bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Зелені зони у центрі Києва: огляд ініціатив

У багатьох країнах світу жителі власноруч перетворюють території міст на місця відпочинку та популяризації здорового способу життя. ГУРТ розповідає про ініціативи, завдяки яким кияни можуть з користю провести час у громадських садах столиці.

Самосад

Зусиллями місцевої громади та небайдужих жителів Києва на місці пустиря в кварталі від метро Контрактова розгорнувся проект екологічного парку. Для створення конструкцій саду використовується в основному вторсировина – ящики, піддони, використані порожні ємності.

Ідею розвитку громадського саду підтримують працівники ЖЕКів та адміністрації ресторанів, які знаходяться неподалік. Жителі міста не лише тішаться затишком  саду у центрі Києва – люди долучаються до розбудови самосаду, даруюючи непотрібні ящики, пісочницю-трансформер, спеціальну урну з пакетами для прибирання за собаками, або віддають свій вільний час для висаджування рослин та облаштування території.  Як зазначають ініціатори проекту, «Самосад» - це молодший брат всесвітньо відомих «Садів Принцес» в Берліні і громадських садів на Манхеттені в Нью-Йорку. 

Дізнатися більше.

Живий простір

Хаб міського садівництва у зеленій зоні біля старих теплиць ВДНГ створений громадським об'єднанням «Україна. Всесвіт. Майбутнє» спільно з інтернет-виданням DreamKyiv. Хоча офіційне відкриття хабу міського садівництва було лише 12 червня цього року, уже з кінця травня охочі долучитися до проекту могли разом вирощувати овочі та зелень і навіть мати власну грядку. Схема особистих грядок на сайті показує щасливих власників клаптиків землі.

Живий простір пожвавлює дозвілля киян лекціями про озеленення міста та тематичними майстер-класами, можливістю відпочити на м’якій траві під співи пташок та знайомитися з однодумцями. 

Дізнатися більше.

Сквер Небесної Сотні

Вперше в Україні овочевий город в центрі столиці висадили на місті смітника ГО «Місто-сад» саме в Сквері Небесної Сотні. У 2014 році волонтери провели у Сквері «Свято висадки городу» та «Свято збору врожаю». На городі діти висаджували розсаду капусти та селери, поливали її, збирали зелень – такі заняття в умовах урбанізованого дитинства викликали у малечі та їхніх батьків захоплення.

Починаючи з березня, силами волонтерів було прибрано тони сміття у Сквері, розпочато юридичні процеси по поверненню землі у власність міста, вирізано самосів, вирівняно ділянку, завезено землю, розбито доріжки, висаджено дерева, газон, громадський город. На стіні біля скверу розташований 100-метровий портрет Сергія Нігояна, автор якого - всесвітньо відомий португальський митець Алешандро Фарту - присвятив його усім героям Майдану. Сучасні українські художники Анна Сорокова і Тарас Ковач створили тут унікальний дитячий майданчик, зроблений винятково з натуральних матеріалів після аналізу дитячих мрій та бажань.

Дізнатися більше.

Cади 31В1

Город «Cади 31В1» доводить, що українці мають і можуть вирощувати здорову їжу у самісінькому центрі Києва. Проект починався з експериментального простору для вирощування зелені, овочів, фруктів на балконі приватної квартири у Києві. Зараз його ініціатори навчають мешканців міста вуглецевому фермерству, обміну насінням, практикам вирощування здорової їжі.

У саду-городі на практиці можна побачити приклади контейнерів та ящиків для рослин спеціально для публічного простору, маленьких балконів та підвіконь.  Для дорослих працює літній лекторій із рослинництва та сталого фермерства - зустрічі з українськими фермерами, органік-практиками та збирачами насіння старих сортів. Діти-дослідники щодня спостерігають, як ростуть ягоди, овочі та навіть можуть висадити улюблені рослини на своїй грядці. Сад також надає послуги з догляду за домашніми рослинами. Перший в Україні курорт для рослин допоможе зберегти офісні та домашні рослини під час вашої тривалої відпустки.

Дізнатися більше.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.