Пенсійні фонди порушують порядок перерахунку пенсії, встановлений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», посилаючись при цьому на різні підзаконні акти, які не можуть бути застосовані при перерахунку пенсії пенсіонерів, які після виходу на пенсію продовжують працювати, так як вони суперечать чинному законодавству.
У зв’язку з цим до Донецької обласної організації «Комітет виборців України» в рамках проекту «ЗАХИСТИ СВОЄ ПРАВО!» неодноразово звертаються працюючі пенсіонери для отримання консультацій з цього питання відповідно до чинного законодавства.
- Подати заяву до територіального органу ПФУ, в якому Ви перебуваєте на пенсійному обліку, про перерахунок пенсії на підставі ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», вказавши при цьому вид перерахунку – за стажем або за стажем та заробітною платою.
Заяву слід подати через канцелярію територіального органу ПФУ із відміткою про прийняття із зазначенням номеру вхідної кореспонденції та дати прийняття.
- Дочекатись перерахунку пенсії за показником заробітної плати з середньому на одну застраховану особу в Україні за 2007 рік – подати заяву до територіального органу ПФУ з вимогою пояснити застосування показника 2007 року та провести перерахунок за показником року, що передує року звернення. Заява також подається через канцелярію територіального органу ПФУ із відміткою про прийняття із зазначенням номеру вхідної кореспонденції та дати прийняття.
- Подати адміністративний позов до місцевого загальному суду в порядку адміністративного судочинства. Обов’язково до позовної заяви необхідно додати первісну заяву про перерахунок пенсії, другу заяву про проведення перерахунку, відповідь територіального органу з відмовою про проведення перерахунку за показником року, що передує перерахунку, копію вашого паспорту, пенсійного посвідчення, а також квитанцію про сплату судового збору. Обов’язково однією із вимог зазначити допустити постанову суду, прийняту за результатами розгляду справи, до негайного виконання.
- Після винесення судом рішення – отримати рішення суду та виконавчий лист, в разі якщо територіальним органом ПФУ не була подана апеляційна скарга на рішення суду або якщо судом постановлено рішення про його негайне виконання.
- Якщо ж апеляційна скарга була подана у справі, яка не допущена до негайного виконання – дочекатись вирішення справи в апеляційному порядку. По даній категорії справ рішення апеляційної інстанції є остаточним та не може бути оскаржено. Після повернення справи до суду першої інстанції (3-5 днів) звернутись із заявою про видачу виконавчого листа.
- Звернутись до відповідного територіального органу ПФУ за добровільним виконанням ним рішення суду. В разі відмови – звертатись до відповідного органу державної виконавчої служби за місцезнаходження боржника (територіального органу ПФУ) за примусовим виконанням рішення на підставі виконавчого документа – виконавчого листа суду.
Підсумовуючи викладене зазначемо, що на даний час оптимальним рішенням для працюючих пенсіонерів, які подавали заяву на перерахунок пенсії в 2009 та 2010 роках, буде звернення до суду для захисту своїх порушених прав.
Це затяжна по часу справа, але вона того варта. На сьогоднішній день в Україні існує позитивна (на користь пенсіонерів) судова практика вирішення даного роду спорів.
Коментарі