bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Стан Громадянського суспільства 2013
12.08.2013

Доповідь про “Стан громадянського суспільства 2013” містить цінну інформацію від 50 експертів громадянського суспільства світу. Звіт демонструє, що сучасне громадянське суспільство потребує глибокого самоаналізу та перебудови, щоб відповідати реальним потребам людства, воно також має відновити легітимність і довіру народу.

Пропонуємо Вам деякі ключові тенденції, на які акцентується увага у доповіді:

• Шокуюче - 57% населення світу проживає в країнах, де основні громадянські та політичні свободи згорнуті.

• У конфліктних країнах громадянське суспільство, яке виступає проти вкоріненого патріархату та релігійного фундаменталізму, все частіше стає ціллю збройних угрупувань.

• Спільноти, які розраховували на традиційне користування річками, лісами та спільними пасовищами для свого проживання, стикаються з великим корпораціям, які їх витісняють - це корпорації з видобувної промисловості, будівельні фірми та сільськогосподарські підприємства.

• Коли лінії між бізнесом і політикою розмиті, ми все частіше спостерігаємо, що голосу громадянського суспільства відводиться місце на периферії у дискусіях щодо порядку денного після 2015 року та інших глобальних питань.

У Доповіді Україна згадується досить часто:

У 2012 році було вбито 24 правозахисників, один із яких був громадянином України (Бразилія, Бурунді, Камбоджа, Колумбія, Гватемала, Гондурас, Індія, Мексика, Філіппіни, Сомалі, Південна Африка, Танзанія, Таїланд та Україна).

Фізичні напади у 2012 році на правозахисників здійснювались в Азербайджані, Бурунді, Чад, Чилі, Колумбію, Кубі, Демократичній Республіці Конго (ДРК), Сальвадорі, Гондурасі, Індії, Казахстані, Кенії, Лаосі, Мальдівських о-вах, Мексиці, Нігерії, Пакистані, Палестині, Росії, Сомалі, Південному Судані, Шрі-Ланці, Україні, ОАЕ, Узбекистані, Венесуелі та В’єтнамі.

У всьому світі уряди залучили сили безпеки для зриву мирних демонстрацій та арешту правозахисників, які брали у них участь ( Азербайджан, Алжир, Бахрейн, Білорусь, Камерун, Камбоджа, Індія, Казахстан, Кувейт, Оман, Росія, Саудівська Аравія, Судан, Свазіленд, Танзанія, Україна, ОАЕ, Узбекистан, В’єтнам і Зімбабве).

Також уряд України належить до тих урядів, які у 2012 прагнули більше обмежити простір для громадянського суспільства. До цих країн належать: Азербайджан, Алжир, Бурунді, Китай, Єгипет, Ірак, Ізраїль, Литва, Молдова, Росія та Україна.

Український Закон «Про громадські об’єднання» наведено як позитивний приклад прогресивних законодавчих ініціатив щодо громадянського суспільства.

У 2012 році Міжнародний ПЕН-клуб зафіксував понад 800 випадків нападу (фізичні атаки і вбивства, позбавлення волі та переслідування) на письменників та журналістів у всіх регіонах світу.

270 випадків припадає на такі країни: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Греція, Угорщина, Казахстан, Киргизія, Косово, Латвії, Чорногорії, Росії, Сербії, Іспанії, Таджикистану, Туреччини, Україна і Узбекистан.

Повна версія доповіді за посиланням.

Джерело: Громадський простір.

Ще в листопаді  2007 році тодішнім прем”єром В.Ф.Януковичем була прийняте розпорядження Кабміну за № 1035 ” Концепція  сприяння органами виконавчої влади розвитку  громадянського суспільства в Україні”.
Як ми мали змогу пересвідчитись концепція була, а сприяння ні.
Те саме з законом про “Про громадські об”єднання ” закон є, але органами влади ігнорується.

На всіх рівнях влада робить вигляд що консультується з громадскісттю через створення Громадських рад, котрі намагається взяти під свій контроль через “прикормлені” (читай підконтрольні) організації, або  лідерів. Якщо підтримку якогось рішення через Громадську раду провести не вдається більшісттю голосів, нічого страшного, бо реального впливу на прийняття рішень у Громадських рад все одно немає, але у влади з'являється аргумент на свою користь : “Ми таки радились з громадскісттю”.

  Олег Ягель

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.