КВУ запрошує долучитись до ініціативи з «Атестації» депутатів місцевих рад

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» запрошує організації громадянського суспільства з 15 обласних центрів долучитись до ініціативи з «Атестації» депутатів місцевих рад, спрямованої на підвищення персонального рівня відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності депутатів міських рад 16 обласних центрів. Дедлайн - 6 липня 2018 року.

Про ініціативу:

Ініціатива щодо «Атестації» депутатів міських рад була започаткована Одеською обласної організацією ВГО «Комітет виборців України» в 2015 році виходячи з проблеми традиційно низького рівня виконання місцевими депутатами своїх обов’язків та відсутності сформованої громадської уваги до результатів діяльності кожного окремого місцевого депутата. В 2016 році кампанія з персонального комплексного оцінювання місцевих депутатів була поширена вже на 7 міст Одеської області. В 2017 році Атестацією було охоплено вже 10 обласних центрів.

Реалізація ініціативи з «Атестації» міських депутатів в Одеській області засвідчила свою продуктивність у впливі на самих депутатів, що не дивно, адже досі громадські ініціативи в Україні не давали кожному окремому міському депутату комплексну оцінку його діяльності.  Саме тому, КВУ хоче поділитись з організаціями громадянського суспільства з інших областей України цим унікальним інструментом. Більш докладно про ініціативу можна дізнатись на сайті організації за посиланням.

Хто може взяти участь:

Для участі в кампанії з «Атестації» депутатів міських рад обласних центрів на конкурсній основі буде відібрано 15 організацій громадянського суспільства з рівномірним регіональним розподілом, які будуть впроваджувати громадську кампанію з «атестації» депутатів міської ради свого обласного центру починаючи з липня 2018 року протягом наступних 20 місяців.

Які завдання будуть стояти перед громадськими організаціями:

 • Здійснення моніторингу діяльності місцевих депутатів по заздалегідь визначеним критеріям (інформація з веб-сайтів ради, партій, сторінок депутатів в соцмережах, відвідування офіційних засідань міської ради, відвідування приймальнь місцевих депутатів) протягом наступних 20 місяців;
 • Підготовка аналітичних публікацій щомісяця;
 • Підготовка аналітичних звітів за результатами моніторингу;
 • Постійна особиста комунікація з депутатами своєї міської ради та їх помічниками;
 • Організація заходів ініціативи в своєму місті;
 • Активна популяризація ініціативи та поширення продуктів ініціативи в своєму місті;

Критерії відбору

 • підтверджений досвід здійснення моніторингових та адвокаційних кампаній в аспектах відкритості, прозорості та підзвітності міських рад обласних центрів;
 • наявність налагодженої співпраці зі ЗМІ та експертним середовищем обласного центру; 
 • вмотивованість до здійснення об’єктивної та незаангажованої оцінки діяльності міських депутатів

Окрім того, КВУ очікує, що представники відібраних ОГС вміють абстрагуватись від власних політичних вподобань та переконань.

Зацікавлені організації мають адекватно оцінити власну організаційну спроможність та можливість безперервної діяльності протягом найближчих 20 місяців.

Представників відібраних ОГС вже в липні-серпні буде запрошено до Одеси для того, щоб презентувати інструментарій КВУ та навчитись ним користуватись, спланувати моніторингові та інформаційні заходи. Обговорити бажаний вплив від реалізації ініціативи та фактори, які можуть вплинути на її результати в різних регіонах.

Організації, які долучяться до ініціативи, КВУ забезпечить організаційно-методологічною та фінансовою підтримкою для реалізації запланованих заходів.

Зацікавленим кандидатам потрібно заповнити анкету до 23.59, 1 липня, 2018 р за цим посиланням

Проект спрямовано на підвищення рівня відкритості, прозорості та підзвітності місцевих депутатів, а також збільшення поінформованості громадян, про діяльність представників їх інтересів в місцевих радах.

        

Контакти

 • Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»
 • odesakvu@ukr.net
 • (048) 716-40-18
 • (048) 716-46-83
 • cvu.od.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.