Напередодні церемонії нагородження переможців конкурсу "Волонтер року 2013" ми пропонуємо Вашій увазі історію Надії Лозбень - сильної жінки та мудрого педагога. Доля Надії виявилася нелегкою, у своїй історії вона розповідає саме про те, як не тільки не зламатися в найскладніші моменти життя, а й допомогти іншим.
Я - волонтерка Чернігівської благодійної організації «Логос», мати дитини з захворюванням аутизм. Поки син знаходився у спеціалізованому садку для розумово відсталих дітей, я мала можливість працювати. Настав час, коли сину виповнилося 8 років, і з дитячого садка нас вивели в нікуди, тобто надали статус не здатного до навчання. В цей час я втратила чоловіка, а син батька.
І тому я була вимушена залишити роботу і зайнятися сином.
Але знаходитися тільки вдома разом з сином, без колективу, без роботи - це було морально неможливо ні для себе, ні для дитини. На той час я мала 23 роки педагогічного стажу.
І я вирішила діяти. Мені вдалося зібрати батьків дітей, які відвідували спеціалізований садок. Разом ми почали вирішувати питання створення умов для реабілітації наших дітей.
Волонтерською діяльністю я почала займатися ще з 2003 року, коли ми офіційно зареєстрували благодійну організацію. Батьки обрали мене керівником . З 2003 року і до теперішнього часу я керую Благодійною організацією. У 2005 році організації було створено «Центр соціальної реабілітації» для молоді з розумовою відсталістю, аутизмом, синдромом Дауна. Цей центр став для них острівцем спілкування та виходу у суспільство, в якому немає сліз та самотності.
Кваліфікованих фахівців по роботі з даною категорією інвалідності у місті недостатньо, тому шукала всі можливості отримати крім вищої педагогічної освіти ще й фахову освіту. На щастя мені вдалося отримати міжнародну модульну освіту « Менеджер корекційних послуг для осіб з розумовою відсталістю».
За 2013 рік при організації було створено умови для отримання трудових навичок молодим людям з помірною розумовою відсталістю, створено матеріальну базу для виконання ІПР ( індивідуальних програм реабілітації ), організовано денну зайнятість для 18 осіб , соціально – побутову та фізичну реабілітацію для людей з з розумовою відсталістю та 1 та 2 групи інвалідності. Було проведено 10 занять для батьків з вивчення нових законодавчих документів, працювала програма «Рівний – рівному», проводилися інтегровані заходи до свят ( на які люди з інвалідністю приходять разом з друзями та родиною). Проводилися клуби вихідного дня – Спорт для всієї родини.
Пишіть свої враження у коментарях!
Коментарі
Це - титанічна праця!!! Сказати, що Надія - сильна і мужня жінка - майже нічого не сказати. І таких жінок, які заради своїх і чужих дітей кожного дня вчиняють Подвиг у нас багато! (схиляю голову в пошані).