Львів’яни обговорили роботу Громадського бюджету у місті

Третя група завершила цикл навчання проекту «Керувати бюджетом міста – просто! Бюджет участі для львів’ян». Групи пропрацьовували ідеї створення Парку науки, облаштування подвір’я школи та майданчику для пляжних видів спорту у місті. 

Окрім цього, ділились проблемами з якими стикнулись минулоріч та дискутували щодо ініціатив для вдосконалення Громадського бюджету надалі. Проблемами учасники називали страх людей перед голосуванням через Bank ID, пасивність людей або недовіра, що заявлений проект буде реалізовано. Мешканцям мікрорайонів Рясне та Білогорща далеко добиратись до ЦНАП. Обговорювали учасники і доречність фінансування коштами Громадського бюджету ремонтні роботи у школі. Представники шкіл пояснювали, що без задоволення базових потреб освітніх закладів не можливо говорити про розвиткові ідеї. 

Частина учасників пропонувала зменшити тривалість голосування до 1 тижня, адже це дуже складний період, інші вважають доцільним залишити 2 тижні, бо бракуватиме часу.

Голова правління ЦеГрін Віталій Загайний зацитував вислів Маргарет Тетчер про те, що не має ніяких державних коштів, є лише гроші платників податків, а тому закликав учасників активніше розвивати Громадський бюджет.

У рамках проекту «Керувати бюджетом міста – просто! Бюджет участі для львів’ян!» учасники тренінгів ознайомились з прикладами написання та збору голосів успішних проектів, опрацювали помилки тих ініціатив, що не отримали підтримку в населення, дізнались про нововведення у реалізації Громадського бюджету 2017. У практичній частині учасники презентували свої задуми та обговорювали їх групою.  

До проекту «Керувати бюджетом міста – просто! Бюджет участі для львів’ян» долучилось близько 60ти львів’ян, що мають цікаві ідеї, бажають спільно творити місто, у якому живуть, вболівають за впровадження нових проектів. Учасники об’єднані у три групи. Перший етап проекту – навчання, він триватиме протягом травня, другий – червень — поширення інформації про свої проекти на відкритих зустрічах ширшій аудиторії львів’ян.

Під час навчання фахівці ЦеГрін знайомлять учасників з усіма тонкощами роботи інструменту «Бюджет участі», розбирають на етапи процес створення проекту та збору необхідної кількості голосів.

Підсумує результати проекту «Керувати бюджетом міста – просто! Бюджет участі для львів’ян» прес-конференція у серпні 2017 року.

Мета проекту — активізувати львів’ян віком від 16 років до участі у проекті «Бюджет участі» — подавати власні проекти та голосувати за запропоновані.

Організатор: Центр Громадянських Ініціатив за підтримки Львівської міської ради.

Контакти

  • cehrin.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.