Програма національних обмінів: результати першого року і можливості другого

Організатори дворічного проекту «Містки громадської активності», що фінансується ЄС та Національним фондом підтримки демократії (США), починають ділитись результатами першого року проекту. Його чи не найпопулярніша частина – Програма національних обмінів – проклала містки між селами та містами з усіх областей України. Всього в рамках Програми національних обмінів було реалізовано більше 180 проектів.

Особливістю програми є те, що кошти на візит можуть отримати не тільки громадські організації, а й фізичні особи.

Координатори Програми національних обмінів нагадують, що мікрогрант на візит в інший регіон можна буде отримати ще протягом року, а активні учасники можуть використати цю можливість навіть кілька разів.  (Дізнатися більше та заповнити аплікаційну форму можна за посиланням).

Процедура отримання мікрогранту залишається такою ж простою: активна особа чи громадська організація обирає географічно протилежний регіон, куди б хотіла поїхати; домовляється про зустріч із організацією чи особами, які їх там приймуть. Після цього аплікант заповнює заявку, де чітко прописує мету, бюджет поїздки та заходи, які планує реалізувати під час візиту. Коли Комісія погоджує заявку, аплікант отримує мікрогрант (для фізичних осіб розмір гранту становить 6964 грн , для ГО - 8323 грн).

«Здебільшого під час розгляду підтримку отримують 60-70% надісланих заявок. Причини відмови часто є однаковими: люди планують візит не в географічно протилежний, а у сусідній регіон, заявка містить необгрунтований бюджет та інші речі, які не відповідають критеріям. Також часто потенційні учасники прописують занадто глобальні до виконання цілі, тому у Комісії виникають сумніви в ефективності такого візиту. Ми відкриті до співпраці і зацікавлені в тому, щоб активні громадяни використовували можливості обмінів, а тому можемо проконсультувати, як зробити заявку кращою», - наголошує координатор Програми національних обмінів Ірина Видра.

Організатори зазначають, що одними із найактивніших міст, що беруть участь в проекті є Дніпро, ЛьвівЗапоріжжяХарків та Кропивницький. Активними також є мешканці підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей.

Серед найпопулярніших тем, які об’єднують учасників обмінів – стратегічна діяльність громадських організацій, мистецтво, захист прав людини, робота з молоддю, питання внутрішньо переміщених осіб, соціальне підприємництво, діяльність медіа та медіаграмотність та інші. Ознайомитись із вже реалізованими проектами та візитами, що відбувалися в рамках Програми національних обмінів можна на сайті проекту «Містки громадської активності» – www.bridges.org.ua.

Розгляд заявок на отримання мікрогранту Програми національних обмінів відбувається кожного першого і третього понеділка місяця. Наступний відбір відбудеться у понеділок, 22 травня.

Проект «Містки громадської активності» за фінансування ЄС та Національного фонду підтримки США реалізовується Центром культурного менеджменту (Львів), Українською бібліотечною асоціацією (Київ), Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) та Благодійним фондом  «Помагаєм» (Дніпро). (Детальніше про проект та інші його компоненти можна дізнатися за посиланням).

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 4  - Нi  

Коментарі

Наталя Криворучко   368 днів тому   #  

Дякуємо за можливості цієї програми! Ми вже кілька разів брали участь у ній: досвід та знання, отримані під час поїздок просто вражає! Саме такі програми дозволяють розвіювати стереотипи між регіонами та ставати на шляхи примирення. Дякуємо координаторам та комісії за надані шанси дізнатися більше про географічно протилежні регіони нашої країни!

  •   Пiдписатися на новi
Ігор Алексєєв   358 днів тому   #  

Дуже цікаво!
Які умови я повинен виконати, щоби бути приймаючою стороною?

  •   Пiдписатися на новi
Ірина Баран   357 днів тому   #  

Якщо ви бажаєте бути приймаючою стороною у рамках отримання гранту, то умови такі ж, як і для всіх учасників - проект, що об'єднує людей з географічно протилежних регіонів, перспектива співпраці між вами і т.п. В аплікаційній формі просто вказуєте себе, як розпорядника грантових коштів. Якщо ви бажаєте просто прийняти когось із учасників Програми національних обмінів, пишіть мені - [email protected], розкажіть про вашу сферу та з ким цікаво було би встановити зв'язки.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.