На базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини продовжує діяльність Центр правової допомоги безробітним жінкам м.Чернігова.
Як зазначає юрист Центру Наталія Піддубна: «Робота Центру спрямована на правову допомогу одній з найбільш незахищених частин нашого суспільства - безробітним. Більшу частину цієї групи складають безробітні жінки. В Україні історично склалася ситуація, при якій влаштуватися на роботу жінці значно складніше ніж чоловікові, особливо складно отримувати на рівних умовах оплату праці. Поруч із упередженістю громадської думки щодо рівності жінок і чоловіків, головною проблемою є відсутність необхідних знань у жінок щодо захисту своїх гендерних та трудових прав».
Те, що безробіття жінок є однією з найбільш гострих проблем, підтверджують і численні звернення жінок до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Перш за все, це питання несвоєчасної виплати зарплат, незаконне звільнення з роботи, прояви дискримінації з боку роботодавців. Також спостерігається низький рівень знань людей в частині заповнення та ведення різної юридичної трудової документації, як наслідок цього - зростання порушень прав безробітних. За словами Наталії Піддубної, гостро стоїть питання юридично правильного оформлення працевлаштування жінок, які тривалий час перебували в декретній відпустці після народження дитини. Особливого занепокоєння викликає ситуація із дотриманням додаткових гарантій щодо працевлаштування тих жінок, які відносяться до категорії соціально незахищених: котрі мають дітей віком до шести років, одинокі матері, ті, які мають дітей-інвалідів, особи передпенсійного віку, а також ті, які звільнені після відбуття покарання.
Певну частину таких жінок вдається працевлаштувати завдяки бронюванню робочих місць, що здійснюється місцевими органами влади, проте спостерігається досить багато випадків, коли керівники підприємств, організацій та установ за будь-яких обставин відмовляють їм у працевлаштуванні. Останнє стосується повною мірою як жінок, так і чоловіків. «Не секрет, що більшість роботодавців при прийомі на роботу жінок відверто вдаються до дискримінації по віку. Зокрема, жінкам у віці за 40 років часто важко знайти роботу. Не менш проблематичним є працевлаштування молодих жінок з малолітніми дітьми», - зазначає юрист Центру. За словами директора Чернігівського міського центру зайнятості Олександра Зевченка, через низьку правову культуру і слабке знання трудового законодавства, безробітні, в першу чергу жінки, в більшості випадків не мають можливості самотужки розібратися в нашому складному законодавстві та адекватно реагувати на порушення власних прав. А для звернення по юридичні консультації в них просто не вистачає грошей. Тому діяльність Центру правової допомоги допоможе безробітним, що звертаються до Чернігівського міського центру зайнятості.
Центр безкоштовної правової допомоги безробітним жінкам м.Чернігова працює за адресою: 14000, м.Чернігів, вул.Горького 57. Телефонна “гаряча лінія”: (0462) 612-532.
Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
Коментарі