15 жовтня цього року Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору “Дивосвіт” розпочала реалізацію проекту „Доступне Закарпаття”.
Метою проекту є проведення апробації моделей забезпечення безпеки пересування інвалідів зору містом та користування об’єктами міської громадської інфраструктури з використанням інноваційних технічних приладів звукового та голосового сповіщення у місті Ужгороді та Закарпатській області.
Зокрема, планується: - провести моніторинг потреби осіб з вадами зору у пристроях голосового та звукового сповіщення, визначення конкретних об’єктів де такі пристрої мають бути встановлені, - встановити ці пристрої та провести дослідження особливостей їхнього використання з метою подальшого вдосконалення самих приладів та методів їхнього використання, - організувати висвітлення у ЗМІ та круглий стіл для представників влади та бізнесу (особливо туристичного) задля демонстрації можливостей використання пристроїв голосового та звукового сповіщення для забезпечення безпеки та зручності користування транспортом, об’єктами міської громадської інфраструктури для осіб з вадами зору, поширення відповідного досвіду серед інших регіонів України.
Партнером у проекті виступає харківська фірма „Нотіс”, яка займається розробкою, виробництвом, експертизою та впровадженням звукосигнальних пристроїв, що допомагають орієнтуватися в навколишньому середовищі та полегшують доступ до будівель та транспортної інфраструктури, а також розробкою інноваційних технологій (мовних програм та голосових підкажчиків), спрямованих на адаптацію побутової, аудіо-, комп’ютерної техніки та засобів зв’язку. Засновником даного підприємства є громадська організація інвалідів зору.
Під час реалізації проекту буде враховано і використано досвід подібної діяльності в різних регіонах України, а також багатьох країн Європи та США.
Підтримка проекту „Доступне Закарпаття” здійснена Фондом Східна Європа та компанією Telenor Group в Україні в рамках спільної програми «Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами». Реалізація програми стала можливою завдяки фінансовій підтримці компанії Telenor Group та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Точка зору, відображена у цьому документі, може не збігатися з точкою зору донорів програми.
Коментарі