Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (IWPR) запрошує активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на участь у тренінгу, що відбудеться 1-3 червня 2018 у Києві. Дедлайн - 17 травня 2018 року.
Більше тренінгів у розділі Тренінги
Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на участь у триденному тренінгу у Києві, присвяченому розробці проектних ідей та партнерських проектів, спрямованих на збільшення прозорості та підзвітності влади, боротьбу з корупцією, адвокацію змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, громадського контролю бюджетних коштів та майна громади й моніторинг реформ, що мають регіональний вимір, які пізніше можуть бути підтримані в рамках цього проекту.
Тренінг відбудеться 1-3 червня 2018 року (п’ятниця – неділя) у Києві. В результаті тренінгу представники медіа та організацій громадянського суспільства, які спеціалізуються або активно цікавляться вище означеними темами, ближче познайомляться із досвідом партнерів в інших містах, спільно з експертами та фасилітаторами напрацюють пул проектних ідей та закладуть засади майбутніх партнерських команд. На тренінгу обговорюватимуть можливості проекту для активістів та журналістів.
Тренінг відбувається в рамках трирічного проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проекту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення. Незабаром буде оголошено конкурс малих грантів для регіональних партнерств ОГС та ЗМІ з кінцевою датою подання заявок наприкінці червня 2018 року, а після визначення переможців конкурсу проект визначиться із 8 регіонами України, в яких зосередить свої зусилля.
До участі запрошуються представники організацій громадянського суспільства та журналісти з усіх регіонів України, зацікавлені в реалізації власних проектних ідей, а також в одержанні експертної та партнерської підтримки й фінансування.
Подати заявку можна до 17 травня 2018 року включно. Участь у тренінгу є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд. Група учасників тренінгу формується на конкурсних засадах. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь не пізніше 21 травня 2018 року. Запитання слід надсилати на [email protected].
Тренери-фасилітатори:
Віталій Мороз, керівник програм нових медіа в ГО “Інтерньюз-Україна”, проводить навчання та розвиває інноваційні освітні проекти для ЗМІ та громадянського суспільства (в т.ч. онлайн-ЗМІ, соціальні медіа, цифрова комунікація та цифрова безпека). Був організатором близько 10 баркемпів, розвивав антикорупційний проект CorruptUA.org, який об’єднує мережу регіональних розслідувачів.
Ірина Негрєєва, незалежний консультант й тренер з управління проектами та моніторингу і оцінки. Має 18-річний досвід співпраці з проектами технічної допомоги міжнародних організацій в якості менеджера з комунікації, моніторингу та оцінки, координатора грантових програм, тренера та консультанта. Експерт з розробки стратегій, планування, реалізації, оцінювання проектів та звітування.
Дмитро Чаплинський захоплюється питаннями штучного інтелекту, обробкою природної мови (NLP), нейронними мережами. Працює з «Канцелярською сотнею», яка розробляє проекти в сфері прозорості та протидії корупції. Один із засновників lang-uk — спільноти фахівців з комп’ютерної обробки україномовних текстів. Спікер багатьох конференцій, зокрема PyCon, AI Ukraine, AI&BigData Day
Експертом на тренінгу, який представить учасникам їхні можливості та інструменти впливу задля впровадження змін на місцевому рівні, буде Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти, експерт і тренер з питань місцевого розвитку, виборів, процедур прийняття рішень, організаційної роботи органів влади тощо; автор серії книг про місцеву громаду, корупцію в місцевій владі й навчальних матеріалів для депутатів місцевих рад, мерів, службовців органів самоврядування тощо, а також про бюджетні відносини, громадський контроль, державне фінансування організацій громадянського суспільства.
Участь у тренінгу інших експертів залежить від побажань у заявках учасників
Про IWPR:
Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які втягнені у конфлікт або знаходяться в умовах кризи чи трансформації. IWPR допомагає людям у найскладніших умовах отримувати доступ до інформації, необхідної для позитивних зрушень у їхньому житті – вимагати від уряду підзвітності, конструктивних рішень, зміцнення громадянського суспільства та захисту прав людини. IWPR проводить навчання для місцевих журналістів, підтримує локальні ЗМІ, співпрацює із громадянським суспільством та урядами для того, щоб інформація мала якомога більший вплив.
IWPR працює в Україні з 2014 року. У 2016-2017 роках, за підтримки МЗС Королівства Нідерландів, IWPR підтримав створення так званих «кластерів підзвітності» – регіональних партнерств громадських активістів та медіа у чотирьох регіонах України – Києві, Харкові, Львові та Одесі, шляхом всебічної підтримки їхніх ініціатив. Гранти отримали вісім коаліційних проектів, які досягли конкретних результатів в різних сферах громадського контролю, як-от: державні закупівлі, електронні декларації, розподіл землі, моніторинг місцевих рад та розбудова спроможності місцевих журналістів-розслідувачів та активістів. IWPR також забезпечив тренінги, менторинг та юридичну підтримку шляхом створення юридичного снрвісу «ТИСНИ» у Києві (ГО TOM14) та мережі з 32 регіональних юристів. Юридичні послуги були зосереджені на правовому супроводі результатів розслідувань та моніторингу.
Коментарі