28 вересня 2012 року в Донецьку вперше відбудуться обговорення проблем міста з громадськістю в рамках публічних консультацій із застосуванням технології міні-референдуму, яка називається «Міський зал засідань». На порядок денний виносяться обговорення двох питань:
Донецька обласна організація «Комітет виборців України» спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив в рамках проекту «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні» вперше в Донецьку проведе обговорення місцевих проблем в рамках міні-референдуму «Міський зал засідань», який є зручним та передовим засобом обговорення проблем громадою. Запрошуються представники громадських організацій, політичних партій, ЗМІ, активні мешканці Донецька.
Захід відбудеться 28 вересня 2012 року в конференц-залі готелю Park Inn за адресою: бул. Пушкіна, 4 (колишній готель «Київ»).
Для участі необхідно попередньо зареєструватися до 12:00 27 вересня за тел.: 066 666 39 14, або надіславши повідомлення на ел.пошту: [email protected]. В повідомленні слід вказати ПІБ, тел., посада/організація та в обговоренні якого питання бажаєте взяти участь.
Довідка:
Суть формату полягає у проведенні обговорення різних сценаріїв вирішення проблеми з одночасним відображенням на інтерактивних екранах позицій учасників обговорення. Після обговорення учасники голосують за визначення найкращого способу (сценарію) вирішення питання.
Формат не передбачає спікерів (експертних доповідей). Учасниками обговорення є громадяни, зацікавлені у розв’язанні певної проблеми. Експерти, політики, представники органів місцевого самоврядування, громадські діячі можуть брати участь в обговоренні на рівних засадах з громадянами.
Даний формат широко використовуються у Сполучених Штатах Америки та Вірменії. Подібний формат вперше застосований в Україні експертами Лабораторії законодавчих ініціатив.
На сьогодні для громадськості та органів місцевого самоврядування дедалі більше стає актуальним питання можливостей безпосередньої участі громадян в урядуванні. Насамперед це зумовлено тими умовами, в яких сьогодні працюють органи місцевого самоврядування – умовами дедалі більшої обмеженості політичної свободи та ресурсної залежності від Уряду. До рішень, які приймаються в таких умовах, висуваються вищі вимоги щодо легітимності та якості.
Коментарі