Переселенці зупинили виплати, відновили - через суд

Як повідомляє Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій області до  місцевого центру з надання БВПД звернулась клієнтка, з питанням щодо визнання протиправними та дискримінаційними дії УСЗН.

Центр призначив жінці  працівника від центру Богач Олену Станіславівну (Довіреність №275 від 13.05.2017р., Доручення №0502-0346201-02 від 13.05.2017р.). Клієнтка просила допомогти їй зобов’язати Управління  праці та соціального захисту населення Кальміуського району міста Маріуполь поновити виплату адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі та виплату державної допомоги при народженні дитини, яку припинив виплачувати відповідач. А також, поновити зупинену довідку ВПО.

Управління праці та соціального захисту вимоги не визнавало, спираючись та те, що позивач порушила строки перебування на непідконтрольній території (66 днів замість 60). На що представником позивачки було надано об’єктивні причини перевищення строку — у м. Донецьк розпочався сильний обстріл і жінка хвилювалась за свою безпеку та життя своєї доньки тому не могла повернутися до Маріуполя у зазначений строк.

Суд, оцінюючи спірні правовідносини, дійшов висновку про те, що причини, з яких особа перевищила строк перебування на непідконтрольній території є поважною, до того ж позивачка одразу після повернення звернулась до Управління праці та соціального захисту з відповідними поясненнями. З огляду на це, строк перебування може бути збільшено до 90 днів. Однак УСЗН своїм рішенням все ж відмінив довідку внутрішньо переміщеної особи та перестав виплачувати соціальні виплати. У судовому засіданні було вирішено, що подібні дії відповідача є протиправними, адресна допомога повинна бути відновлена та заборгованість, яка виникла за період з січня по вересень 2017 року, виплачена.

Наступне питання, яке розглядалось у судову засіданні — поновлення виплат при народженні дитини. Відповідач, відмінивши довідку внутрішньо переміщеної особи перестав виплачувати щомісячну допомогу при народженні дитини. Суд, спираючись на положення ЗУ “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, навів виключний перелік умов за яких такі виплати можуть бути припинено. І дії Управління праці та соціального захисту під вказаний перелік не підпадають. Особливо суд відмітив той факт, що непідконтрольні території  Донецької області є частиною Єдиної України, і на їх територію розповсюджується дія Конституції України та законів України.

Враховуючи цей факт, а також, керуючись ст.ст.8-12, 17, 159-163 КАС України, суд постановив визнати дії відповідача неправомірними, відновити дію довідки ВПО, виплати заборгованість та поновити щомісячну адресну допомогу та допомогу при народженні дитини.

За бесплатной правовой помощью, юридическими консультациями и разъяснениями законодательства обращайтесь в учреждения системы бесплатной правовой помощи:

Мариупольський местный центр по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи

          г. Мариуполь, пр. Нахимова 82. Тел : (0629)474-695, +38050-951-28-81

Контакти

  • +38050-951-28-81
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.