bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Прості кроки як організувати в населеному пункті систему збору відпрацьованих батарейок
16.07.2016

Всеукраїнська екологічна ініціатива «Очисти Україну - утилізуй батарейки» інформує: як організувати в населеному пункті систему збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів для їх подальшої утилізації.

Крок 1: Формування команди

Організувати систему збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів може й одна людини. З іншої сторони, коли це буде робити команда однодумців, то це дозволить залучити до справи більше ресурсів (знань, вмінь, енергії, корисних зв’язків тощо).

Крок 2: Визначення кінцевого отримувача

На даний момент в Україні є 2 можливих отримувача, зібраних Вами батарейок й акумуляторів:

  • Державне підприємство (ДП) “Аргентум” (м. Львів, вул. Зелена, 115”б”, тел.: +38 032 241-84-70 (приймальна). Якщо Ви вирішите співпрацювати з даним отримувачем, то Вам потрібно буде зв’язатись з директором інноваційного центру ДП “Аргентум” Когутом Тарасом Романовичем (тел: +38 067 67 393 01) та обговорити умови співпраці. Якщо Ви вибираєте це підприємство, то Вам прийдеться самотужки домовлятись про місця встановлювати ємностей для збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів, виготовляти та встановлювати дані ємності, виймати з них батарейки й акумулятори, готувати до відправки та відправляти їх, як правило, поштою на вищезгадане підприємство. Дане підприємство приймає на утилізацію наступні малі побутові хімічні джерела струму ємністю до 7 ампер*годин:
  • Батарейки: “пальчикові” (АА), “мізинчикові” (ААА), “бочки”, “крони”, “таблетки” та ін.;
  • Акумулятори: “пальчикові” (АА), “мізинчикові” (ААА) та ін.;
  • Акумулятори мобільних телефонів, смартфонів, фотоапаратів, відеокамер, ноутбуків, нетбуків та інших побутових приладів.

Детальніша інформація тут

  • Завод у Франції та ТОВ «Сігмас Еколоджі» через Національний молодіжний центр (НМЦ) «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнську екологічну лігу (ВЕЛ) в рамках кампанії «Батарейкам – утилізація!». Якщо Ви вирішите співпрацювати з ними, то Вам потрібно буде зв’язатись з представником НМЦ “Екологічні ініціативи” Оксаною Алієвою (тел.: +380442511332, e-mail: [email protected]). Якщо Ви вибираєте ці організації, то Вам потрібно буде заповнити та надіслати заявку на  облаштування пунктів збору відпрацьованих батарейок. Після схвалення Вашої заявки у зазначеному місці буде безкоштовно встановлено спеціальний контейнер для збору відпрацьованих батарейок. Деталі розміщення та вивезення контейнерів з відпрацьованими батарейками будуть визначені окремо для кожного випадку.

Детальніша інформація тут

Крок 3: Визначення місць збору

  • У випадку співпраці з ДП “Аргентум”:

Вам потрібно буде визначитись, де у Вашому населеному пункті оптимально можуть знаходитись місця для збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів, куди мешканці їх  будуть приносити. Це можуть бути:

  • Місця торгівлі: магазини, торгові центри, ринки і т.д.;
  • Місця відпочинку: кафе, кінотеатри, розважальні центри і т.д.;
  • Місця навчання: школи, позашкільні установи, середні та вищі навчальні заклади і т.д.;
  • Місця роботи: офіси та будівлі підприємств, установ, організацій і т.д.;
  • Місця проживання: під’їзди багатоповерхових будинків і т.д.;
  • Громадські, релігійні організації і т.д.;
  • Інші місця, які на Ваш погляд можуть слугувати місцем збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів.

Після цього Вам потрібно буде отримати дозвіл від керівника чи власника структури, на території якої має знаходитись місце збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів.   

  • У випадку співпраці із заводом у Франції та ТОВ «Сігмас Еколоджі» через НПЦ «Екологічні ініціативи» та ВЕЛ:

Вам потрібно буде визначитись, де у Вашому населеному пункті оптимально можуть знаходитись місця для збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів, куди мешканці їх  будуть приносити. Потім Вам потрібно буде надіслати відскановану копію підписаної заявки (можна завантажити за посиланням http://ecoleague.net/5623003-169-2683.html) на  облаштування пунктів збору відпрацьованих батарейок на e-mail: [email protected]. та чекати на позитивне рішення.

Крок 4: Виготовлення та встановлення ємностей для збору

  • У випадку співпраці з ДП “Аргентум”:

Вам потрібно буде виготовити достатню кількість ємностей для збору відпрацьованих батарейок й акумуляторів. Для цього можна використати:

  • пусті 5-6 літрові пластикові пляшки з-під мінеральної води;
  • картонні коробки (ящики),
  • пластикові ємності;
  • будь-які інші предмети, які на Ваш погляд можуть слугувати зручними ємностями для збору батарейок й акумуляторів.

Місце, де будуть розміщені вищезгадані ємності, має відповідати наступним вимогам:

  • неможливість попадання вологи в ємність;
  • неможливість попадання прямого сонячного проміння на ємність;
  • неможливість значного теплового нагрівання ємності.

На дані ємності та/чи поряд з ними потрібно буде прикріпити аркуші паперу, на яких мають бути текст та/чи символи, знаки, з яких мешканцям Вашого населеного пункту буде зрозуміло куди саме потрібно класти відпрацьовані батарейки й акумулятори.

  • У випадку співпраці із заводом у Франції та ТОВ «Сігмас Еколоджі» через НПЦ «Екологічні ініціативи» та ВЕЛ:

У разі схвалення Вашої заявки у зазначеному Вами місці буде безкоштовно встановлено спеціальний контейнер для збору відпрацьованих батарейок.

Крок 5: Проведення інформаційної кампанії

Вам потрібно буде провести у Вашому населеному пункті інформаційну кампанію для інформування його мешканців. В залежності від цільової аудиторії, яку Ви розглядаєте як основне джерело здачі відпрацьованих батарейок й акумуляторів, Вам потрібно буде визначитись з оптимально ефективними каналами поширення інформації. Ними можуть бути:

  • Місцеві ЗМІ (телебачення, радіо, газети, журнали, інтернет-видання);
  • Особисті медіа-ресурси (акаунти в соцмережах, блоги, сайти, живі журнали і т.д.) членів Вашої команди та Ваших рідних, близьких, родичів, друзів, знайомих, співробітників і т.д.;
  • Поліграфічна продукція (флаєра, буклети, постери, плакати);
  • Кампанія “від дверей до дверей”;
  • Будь-які інші канали поширення інформації, які на Ваш погляд можуть бути ефективними для цільової аудиторії, яку Ви розглядаєте як основне джерело здачі відпрацьованих батарейок й акумуляторів.

Проведення інформаційної кампанії є дуже важливим етапом роботи, оскільки ефективність її проведення напряму буде визначати кількість зданих батарейок й акумуляторів у Вашому населеному пункті.

Крок 6: Вилучення, підготовка до відправки та відправка зібраних батарейок й акумуляторів

  • У випадку співпраці з ДП “Аргентум”:

Вам потрібно буде самостійно виймати з ємностей вкинуті туди батарейки й акумулятори, підготовлювати їх до відправки (пакувати) та відправляти, як правило, поштою на вищезгадане підприємство. Для пакування можна використовувати:

  • пусті 1,5, 2 та 5 літрові пластикові пляшки з-під мінеральної води;
  • картонні коробки (ящики);
  • будь-які інші предмети, які на Ваш погляд можуть слугувати зручними ємностями для пакування батарейок й акумуляторів.

Рекомендована кількість батарейок для відправки: від 5 кг (оптимально 15 кг і більше). Як правило, для пересилки використовується “Нова Пошта”. На посилці треба зазначити:

Адреса доставки – м. Львів, склад № 3. Отримувач: ДП “Аргентум”, тел.: (067) 6739301.

ДП “Аргентум”, на даний час, як правило, бере на себе витрати на доставку, якщо відправником є громадська некомерційна організація або фізична особа. Також відправку можна здійснити будь-якою іншою кур’єрською службою. При необхідності можуть бути оформленні документи про факт передачі відпрацьованих батарейок й акумуляторів.

Прислані Вами батарейки й акумулятори будуть утилізовані на ДП ”Аргентум”.

  • У випадку співпраці із заводом у Франції та ТОВ «Сігмас Еколоджі» через НПЦ «Екологічні ініціативи» та ВЕЛ:

Деталі вивезення контейнерів з відпрацьованими батарейками будуть визначені окремо для кожного випадку.

Прислані Вами батарейки й акумулятори будуть утилізовані на заводі у Франції. 

Контакти

  • Андрій Круп’як
  • Всеукраїнська екологічна ініціатива (ВЕІ) “Очисти Україну - утилізуй батарейки”
  • [email protected]
  • +38 (067) 25-34-226 або +38 (095) 55-12-606

Коментарі

Віктор Шаховський   3053 дні тому   #  

А чому немає ніде зразка листівочки, яку можно було б наклеїти на пляшку 5 л. , якась інформація для журналістів, для друку у засобах масової інформації

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Круп'як   3052 дні тому   #  

Шановний пане Вікторе!

Затребувані Вами наклейки надіслані на вашу електронну пошту

З повагою, Андрій Круп’як координатор Всеукраїнської екологічної ініціативи (ВЕІ) “Очисти Україну - утилізуй батарейки”

  •   Пiдписатися на новi
Віктор Шаховський   3052 дні тому   #  

Пане Андрію пошту отримав, дякую, відразу дали статтю в газету з лого, і надрукували на пляшки наліпки. Працюємо, 5- літрова пляшка вже повна.

  •   Пiдписатися на новi
Ігор Алексєєв   3052 дні тому   #  

Стаття неправильна у тому відношенні, що кінцевих пункта прийому - тільки два.
Я потроху збираю батарейки уже біля 5 років (за цей час зібрав біля 300 кг) і всі ці батарейки віддав підприємцю з моєї орґанізації, який вміє робити із неї феромаґнетики та потихеньку їх застосовує у своєму хазяйстві. Батарейки у нього швидше накопичуються, аніж витрачаються, але нічого немає у цьому поганого - вони розсортовані та вилучені із природи, зберігатися можуть необмежено довго.
Існує також українська фірма ПІЛІҐРІМ, яка розробила рентабельну технолоґію переробки батарейок, читайте про це на сайті УНІАН, Квітень 2015го року. Із нею співпрацює орґанізація ЕКОДНІПРО, яка просто накопичує батарейки, точно так же, як це роблю я. Ми чекаємо, поки з'явиться більш прийнятний переробник; особисто мені з етичних та інших причин не підійшов ані АРҐЕНТУМ, ані СІҐМА-ЕКОЛОДЖІС.
Думка, що спочатку треба визначитися, куди батарейки дівати й обрати між двох варіантів - хибна абсолютно.

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Круп'як   3052 дні тому   #  

Доброго вечора, пане Ігоре!
З приводу Вашихо коментарів в мене є кілька запитань до Вас:
1. Чи Ваш знайомий підприємець готовий отримувати відпрацьовані батарейки з різних куточків України на їх зберігання та/чи утилізацію?
2. Якщо готовий, то на яких умовах? Хто буде оплачувати поштову пересилку батарейок? Чи буде він брати якусь оплату за зберігання та/чи утилізацію даних батарейок?
3. Чи українська фірма ПІЛІҐРІМ готова отримувати відпрацьовані батарейки з різних куточків України на їх зберігання та/чи утилізацію?
4. Якщо готова, то на яких умовах? Хто буде оплачувати поштову пересилку батарейок? Чи буде вона брати якусь оплату за зберігання та/чи утилізацію даних батарейок?
Наперед вдячний за повну та швидку відповідь.
З повагою, Андрій Круп’як координатор Всеукраїнської екологічної ініціативи (ВЕІ) “Очисти Україну - утилізуй батарейки”

  •   Пiдписатися на новi
Ігор Алексєєв   3050 днів тому   #  

Ваші зауваження слушні, але жодним чином не спростовують мої зауваження.
Нехай той, хто хоче орґанізовувати збір батарейок, читає Ваші дописи, мої дописи, і сам відповідає для себе на ці та інші питання. Відповідь для кожного може бути різна і кожен має свідомо приймати рішення.
Я, на жаль, не досягнув високого рівня у зборі та переробці батарейок- тому нікого не вчу, як працювати і ні до чого не закликаю.
Я просто виклав факти для правильного і цілісного розуміння - і вони за будь-яких обставин залишаться фактами.

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Круп'як   3050 днів тому   #  

Доброго вечора, шановний пане Ігоре!

З приводу Ваших коментарів зазначу наступне:
1) Свято вірю в те, що кожен має право на свою точку зору, не залежно від того наскільки вона є правильною чи хибною. Ви маєте право на свою точку зору, я - на свою, а читачі - на сотні чи тисячі своїх точок зору;
2) Я не є ні прихильником, ані супротивником ні ДП “Аргентум”, ні ТОВ «Сігмас Еколоджі» спільно з НПЦ «Екологічні ініціативи» та ВЕЛ. Я лиш звів докупи інформацію із відкритих джерел про їх діяльність, яка пов’язана зі збором відпрацьованих батарейок;
3) Якщо у відкритих джерелах з'явиться інформація про будь-яку нову структуру, яка займається збором відпрацьованих батарейок, то я так само повідомлю про її діяльність;
4) Свято вірю в те, що чим більше в Україні буде структур, які займаються збором та утилізацією відпрацьованих батарейок, то тим краще це буде для довкілля України;
5) Мій попередній коментар щодо Ваших коментарів не містив до Вас жодних зауважень. Там були лишень 4 конкретні запитання до Вас з пропозицією надати на них відповідь.

З повагою, Андрій Круп’як координатор Всеукраїнської екологічної ініціативи (ВЕІ) “Очисти Україну - утилізуй батарейки”

  •   Пiдписатися на новi
Сергій Попов   2650 днів тому   #  

Хорошая тема, на Закарпатье очень много отработанных батареек, а пункты сбора?

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Круп'як   2649 днів тому   #  

Перелік пунктів збору знаходиться в приєднаному файлі вище по тексту

  •   Пiдписатися на новi
Сергій Попов   2650 днів тому   #  

Україна знаходиться на відносно великій планеті. Або ми пливемо у космічному просторі разом. Пропозиція про наклейки. Треба більш маштабно або глобально, наприклад: “Очисти свою землю - утилізуй батарейки”.....“Очисти свою планету Земля - утилізуй батарейки” як на мене буде більш вагомо...

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Круп'як   2649 днів тому   #  

Абсолютно з Вами погоджуюсь. Буду дуже радий, якщо Ви розробити відповідну наклейку та поділитесь нею з екоспільнотою

  •   Пiдписатися на новi
Казван Ірина   1902 дні тому   #  

Я чула в Рівному переробляють
https://rivnepost.rv.ua/news/vinakhidnik-z-nuvhp-zaproponuvav-yak-u-rivnomu-utilizovuvati-nebezpechni-vidkhodi

  •   Пiдписатися на новi
Віктор Шаховський   1901 день тому   #  

Ірино, а що це ви скинули, це ж не підприємство...

  •   Пiдписатися на новi
Віктор Шаховський   1901 день тому   #  

Маю 40 шт. 5-6 літрових пластикових пляшок з батарейками та акумуляторами та 2 ящики з м'якими акумуляторами, які збирав протягом декількох років. Тепер проблема куди їх діти. Дали адресу у Білій Церкві, але не можу знайти попутний транспорт, можемо даже оплатити паливо на дорогу. Я чув що якісь супермаркети збирають батарейки, якби хтось скоординував їх дії з волонтерами . які збирають батарейки.

  •   Пiдписатися на новi
Віктор Шаховський   1901 день тому   #  

Як я бачу по коментарям, ми вже протягом більш ніж три роки ведемо переписку, "Аргентум" вже не приймає на переробку, ніякої бази даних по підприємствам переробки немає, по централізованому збору у волонтерів також. То нам що, вивезти вночі кудись у поле. Це я звертаюсь до різних НПЦ "Екологічні ініціативи", ВЕІ, "Батарейки здавайтесь" та інші. Чекаємо вашої допомоги. SOS...

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.