bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Соціальний діалог та соціальна політика: проблеми та перспективи реформування
13.07.2015

В Інституті демографії та соціальних досліджень імені В. Птухи 10 липня, в рамках засідання Робочої групи “Зайнятість, трудові права, здорові та безпечні умови праці, соціальна політика” Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, пройшло обговорення проблем трудового законодавства, зайнятості та соціальної політики, зокрема соціальних послуг.

У зустрічі взяли участь представник Європейської Комісії – Хосе Лора, директор  «Центру Солідарність» Посольства США в Україні Трістан Масат, представники Програми розвитку ООН,  експерти Бюро соціальних та політичних розробок, Інституту демографії і соціальних досліджень імені В. Птухи, Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення МСП та НАНУ, Реанімаційного пакету реформ,  профспілки,  роботодавці та інші організації. Відкриваючи засідання координатор групи Ростислав Дзундза зазначив, що група відіграє важливу роль в реформуванні системи соціального діалогу та в змінах у підходах до реалізації соціальної політики в Україні. Учасники обговорили питання комплексних підходів до реформування соціальної сфери, зокрема з урахуванням бюджетної децентралізації. Леонід Ільчук, заступник директора Науково-дослідного інституту праці та зайнятості, привів приклад вдалих реформ системи надання соціальних послуг. Було презентовано досвід Вірменії в створенні інтегрованих центрів з надання соціальних послуг. “Центри надають широкий спектр соціальних послуг за наступними напрямками – пенсійне забезпечення; працевлаштування, МСЕК; соціальні виплати. Вони працюють за принципом «єдиного соціального вікна».

Відповідно програми розвитку системи соціальних послуг до 2018 року планується відкрити понад 50 подібних офісів на всій території Вірменії”, - відзначив. Були також розглянути проблеми реформування системи надання соціальних послуг в умовах децентралізації. Як зазначив Ігор Камінник, секретар Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики, необхідно гармонізувати законодавство та прибрати протиріччя в нормативно-правових актах. Важливим питанням стає координування реформаторської активності різних експертних майданчиків та міжнародних проектів. Тому робочі групи на кшталт 13 групи ПГС Україна-ЄС, є дуже важливим інструментом ефективного реформування соціальної сфери.

Учасники зустрічі відзначили, що у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію – на перший план виходять питання реального захисту прав робітників, а також всеосяжна протидія дискримінації, зокрема на підставі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. „СОГІ – те що зараз потрібно Україні; але провести це окремим законом майже неможливо тому вони мають бути в Трудовому Кодексі” – зазначив Трістан Масат, директор Центру Солідарності. Керівник групи наукового співробітництва  „Освіта та соціальна політика” Європейської комісії Хосе Лора окреслив європейський досвід ринку праці, зокрема у створенні інстутуції labour inspectorate. За його словами, питання зайнятості є на сьогодні ключовим у стосунках Києва та Брюселя. “Чому ЄС зацікавлений в соціо-економічному розвитку та чи у зміцненні системи соціального захисту в Україні? Це не питання філантропії – це, як кажуть французькі дипломати “дуже зрозуміла нам проблема”; наш інтерес – мати стабільних та процвітаючих сусідів, бо якщо у сусідів буде погано – з часом буде погано і в нас”, - резюмував він. На завершення, учасники домовилися посилити координацію зусиль екпертів та інституцій громадянського суспільства, зокрема в лобіюванні змін до Трудового кодексу та до закону про соціальні послуги. Учасники засідання також наголосили, що вкрай необхідно, щоб Платформа Громадянського Суспільства мала свого представника в Уряді, була представлена на засіданнях  Кабінету Міністрів України.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.