Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у с. Бродецьке

Благодійний фонд «Урожай-громаді» уважно  ставиться до тих сільських рад, з якими працює. Обирає зазвичай ті села, громади яких демонструють активність, проявляють ініціативу. До таких належить Бродецька сільська рада.

Микола Білоус уже 22 роки головує у Бродецькому, що на Катеринопільщині. За цей час бачив і пережив чимало. Та  випробування не зламали його сили волі, не похитнули віри в людей, не викорінили в ньому заповзятості та наполегливості. Вдавалося триматися на плаву в непрості 90-ті, вдається ефективно працювати і сьогодні.

Сільський голова постійно шукає шляхи покращення життя рідної для нього громади. Нещодавно йому вдалося долучитися до проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 75 % проекту фінансує Європейський Союз. Його вартість складає 475 тис. грн. Представники ЄС моніторять роботи, перевіряють цільове використання коштів. Та сільська громада до цього ставиться нормально, адже працює на совість.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» проходив у декілька етапів. Бродецька сільська рада долучилася до нього у 2014 році і, шляхом конкурсного відбору, виграла його. Було розроблено проектно-кошторисну документацію, проведено конкурсний відбір виконавця робіт, укладено угоду на виконання робіт. Зараз роботи виконано на 85 %: зі  встановлення теплового насосу «грунт-вода», облаштування водопостачання та каналізації, реконструкції системи опалення із заміною пічного опалення на систему опалення «тепла підлога», заміна внутрішніх дверей на енергозберігаючі. Громадська організація «Бродяночка» проводить активну роботу серед населення. Вдалося зібрати невелику суму грошей, переконати громаду, що усе робиться задля неї. Сільський голова переконаний, що не потрібно сидіти, склавши руки і чекати покращення життя. Його не буде доти, доки громада цього не захоче. В цьому можна переконатися на прикладі проекту. Адже треба було повірити, що вдасться виграти проект і ось уже навесні роботи будуть закінчені, сільська рада і фельдшерсько-акушерський пункт отримають нове приміщення.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.