Польський Фонд міжнародної солідарності та Інтерньюз-Україна запрошують до участі у 2-денному навчанні з безпеки для журналістів
Польський Фонд міжнародної солідарності (Fundacja Solidarności międzynarodowej) та Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» запрошують журналістів і редакторів з усіх областей України до участі в 2-денному навчанні з безпеки і роботи журналістів в гарячих точках, що відбудеться в Києві 8-9 вересня 2014 року.
Українські медіа опинилися сьогодні у складній ситуації і перед серйозними викликами – якісно інформувати про хід воєнних подій у Східній Україні, дотримуючись журналістських стандартів, і водночас не забувати про власну безпеку. Проблема також і в тому, що брак точної інформації, нюансів і пояснень ходу конфлікту посилює війну думок і припущень в медіа-просторі.
Ціль навчання – дати журналістам, які працюють або планують працювати в зоні воєнного конфлікту, усі необхідні навички для ефективної й безпечної розслідувальної і репортажної роботи.
Польські та українські експерти опрацюють з учасниками такі теми:
- безпечна поведінка в зоні конфліктних дій;
- юридичні знання у випадку полону чи конфлікту з військовими;
- використання термінів в репортажах про воєнні конфлікти, планування і подання матеріалу;
- особливості зйомки та інтерв’ю з військовими та цивільними громадянами в зонах конфлікту – практичні рекомендації;
Деталі навчання:
До участі у проекті буде запрошено 15 осіб. Перший день пройде під керівництвом Пьотра Мацейчик-Ченя (в минулому співробітника польської військової частини спеціального призначення «GROM» - 9 років служби). Пьотр передасть навички безпечної поведінки в зонах бойових дій, надання першої медичної допомоги, збереження робочої апаратури, розпізнання небезпеки та реагування на неї. В другий день до навчання приєднаються головний редактор «Українського журналу» Пьотр Андрусечко та журналіст-розслідувач Hromadske.tv Дмитро Гнап. Експерти поділяться досвідом роботи в зонах конфлікту, допоможуть розібратися, про що писати, з ким говорити і що означає стати воєнним репортером. Частина другого дня буде також присвячена юридичній безпеці журналіста та поведінці на стороні конфлікту.
Запрошуються журналісти (з ТБ, онлайн та друкованих ЗМІ) з усіх областей України, які висвітлюють чи збираються висвітлювати події в зоні воєнного конфлікту на сході України.
Умови участі
Для участі необхідно заповнити ОНЛАЙН-АНКЕТУ.
УВАГА! В анкеті потенційним учасникам слід вказати власну групу крові.
Учасники навчання відбираються на конкурсних засадах. Результати відбору будуть повідомлені 23 серпня 2014 року. Термін подачі заявок: до 18 серпня 2014 року.
Організатори забезпечують учасників проживанням, харчуванням, за наявності квитків відшкодовують вартість проїзду.
Контакти: Юлія Бабко, координатор програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна», jbabko(at)internews.ua, (063) 710 13 96
Довідка:
Польський Фонд міжнародної солідарності був заснований в 2001 році за ініціативи президента Республіки Польща. Метою фонду була допомога країнам, які знаходяться на шляху до ринкової економіки і приватного підприємництва, а також підтримка їх економічного, громадського і політичного розвитку. У період своєї діяльності Фонд реалізував низку проектів адресованих, громадським об’єднанням України, Молдови, Казахстану та Грузії. Сьогодні Фонд зареєстровано як неприбуткову організацію, яка повинна виконувати функцію агентства з розвитку. Фонд не займається комерційною діяльністю. Веб-сайт.
МГО «Інтерньюз-Україна» - одна з найбільших громадських організацій, що працює в сфері медіа та комунікацій в Україні з 1996 р. Місія організації полягає в утвердженні європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа. Діяльність організації спрямована на розвиток незалежних і плюралістичних ЗМІ в Україні, підвищення стандартів роботи журналістів, удосконалення законодавчої бази, що регулює відносини в сфері медіа, розвиток демократії та основ громадянського суспільства, розвиток нових медіа, налагодження ефективної взаємодії між ЗМІ, громадськими організаціями та владою. Веб-сайт.
Коментарі