Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України. Вона належить до великих річок басейну Чорного моря, що перетинає і Кіровоградську область.
На сьогодні існує ряд проблем природокористування в басейні Південного Бугу. Це: і нераціональне та екологічно-небезпечне водовикористання, і забруднення води, і порушення екологічної інфраструктури води, і багато інших.
Тому метою регіонального семінару стало обговорення на обласному рівні питань комплексного поєднання збереження біорізноманіття з інтегрованим управлінням водними ресурсами та збалансованим веденням сільського господарства в басейні р. Південний Буг.
Ініціатором проведення семінару стала Чорноморська програма Ветландс Інтернешнл, що виконує проект «У напрямі до комплексного поєднання збереження водно-болотного різноманіття, водного управління та сільського господарства в Україні. Пілотний проект в басейні річки Південний Буг».
Організатором та регіональним партнером виступила Дитяча екологічна громадська організація «Флора».
В роботі семінару прийняли участь:
Програма даного семінару була насичена та викликала активність та інтенсивне обговорення з боку учасників. Розпочався захід із нагородження переможців дитячих малюнків і творів конкурсу «Ми живемо в басейні Південий Буг». Хоча конкурс був всеукраїнський, та переможцями стали і учасники із Кіровоградської області.
Це:Сердюк Марія (м. Новомиргород) та Заєць Олена (м. Златопіль). Далі учасники мали змогу познайомитися із запропонованим проектом стратегічного плану дій, обговорити його та внести свої пропозиції. Неодноразово учасники поверталися до проблеми недостатнього виховання дітей та молоді з питання охорони навколишнього середовища.
Тому присутні зазначили, що участь представника управління освіти була б дуже доречною, але нажаль на запрошення управління освіти не відгукнулося. Отже, було обговорено безліч актуальних питань, та дії, щодо їх подолання. Проблеми , маємо дійсно складні, і, нажаль, на їх подолання треба багато часу. Та учасники і організатори налаштовані оптимістично та впевнені, що рішення є, і треба діяти. Цікавим було наголошення професора Кривульченко Анатолія Івановича- Д.ч.н., проф.. зав-ч к-м. природно-географічний факультет, кафедра географії та геоекології, про те, що для подолання зазначених проблем, має злагоджено діяти три складові: громада, науковці (особливо щоб дати громаді інформаційне підґрунтя із фактами та дослідженнями), влада.
Саме Анатолієм Івановичем було запропоновано свою схему дій, для подолання існуючих проблем. Проведення даного семінару показало, що хоча є проблема, але є і однодумці, які переймаються її вирішенням. Тож тільки об’єднавши зусилля , є реальні шанси «перемогти» існуючі загрози.
На завершення заходу, учасники отримали від організаторів подарунок у вигляді екскурсії залами художнього музею де, забувши про час, милувалися витворами мистецтв. Організатори висловлюють вдячність всім присутнім та закликають до подальшої співпраці усіх небайдужих!
Для отримання більш детальної інформації, звертайтеся: м. Кіровоград, вул. Єгорова 19, пом.2, тел..+38 (0522) 27-04-63 , Президент ДЕГО «ФЛОРА»Шестакова Людмила Володимирівна.
Коментарі