Час проведення: 30 вересня - 4 жовтня 2009 р. місто Київ
Мета: актуалізація постаті/творчості Богдана-Ігоря Антонича в Україні, створення позитивного образу одного з кращих українських поетів, привернення уваги широкої громадськості до української літературної класики, проведення масових гулянь на честь сторіччя з Дня народження Богдана-Ігоря Антонича
Організатори: спільнота ”сумно?”
Обґрунтування доцільності
Перша легальна збірка Богдана-Ігоря Антонича вийшла лише через 20 років по його смерті. І сьогодні постать Антонича, талановитого, яскравого письменника світового рівня несправедливо обділена увагою. Проте його ім’я цілком заслужено може стояти поряд з іменами Гоголя, Шевченка та Стуса. Богдан-Ігор Антонич - поет європейського масштабу з космічними мотивами, лемківським фольклором і поганською символікою, впливом Омара Хайяма та Волта Вітмена. Його постать - неканонізована, позбавлена стереотипів про українців як багатостраждальну поневолену націю, створює абсолютно позитивне уявлення про Україну. Ми хочемо привернути увагу до творчості Антонича і на прикладі його творчості актуалізувати позитивний спосіб мислення, вагу творчої сили та високорозвиненої духовності.
Ідеї фестивалю:
Скульптура
У Львові нещодавно відбувся закритий конкурс на створення пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу, до якого не допустили багатьох скульпторів. В результаті було створено пам’ятник поетові, призначений до встановлення у Львові, який визвав численну критику щодо його мистецької цінності. Наш фестивальний конкурс скульптури стане альтернативним і буде відкритим для всіх бажаючих митців. Вільна техніка сприятиме різноманіттю творчих підходів і бачень пам’ятника Антоничу.
Результат, мета: Встановлення у Києві пам’ятника Антоничу, створеного за новітніми скульптурними техніками. В ідеалі - створення парку скульптури Антонича.
Музика
Вже існує близько десятка пісень на вірші Богдана-Ігоря Антонича. Записати пісню на слова Антонича - це шанс для молодих музикантів показати себе та спроба поексперементувати з текстами Антонича для вже авторитетних музикантів. Результат, мета: Диск, виданий до фестивалю з 15 найкращими треками - віршами Богдана-Ігоря Антонича, покладеними на музику.
Візуалізація літератури
Конкурс ілюстрацій до текстів Антонича без обмежень у техниці, матеріалі та формі презентації.
Результат, мета: Візуальна частина фестивалю - ілюстрації буде представлено як виставку на території фестивалю, а також буде проведено мистецький аукціон. Видання візуалізованої/ілюстрованої збірки віршів Антонича за участі художників фестивального конкурсу.
Антонич-Радіо-Лайв
Читання віршів Антонича на фестивалі. Напівтеатралізоване дійство. Гра голосів у темряві. Не довше 20-ти хвилин. Такі акції вже відбувалися двічі, в 2006 і 2007 році, і є спорідненими до експериментів 20-х років ХХ сторічя, коли радіоп’єси транслювалися в ефір зі спеціальних радіотеатрів, в яких були також присутні глядачі. Такий метод, як доведено науковцями, допомагає сприймати тексти на більш психологічному рівні.
Скульптурні дискусії та майстер-класи
Скульптурні дискусії, обговорення актуального мистецтва та майстеркласи з майстрами, відкриті для усіх відвідувачів фестивалю.
Відеотвори за віршами Антонича.
Відеопоезія, відеоверсії спектаклів. Можливо, живий театр, театр тіней, пантоміма.
Потребує відповідної техніки і часу в темряві. Тож має відбуватись до або після концертів, або в перші дні - замість концертів (якщо гуртів бракуватиме на 5 днів)
Контакти:
Богдан Логвиненко, координатор - 80668863567, [email protected]
Юлія Бурковська, pr-менеджер - 80678745381
Коментарі