bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Піратська сага: статистика, що свідчить про недостатню повагу українців до авторських прав
04.01.2025

Випереджають нас із невеликим відривом лише Канада, Великобританія та країні-агресор зі сходу, і з суттєвим відривом — Індія та США. Варто звернути увагу, що це абсолютні показники, а не відносні, скажімо, на душу населення. Враховуючи кількість населення в Україні наші 3 відсотки виглядають не так вже й слабенько на фоні 11%, що набрали головні поборники авторських прав американці та 1,5 млрд індусів. Тож ми з командою uablocklist.com вирішили розібратись що до чого і отримали досить цікаві статистичні дані



Статистика інтернет-піратства: вирок чи спонукання до дій?

За даними Similarweb найпопулярніший в Україні піратський сайт UAKino є третім найвідвідуванішим веб-ресурсом в країні. Навіть Facebook змушений задовольнитися четвертим місцем. А на першій та другій сходинках прогнозовано опинилися Google та YouTube відповідно. Варто відзначити, що в «десятці» лідерів можна знайти ще два онлайн-кінотеатри з піратським відеоконтентом — Filmix та Rezka (8 та 9 місця).

Логічно запитати, а як там поживають легальні стрімінгові платформи та сервіси з офіційним контентом на кшталт Netflix чи Megogo? За нашим даними перші шість місць за кількістю відвідувань в Україні за місяць займають піратські веб-ресурси UAKino, HDRezka, Filmix, Kinogo, Kinobar, Kinokrad. Варто зазначити, що для них було враховано трафік з популярних дзеркал (звичайно, що не зі всіх, тому реальні цифри будуть ще вищими). До того ж не беруться до уваги переходи українських користувачів, що використовують VPN-сервіси. Лідер, UAKino, має показник 127 939 800, що приблизно в 30 (!)  разів перевищує результат Netflix. Найпопулярніший з офіційних онлайн-кінотеатрів Megogo посів лише загальне сьоме місце з результатом 6 288 821.


 
Результати красномовні. Та це ще не все: якщо підсумувати кількість відвідувань піратських сайтів та порівняти із загальним результатом усіх постачальників офіційного відеоконтенту, то легальні платформи відстають у 20 разів. Здається, що інтернет-піратство перемогло в Україні остаточно та незворотньо. Проте є деякі нюанси, що вказують на двозначність ситуації.

Ми з командою проаналізували кількість брендових запитів (пошук по назві чи доменному імені) за місяць. Це означає, що люди шукають конкретний онлайн-кінотеатр чи стрімінговий сервіс. Тут піратські сайти також перемогли, але їх успіх був не настільки важаючим. Лідером став піратський ресурс HDRezka з результатом 1 543 400. А ось друге місце зайняв легальний Megogo — 763 400 запитів. Netflix шукали 346 590 разів, а беззаперечного лідера за загальною кількістю відвідувань UAKino —  лише 287 480. Хоча українці загалом цілеспрямовано хочуть потрапити на сайт піратів у 2 рази частіше, це вже зовсім інші цифри.


 
Як змусити українців поважати авторське право

Насправді, багато з нас потрапляє на піратські ресурси випадково, про що свідчать наведені статистичні дані. Скажімо, людина шукає конкретний фільм або просто цікаве видовище, аби гарне провести вечір. Коли в пошуковій видачі вона бачить відповідне посилання, то переходить на сайт. Якщо контент влаштовує — починає перегляд, не замислюючись про його походження, статус веб-ресурсу та авторські права. Тобто, якби пропонувалися тільки офіційні ресурси, а ціна перегляду була прийнятною, цілком вірогідно, що багато хто і заплатив би. 

Проте, на нашу думку, вирішення проблеми піратства не може бути лише за рахунок обмежень. З одного боку, державні контролюючі органи мають посилити заходи з блокування піратських ресурсів і шукати ефективні способи боротьби з ними. Проте з іншого — і це дійсно важливо, для успішної реалізації таких обмежень необхідно надати користувачам гідну альтернативу. Це означає, що легальні платформи з платним доступом повинні запропонувати якісний україномовний контент за цінами, які будуть прийнятними для споживачів.

Контакти

  • Іван Шаргородський

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.