В Ужгороді обговорювали енергоефективність осель

10 жовтня у приміщенні історико-культурного центру «Совине гніздо» громадською організацією «Фундація розвитку громадянського суспільства» було ініційовано та проведено засідання круглого столу на тему «Енергоефективність осель - шлях до заощадження».

У сучасному світі енергоефективність свого роду маркер економічного успіху країни і показник зрілості суспільного розвитку.

            Відомо, що євроінтеграційний поступ України передбачає зокрема і енергоощадність та розвиток відновлювальних джерел енергії, адже об’єднана Європа вже давно оголосила свій курс на енергоефективність. Але для початку потрібно розуміння цієї проблеми, тому першочерговими мають бути заходи направлені на інформування громади з усіх аспектів цього вкрай важливого питання.

            Саме тому, 10 жовтня у приміщенні історико-культурного центру “Совине гніздо” громадською організацією «Фундація розвитку громадянського суспільства» було ініційовано та проведено засідання круглого столу на тему “Енергоефективність осель - шлях до заощадження”. Адже питання енергоефективності осель є актуальним і болючим питанням для пересічного українця, особливо з підвищенням тарифів на комунальні платежі.

            Захід був орієнтований, у першу чергу, на представників ОСББ/ЖБК, а також всіх зацікавлених ужгородців. До круглого столу були запрошені різнопланові спікери, які розкрили питання енергоефективності/енергоощадливості з різних точок зору.   

            З вступним словом виступив голова ГО «Фундація розвитку громадянського суспільства» Юрій Копинець, який наголосив на актуальності теми енергоефективності та сучасних проблемах у цьому питанні.

            Про додаткові джерела фінансування говорили фахівці з обласного управління АТ «Ощадбанк». Так, начальник відділу з мікро, малого та середнього бізнесу Закарпатського ОУ АТ «Ощадбанк»Михайло Вакуларозповів про«теплі кредити» як нові можливості фінансування впровадження енергоощадливих технологій для ОСББ та юридичних осіб.    А начальник відділу організації  роздрібного  кредитування  Закарпатського  ОУ АТ «Ощадбанк» Ярослав Ходанич розповів про успіхи кредитування фізичних осіб для впровадження енергозберігаючих технологій в оселях.

            Директор ТОВ «ЕКСІМ СОЛАР» Юрій Маркович, приводячи приклади із власного професійного досвіду, дуже детально розкрив питання переваг та недоліків впровадження «зеленого тарифу» в Україні, окремо зупиняючись та аналізуючи кожен крок цього процесу. Крім цього, Юрій Маркович навів низьку успішних прикладів впровадження новітніх енергоефективних технологій як в Україні, так і в Закарпатті.

            По закінченню виступів спікери відповідали на запитання представників ОСББ/ЖБК, громадських активістів, депутатів міської ради та всіх присутніх.

            Завершився захід підведенням підсумків та пропозицією провести цілу серію подібних за форматом зустрічей за участі представників громади, ЗМІ та влади, на яких будуть підніматися та розкриватися найактуальніші питання життя громади.

Контакти

  • ГО «Фундація розвитку громадянського суспільства»
  • [email protected]
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.