Шановні колеги!
У жовтні цього року Представництво Європейського Союзу в Україні планує оголосити конкурс проектів для України в рамках програми "Європейський інструмент з питань демократії та прав людини (ЄІДПЛ) 2012 року: Місцеві ініціативи для України". Більш детальну інформацію про ЄІДПЛ (англ. мовою) можна отримати тут.
Як завжди, конкурс буде оголошено за так званою "обмеженою" (двохетапною) процедурою – спочатку подання концепцій проектів всіма зацікавленими заявниками , а потім лише відібрані заявники запрошуються до подання повної заявки. Загальний бюджет конкурсу складе щонайменше 1,2 млн. євро, розміри індивідуальних грантів – від 50 тис. до 300 тис. євро, а тривалість проектів – від 12 до 36 місяців. Фіналісти будуть визначені у квітні 2013 року.
Виходячи з практики минулих років, Станіслав Топольницький, координатор проектів Сектору «Громадянське суспільство та права людини» Представництва Європейського Союзу в Україні, запрошує вас взяти участь в електронній консультації щодо визначення цілей та пріоритетів майбутнього конкурсу проектів. Слід вказати, наскільки запропоновані цілі, пріоритети та напрямки є важливими та актуальними для України, чи їх необхідно змінити або доповнити.
В останньому конкурсі за програмою ЄІДПЛ для України були такі загальні та конкретні цілі:
Загальна мета: Посилення ролі українського громадянського суспільства в дотриманні прав людини та здійсненні демократичних реформ, пошуці консенсуса та взаєморозуміння з суперечливих чи контроверсійних питань, а також забезпеченні представництва та участі в політичних процесах.
Конкретні цілі:
У рамках конкурсу проектів ЄІДПЛ 2012 року ми пропонуємо зберегти загальну мету:
Загальна мета цього конкурсу проектів полягає в посиленні ролі українського громадянського суспільства в дотриманні прав людини та здійсненні демократичних реформ, пошуці консенсуса та взаєморозуміння з суперечливих чи контроверсійних питань, а також забезпеченні представництва та участі в політичних процесах.
В розвиток цієї загальної мети, ми пропонуємо визначити конкретні цілі виходячи з таких потенційних напрямків:
Станіслав Топольницький буде вдячний за ваші коментарі з приводу актуальності та важливості цих напрямків для конкретних цілей конкурсу. Також повідомте, будь ласка, чи потрібно визначити серед них певну пріоритетність, деталізувати будь-який з них або додати новий.
Прохання по можливості поширити це повідомлення серед інших зацікавлених колег і надсилати ваші коментарі англійською, українською або російською мовою на електронну адресу [email protected] найближчим часом, але бажано до 8 жовтня 2012 року.
Коментарі
Гарна можливість участі в консультаціях. Однак, мало часу для реагування - новина розміщена у пятницю, а подати пропозиції потрібно до понеділка - 8 жовтня.
У 2012 році уряд України звітує по процедурі Універсального періодичного огляду (УПО) ООН. Багато коаліцій громадських організацій та окремих організацій готували та подавали альтернативні доповіді щодо дотримання прав людини в Україні. Це досить серйозні та актуальні виклади проблематики прав людини, які до того ж базуються на досвіді та практиці організацій громадянського суспільства.
Рекомендації, визначені у цьому документі, можуть стати хорошими пріоритетами для конкурсу EIDHR - оскільки це те, на що ОГС просять міжнародну спільноту звернути увагу.
З документом можна ознайомитися ось тут http://csdp.org.ua/upload/file/UPR%20Ukraine%202012%20Stakeholders%20Reports_Ukr.pdf