В Україні вперше відбудеться фестиваль «Кіно проти корупції»

Кіноогляд розпочинається 14 вересня 2017 р. До програми увійшли 6 європейських фільмів, які досліджують природу корупції – призери світових кінофестивалів і документальні хіти. Усі покази безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті nocorruption.org.ua.

«Брудні ігри» – фільм-розслідування про порушення прав людини у контексті великих спортивних заходів, а також корупційні схеми у футболі, боксі та в американській професійній баскетбольній лізі NBA. Сатирична драма від режисера Паоло Соррентіно розповідає історію одіозного італійського прем’єр-міністра Джуліо Андреотті, який обирався на свою посаду сім разів. Фільм було відзначено Призом журі Каннського кінофестивалю. Герой німецької гостросюжетної драми «Система» – молодий злодій, який після невдалого пограбування знайомиться зі світом колишніх агентів держбезпеки НДР і представниками світового лобі. «Поза дитини» – румунська драма про автокатастрофу, винуватець якої хоче «відмазатися» від вироку. Стрічку було відзначено «Золотим ведмедем» і призом Міжнародної асоціації кінопреси (FIPRESCI) Берлінського кінофестивалю. У трилері «П’ята влада» роль творця проекту WikiLeaks, відомого втікача і активіста Джуліана Ассанжа, виконав британець Бенедикт Камбербетч («Шерлок BBC», «Доктор Стрендж»). Соціальна драма Юрія Бикова «Дурень» говорить про байдужість місцевої влади, яка поставила під загрозу життя 800 мешканців старого гуртожитку. Фільм, знятий у пам’ять про Олексія Балабанова, удостоївся трьох премій міжнародного кінофестивалю в Локарно.

Також у рамках кінофоруму відбудеться показ фільмів-розслідувань від українських журналістів. «Київ – Лондон. З України з готівкою» Наталії Седлецької та Максима Савчука розкаже про подорож кореспондентів до британської столиці у пошуках нерухомості політиків та олігархів, які заробили свої гроші в Україні та на українцях, але зберігають та витрачають їх у Великій Британії. Розслідування журналістів програми «Наші гроші» розкриває незаконні земельні маніпуляції колишнього заступника міністра МВС Сергія Чеботаря. У фільмі «Вбивство Павла» співробітники проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP розслідують загибель журналіста Павла Шеремета, чиє авто вибухнуло у центрі Києва у липні 2016 року. У столиці показ відбудеться 16 вересня за участі творчих груп.

Відкриття фестивалю пройде у столичному кінотеатрі «Київська Русь». Покази також відбудуться у Кривому Розі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Житомирі та Запоріжжі. Після завершення в Україні, 19–21 жовтня фестиваль відбудеться у Молдові.

Фестиваль є частиною спільного проекту Goethe-Institut в Україні та Федерального агентства з громадянської освіти, що має назву Bestechend (Нездоланне) і реалізується за дружньої підтримки Міністерство закордонних справ ФР.
 
Офіційна сторінка: http://nocorruption.org.ua/

Контакти

  • http://nocorruption.org.ua/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.