Закон України «Про засади і запобігання корупції», що набув чинності 01.07.2011 р., визнав право фізичних осіб, об’єднань громадян та юридичних осіб здійснювати антикорупційну громадську експертизу проектів нормативно-правових актів.
Громадські ради мають таке право, передбачене Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 3 листопада 2010 р. N 996.
Проте на відміну від інших інструментів громадської участі (наприклад, громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади), механізмів сприяння проведенню антикорупційної громадської експертизи проектів нормативно-правових актів законодавством не визначено. Це породжує проблеми доступу до проектів нормативно-правових актів, які можуть ставати предметом антикорупційної експертизи, комунікації із розробником проекту акту, відсутність механізму врахування результатів антикорупційної громадської експертизи.
Саме тому, громадськими експертами-практиками за результатами ряду навчальних заходів для представників громадських рад України було розроблено рекомендації щодо унормування процедури проведення інструменту громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів на рівні регламентів органів виконавчої влади. Запрошуємо Вас до ознайомлення з рекомендаціями та їх практичного застосування у Ваших адміністраціях.
Громадськість має право проводити антикорупційну експертизу! Регламенти органів влади мають бути оновлені!
Більше про громадську антикорупційну експертизу нормативно-правових актів Ви можете дізнатися на порталі «Робочий стіл громадського експерта».
Коментарі