Програма розвитку ООН (ПРООН) запрошує неурядові організацій та групи активних громадян взяти участь у конкурсі малих грантів на підтримку молодіжних платформ у Донецькій і Луганській областях. Кінцевий термін подачі заявки – 30 квітня 2018 року.
Більше грантів у розділі Гранти
Загальна стратегія конкурсу полягає у підтримці молодіжних проектних ініціатив, що покликані налагодити діалог між соціальними групами чи громадами, що мають різні погляди на ситуацію в Україні, зокрема молодіжні ініціативи з діалогу між громадянами різних регіонів країни, переселенцями та місцевими жителями, силовими органами та особами, що постраждали від різних подій тощо.
Метою конкурсу є сприяння розвитку молодіжних діалогових ініціатив від різного виду медіації та фасилітації до проведення діалогів між соціальними групами та громадами з різними поглядами; головними елементами ініціатив будуть питання розбудови миру та застосування існуючого досвіду для попередження загострення протистояння між різними групами населення та громадами.
Одним із засобів досягнення таких цілей конкурсу і є діяльність молодіжних платформ – місць для навчання, генерації нових ідей, проведення презентацій, майстер-класів, зустрічей та якісного відпочинку молоді. Їх діяльність організується у вигляді відкритого простору для комунікації молоді та реалізації молодіжних ініціатив, майданчика для співпраці молоді з владою, бізнесом і різними категоріями населення в цілому.
Зважаючи на те, що ключовими складовими діяльності ПРООН є залучення молоді до громадської діяльності, активізація її соціальної згуртованості, залучення до процесів прийняття рішень та управління в громадах, метою конкурсу є відбір молодіжних проектних ініціатив для подальшого фінансування згідно з правилами ПРООН, спрямованих на:
(1) створення та підтримку інфраструктури для діалогу (діалогових молодіжних майданчиків/платформ);
(2) відбудову довіри з місцевими жителями, з місцевою владою і представниками державних органів, з ключовими організаціями, підприємцями, лідерами думок і формування мережі «агентів змін», які інформуватимуть громаду про основні принципи діалогу та методи попередження і урегулювання конфліктів, організовуватимуть простір і логістику для проведення діалогів та співпрацюватимуть із фасилітаторами, а також моторитимуть рівень конфліктності в громаді та комікуватимуть запити на діалоги та підтримку.
Учасниками конкурсу можуть бути групи молодих активних громадян, молодіжні лідери, громадські організації, що здійснюють діяльність на території Луганської та Донецької областей, які в установленому порядку зареєстрували проекти, попередньо затверджені рішенням відповідного органу конкурсу – Ради конкурсу.
До розгляду будуть прийняті проектні заявки, які відповідають цільовій спрямованості конкурсу та Програми відновлення та налагодження миру, орієнтовані на населення та сприятимуть:
Також до розгляду будуть прийняті будь-які інші ініціативи, доцільність яких можна обґрунтувати з точки зору зміцнення громадської безпеки та соціальної згуртованості молоді.
Рада конкурсу прийме рішення щодо фінансування відібраних ініціатив, що відповідатимуть і надійдуть на конкурс відповідно до типів проектів:
Тип проектів |
Обсяг фінансування, дол. США |
Аплікаційна форма |
1-й (А) |
<2 000 |
Додаток А |
2 –й (Б) |
>2 000 |
Додаток Б |
Форми проектних заявок для заповнення учасниками конкурсу
· “А” – проекти вартістю менше 2 000 дол. США, спрямовані на покращення молодіжної інфраструктури: обладнання, ремонтні роботи, придбання меблів, проведення різноманітних діалогових заходів;
Форму заявки для подання проектної ініціативи типу “А” можна завантажити тут.
· “Б” – проекти вартістю понад 2 000 дол. США, але не більше 20 000 дол. США, спрямовані на покращення молодіжної інфраструктури: обладнання, ремонтні роботи, придбання меблів і проведення різноманітних діалогових заходів.
Форму заявки для подання проектної ініціативи типу “Б” можна завантажити тут.
Фінансування конкурсу здійснюється за кошт країн-донорів, бюджетних, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Проект не містить обов’язкової вимоги щодо співфінансування, проте тим заявникам, які нададуть внесок від організації (не менше 10% від загального бюджету проекту), буде надано перевагу. Внески можуть бути як фінансовими, так і негрошовими.
Обсяги фінансування заходів з реалізації проектів активістів громад-переможців конкурсу визначаються щодо кожного проекту за згодою партнера конкурсу та з урахуванням рекомендацій Ради конкурсу під час розгляду поданих проектів.
Якщо проект відноситься до типу “Б”, організація-грантоотримувач отримає авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді. Його визначатимуть індивідуально з огляду на загальний розмір гранту, тип діяльності тощо. Наступні транші виділятимуть після отримання та затвердження ПРООН проміжних звітів організації.
Дозволені витрати
Прийнятними вважаються витрати, які:
· необхідні для досягнення цілей і завдань проекту;
· відповідають принципу ефективності та економічності витрат («найвища якість за найнижчу ціну»);
· підтверджені документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:
Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
Кінцевий термін подачі проектних заявок – 30 квітня 2018 року.
Проектні заявки встановленої форми слід надсилати на електрону адресу координатора конкурсу: [email protected].
Коментарі