bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На місці санітарно-захисної зони в Дніпрі планують громадську забудову без публікації експертизи
01.04.2024

 
У санітарно-захисних зони забороняється будувати житло та іншу соціальну інфраструктуру. Лише після проведення експертизи зону можна зменшити. Натомість без публікації результатів досліджень територію вже внесли до громадської забудови.
 

У Генеральному плані міста Дніпро за 2017 рік територію величезного золовідвалу віднесли до земель «громадської забудови» та земель «резервної багатоквартирної житлової забудови». Це викликало здивування місцевих мешканців, адже місце без ознак життя має під собою декілька метрів шламу. Тому мешканці звернулися до громадської організації “Молодіжна організація “Молоді Ліберали”.

 
Чи пригодна ця територія для постійного перебування людей? Цю інформацію не можна знайти у відкритих джерелах або місцевих новинах. Шламовідвал в протоці річки Шиянка являє собою мільйони тон відпрацьованого паливного шалку і становить 4 клас небезпеки (малонебезпечні). Ця інформація є в реєстрі видалення відходів Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.
 
У 2022 році згідно рішення міськради землю площею 155 га поділили на дві ділянки по 73 та 80 га. Одну з цих ділянок підприємство перестало орендувати у міста, а у 2022 та 2023 роках мало улаштувати тут зону шириною 300 метрів та площею 18 га. Також вже зменшену зону, за документами рекультивовану зону, мали озеленити згідно рекомендацій екологічного аудиту.
 
Зміну зони затверджує Голова Держспоживслужби. В установі пояснили, що її скоротили, і на це є санітарно-епідеміологічна експертиза 2018 року. І дійсно закон каже, що, якщо лабораторні дослідження і розрахунки концентрації не будуть вище норми шкідливих речовин, то зону можна зменшити.
 
Ми звернулися до підприємства Придніпровської ТЕС, єдиного розпорядника цієї інформації, що належить до “ДТЕК Дніпроенерго», щоб отримати результати експертизи. Натомість отримали відмову, хоча інформація стосувалася вже непрацюючого об’єкта і не становить загрози національним інтересам або не може нанести іншу шкоду.
 
Через перевищений суспільний інтерес результати експертизи мають оприлюднити, адже це питання екології та здоров’я мешканців. Оскільки через інформаційний запит отримати інформацію не вдалося, громадська організація була вимушена звернутися до суду. Як тільки ми будемо мати відповідь, повідомимо про це на сторінці 
 
Публікація створена в рамках проєкту за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальність за зміст та висловлені погляди несе громадськса організація “Молодіжна організація “Молоді Ліберали”

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.