bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Підсумки семінару «Українські ресурси інтернету для бібліотекарів»
25.03.2010

 23 березня 2010 р. у конференц-залі Гете-Інституту за ініціативи Української бібліотечної асоціації відбулася презентація «Українські ресурси інтернету для бібліотекарів».

Учасників семінару (36 працівників з 14 бібліотек м. Києва, Книжкової Палати України та IREX) привітала асистент відділу «Інформація та бібліотека» Гете-Інституту Маргарита Литвин. Зі вступним словом та презентацією Української бібліотечної асоціації виступила Виконавчий директор УБА Ярослава Сошинська.

Основною метою презентації було показати присутнім переваги членства в УБА, а також розповісти про широкий освітній та програмний напрямки асоціації. Панельну презентацію «Книжкові інтернет-ресурси як джерело інформації для бібліотекарів» проводив директор видавництва «К.І.С» та керівник проекту «Книгоспілка» Юрій Марченко. Свій виступ він почав з оголошення кількості назв різних книжок, які щорічно виходять в Україні. Вона складає 20 тисяч назв. Презентація була присвячена огляду ресурсів, основною метою яких є розміщення інформації про нові книжки. Так, були згадані наступні ресурси: УАВК, ВСІКНИГИ.ORG.UA та Books in Print (проект Книжкової Палати України). Проте дані ресурси, хоча й були першими, на даний момент не мають щоденного оновлення, а деякі взагалі припинили своє існування.

  Серед сучасних ресурсів постійного оновлення було виділено та проаналізовано наступні: «Книгоспілка», «Буквоїд», «Друг читача» та «Літакцент». Юрій Марченко в режимі реального доступу наочно показав всі переваги та недоліки кожного з них, а також надав інформацію про корисні для бібліотекарів розділи кожного ресурсу. Проте відповідь на питання «де знайти та придбати обрану книгу?» дає тільки сайт «Книгоспілка». Серед інших джерел пошуку інформації про нові видання були запропоновані сайти видавництв, літературні альманахи та блоги. Також учасники семінару познайомилися з новою технологією RSS (Really Simple Syndication), яку використовують мільйони користувачів Інтернету з усього світу, щоб отримувати новини та оновлення з улюблених веб-сторінок і сайтів.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.