bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відбувся тренінг «Кращі практики самоврядування. Демократія участі» (Полтава)
25.07.2016

Семінар під назвою «Кращі практики самоврядування. Демократія участі» відбувся 19-20 липня 2016 року під Полтавою і проводила його Полтавська філія Суспільної служби України. Учасники приїхали з Кременчука, Миргороду, Хоролу, Полтави, малих і великих сіл Полтавської області, ба навіть із Запоріжжя. Але всіх їх об’єднувала єдина мета – отримання та розширення знань. Тож неофіційним лозунгом семінару став вислів «Знати – щоб діяти!». 

Зазначимо, що подія проходила в рамках проекту «Громадянська освіта для самоорганізації та стійкого розвитку місцевих спільнот Полтавської області», і була за сумісництвом другим етапом навчання для частини тренерів з громадянської компетенції. Тож при підтримці досвідчених експертів, керівника ПФССУ Ганна Кіященко та лобіста з Сум Віктор Бобиренко майбутні тренери вже самі ділилися з учасниками семінару отриманими на попередньому етапі знаннями.Elen Gopey, Андрій Гарець та Елена Бурим продемонстрували, як ми можемо отримувати необхідну інформацію, вміло користуючись Інтернет-ресурсами та Законом України «Про доступ до публічної інформації». Карина Тиморская разом з Екатерина Нещетная ділилися результатами свого дослідження питань фінансування з міських та обласних бюджетів. А Виктория Курилко не лише розповіла про бюджет участі, теорію партисипаторної демократії, а й провела рухливу вправу, спрямовану на покращення комунікації між учасниками заходу.

Проте важливою метою було навчити присутніх правильному написанню успішних проектів. Тож тренер Віктор Бобиренко не лише знайомив із загальною структурою роботи – левову частку часу та уваги приділили детальному розбору кожного пункту, нюансам, хитрощам та, що найголовніше, практичному застосуванню отриманих знань.

«Дуже корисна інформація. Я буду реєструвати свою громадську організацію, і мені було дуже багато нової інформації, якої я не читала, не зустрічала в Інтернеті: це і про цифри, і про короткий виклад, і взагалі дуже цікаво», – говорить валентина яблуновская, викладач англійської мови.

Для багатьох учасників новою, натомість цінною інформацією стала презентація світового досвіду впровадження Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей та управління доходами видобувної галузі, про що розповіла керівник Полтавська філія Суспільної служби України Ганна Кіященко.

Яскраве завершення мав перший день семінару: Ирина Гарец, керівник проекту, драматургиня, спільно з учасницями Театру Сучасного Тіалогу, засновником якого вона є, продемонстрували присутнім, як мистецькі засоби послуговують інструментом у вирішенні соціальних проблем, зокрема показавши фрагмент вистави «Zлатоміsто». Ось як відгукується про побачене Карина Тиморская, психологиня, учасниця семінару: 

«Я благодарна за то, что вы это делаете. Очень хочется посмотреть целосную картину, полный вариант. Настолько глубоко, настолько трогательно, настолько переживательно. Мне кажется, это то, что должен увидеть каждый в нашей стране».
Можна сміливо стверджувати, що семінар відбувся успішно. Нові корисні знання, незабутні враження, приємні знайомства та 19 сертифікованих учасників, що готові вміло і виграшно реалізовувати свої ідеї – в доказ тому. 
Проте на черзі аналогічні тренінги 26-27 липня, і якщо Ви маєте бажання отримати нові знання та навички – Полтавська філія Суспільної служби України надає Вам таку можливість. За деталями та анкетами звертайтеся: [email protected], [email protected], [email protected], ще лишилося кілька вільних місць!

Статтюпідготувала: Nadia Mykolaienko

Світлини – Nataly BarannikYaroslav Karpenko

Проект «Громадянська освіта для самоорганізації та стійкого розвитку місцевих спільнот Полтавської області» виконує Полтавська філія Суспільної служби України при підтримці Представництва німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів»DVV International in Ukraine.

Контакти

  • Полтавська філія Суспільної служби України
  • [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.