Відбір до Всеукраїнської коаліції ОГС для підтримки громад зі спадщиною

Агентство з розвитку приватної ініціативи (Івано-Франківськ) розпочало проект «Коаліція організацій громадянського суспільства для підтримки громад зі спадщиною» за співфінансування Посольства Великої Британії в Україні, який триватиме до лютого 2019 рр.

Головним викликом для команди проекту стало те, що в Україні поступово зникають об’єкти спадщини, більшість з яких (73%) знаходиться у сільській місцевості. Сільські громади, в т. ч. новостворені об’єднані територіальні громади (ОТГ), не мають достатніх знань / мотивації для розуміння культурної та економічної цінності цих об’єктів, внаслідок чого їхня унікальна спадщина, створена впродовж століть, нехтується і може бути втраченою.

ОГС можуть стати потужними ресурсом для надання допомоги громадам у використанні їхнього потенціалу. Тому метою проекту є об’єднання зусиль, розбудова партнерства, налагодження професійних зв’язків та розширення можливостей для українських ОГС, що працюють у сфері спадщини та місцевого розвитку, задля сприяння вдосконаленню національної політики, забезпечення належного інструментарію реформ децентралізації та ефективної підтримки спроможності ОТГ зберігати культурну та природну спадщину й використовувати її економічний потенціал.

З 8 серпня 2018 року в рамках проекту розпочинається відбір ОГС до Всеукраїнської коаліції організацій громадянського суспільства для підтримки громад зі спадщиною.

До коаліції запрошуються активні ОГС, які вже працюють у сфері місцевого розвитку та збереження культурної спадщини. Координуватимуть діяльність коаліції на субрегіональному рівні досвідчені ОГС України – Творчий центр ТЦК (Київ), Громадський центр «Нова генерація» (Херсон), Агентство стійкого розвитку Луганського регіону (Сєвєродонецьк) та Туристична асоціація Івано-Франківщини.

Коаліція об’єднає не менше 20 організацій у сфері спадщини та місцевого розвитку з усієї території України, які

  • стануть ресурсом для економічного розвитку сільських громад, розробивши універсальний інструментарій програм для розвитку бізнесу на основі потенціалу спадщини у сільській місцевості;
  • сформують та лобіюють рекомендації щодо змін до законодавства задля покращення політики у сфері культурної та природної спадщини;
  • підготують команду тренерів / консультантів, які зможуть надавати підтримку сільським громадам у розумінні ролі та значення місцевої спадщини та стануть їхніми наставниками, надаючи професійну консультативну підтримку;
  • зможуть навчати інші ОГС, розширюючи склад та посилюючи професіоналізм мережі (коаліції).

Плани коаліції та пропозиції законодавчих змін на вирішення проблем, що перешкоджають збереженню та економічному використанню спадщини, будуть оприлюднені на її установчій конференції  за участю донорських організацій та фондів, профільних міністерств та Дому Реформ у м. Києві вже в листопаді 2018 року.

Для участі у відборі ОГС просимо до 27 серпня 2018 року заповнити анкету, що знаходиться за посиланням: http://goo.gl/dJ9fTD.

Контакти

  • +380 342 504605
  •  office@arpi.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.