь, Кобзарська трійця, Козацька ліра, Козацькі звитяги, Перунів полк, Національний фестиваль гончарства, Вакула-фест, Жнива, Фестиваль здорового покоління, Древофест, Трипільські зорі, Мистецьке коло, ЕтноСвіт, З країни в Україну, Голосіївська криївка, Ковапівка фест, Подарунок солдату, Європейська зима, Старокиївські коляди, У гості до українців, Козацька варта; учасник та лауреат закордонних фестивалів: Skamba Skamba Kankliai (Литва), Viljandi (Естонія), Mykolajki Folkowe, Українська Маланка, Literacko-Muzyczne Konfrontacje (Польща), Етноград, Томський етнофорум (Росія).
На ХІІ Всеукраїнському фестивалі «Червона рута – 2011» став Лауреатом І премії в жанрі українського автентичного фольклору за напрямком гуртова інструментальна музика
Нагороджений дипломами, грамотами, подяками в тому числі Дипломом Міністерства культури за участь у міжнародній програмі «Мистецький олімп», Дипломом учасника проекту «Обличчя України. Імена. Портрети, Долі», Дипломом Верховної Ради України за значний внесок у розвиток культури, Дипломом Національної Академії наук України за участь у проекті «Золотий фонд нації». До 15-річного ювілею (2015 рік) гурт нагороджено Дипломом та медаллю “За високий професіоналізм”.
Контакти: E-mail: [email protected], https://www.facebook.com/boot.oleg, https://www.youtube.com/channel/UCneSNVI19sSm__urujp-Hlw (Олег),
[email protected] , https://www.facebook.com/oksana.but (Оксана),
телефони: 410-73-58(Василь, Ганна), 8-066-172-18-49 (Оксана), 8-097-608-38-91 (Олег)
Бажаємо приймати участь у заходах еко-культури. З повагою, Оксана Бут

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.