bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

26 липня - 10 серпня в Чернігові пройде п’ятий ювілейний Освітній фест прав людини

І ми з великою радістю запрошуємо активних та небайдужих громадян/-ок, правозахисників/-ць, освітян, активістів/-ок, волонтерів/-ок, ініціативних лідерів/-ок та усіх зацікавлених людей взяти участь в 6 тематичних блоках. У чотирьох з них можна буде взяти участь на базі Освітнього дому прав людини, заповнивши аплікаційну форму. Більшість подій тематичних блоків будуть також доступні онлайн у форматі відео-конференцій.

У ході фестивалю, учасники отримають унікальну нагоду долучитися до експертних дискусій від відомих правозахисників, поділитися своїми ідеями, віднайти справжніх однодумців та разом стати на варту захисту прав людини. 

Спікерами/-ками Фесту будуть відомі й досвідчені правозахисники/-ці, активісти/-ки та інші гості з неповторним досвідом, про який ви зможете дізнатися як у ході офіційної програми, так і під час неформального спілкування.

 Цьогоріч у програмі фестивалю особлива увага приділяється темі захисту правозахисників, журналістів та громадських активістів, які виступають за демократичний вибір у їхніх країнах.

 Також у рамках заходу запланована практика щодо освіти з прав людини в Україні, розробка та представлення інноваційних освітніх продуктів та створення ефективних стратегій просування і захисту прав людини.

Фестиваль проходитиме з 26 липня до 10 серпня поблизу Чернігова (село Количівка).

Захід має шість тематичних блоків. 

   I 26-27 липня 2021 року – Захист правозахисників.

 У цьому тематичному блоці підніматимуться проблеми безпеки правозахисників. Особлива увага буде приділена темі захисту громадських активістів, постраждалих від репресій у Білорусі. Оскільки Дім надає прихисток правозахисниками та журналістам, що опинилися в ситуації ризику у своїй країні, обговорюються проблеми міграційного законодавства.

   II 28-30 липня 2021 року – Освіта з прав людини у школах та університетах.

Тема стосується розвитку освіти в сфері прав людини на формальному рівні для навчальних закладів. В основі – орієнтування на найкращий досвід застосування моделей “Школа - територія прав людини” та “Університет - простір прав людини”, розробка освітніх продуктів для навчання з прав людини в закладах освіти. Окрема увага буде приділена загальній оцінці освіти у сфері прав людини на національному рівні. 

    III 30 липня - 2 серпня 2021 – Права людини в умовах війни.

 Обговорення теми міжнародного гуманітарного права, перехідного правосуддя, особливостей застосування міжнародного та національного законодавства у цих умовах. Під час цього блоку практикуючі юристи (адвокати, судді, юристи НДО та інші) обмінюватимуться добрими практиками, шукатимуть ефективні стратегії і тактики освітніх та правових дій в контексті теми. 

  IV 6-8 серпня 2021 – Підхід, заснований на правах людини.

 Присвячений практиці застосування підходу заснованого на правах людини у громадській активності та повсякденному житті. Цей тематичний блок розвиває розпочату роботу громадської організації MART, Освітнього дому прав людини в Чернігові та Програми розвитку ООН в Україні щодо адаптування в країні підходу, що базується на правах людини. 

V 2-10 серпня 2021 – Міжнародна школа з прав людини для молодих активістів.

 Міжнародна школа з прав людини для молодих активістів. Учасники та учасниці Школи отримають практичні навики у сфері захисту прав людини. Окрім того, вони будуть працювати над складанням проєкту спільної Декларації, спрямованої на захист прав правозахисників, і планувати свої національні адвокаційні кампанії з просування цієї Декларації.

     VI «Якість життя хелпера - цінність для місцевої громади (відбувається онлайн). Остаточна дата визначається.

Регулярний вплив травм і досвід глибоко впливають на емоційне, поведінкове і духовне благополуччя людей допомагаючих професій (хелперів). Тому важливо підвищувати соціальну обізнаність про переваги, значущості для суспільства дій, які випливають з діяльності хелперів. В рамках заходу планується підтримати підвищення рівня компетенцій та обмін досвідом в області психічного здоров’я і якості життя у людей допомагаючих професій.

Тож що на тебе чекає під час Фесту?

  • ·         нові знання про права людини;

  • ·         цікаві дискусії з кращими експертами/-ками та тренерами/-ками у сфері освіти прав людини;

  • ·         пошук шляхів для вирішення складних питань у галузі дотримання прав людини;

  • ·         активний відпочинок;

  • ·         цікаві екскурсії Чернігівщиною;

  • ·         унікальні майстер-класи;

  • ·         дізнаєшся ще більше про Освітній дім прав людини, Мережу домів прав людини, Всеукраїнську освітню програму «Розуміємо права людини».

Умови участі:

Обслуговування, розбудова та оновлення Освітнього Дому постійно потребує витрат, тож учасники/-ці фестивалю, які приїдуть в Дім мають зробити невеликий благодійний внесок, аби він залишався і далі таким же затишним та гостинним.

Внесок* за участь в одному з офлайнових тематичних блоків (два або три дні) Фесту складатиме 300 грн. Його потрібно буде сплатити після отримання запрошення на захід.

 Проживання. Ми пропонуємо проживання у Домі за оплату у розмірі 260 грн/доба. 

Харчування. Організатори забезпечують всім учасникам/-цям харчуванням (сніданок, обід, вечеря).

Транспорт. Витрати на проїзд учасники/-ці покривають самостійно. 

Стипендія. Для особливо мотивованих учасників/-ць та випускників/-ць Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» можлива стипендія для покриття транспортних витрат та проживання. Про це необхідно буде вказати під час заповнення реєстраційної форми. 

Участь у фестивалі можлива лише за попередньої реєстрації, тому поспішай!

 Освітній Фест Прав Людини – це вагомий внесок у розвиток громадянської мережі активістів, які просувають та захищають права людини. Він став можливим завдяки партнерству з Фондом Домів Прав Людини за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Програми розвитку ООН в Україні та Агентству США з міжнародного розвитку USAID 

Форма для учасників - https://cutt.ly/nmRLXxL

Форма для волонтерівhttps://cutt.ly/cmRKCNN

Наразі програма ще оновлюється. Слідкувати за усіма доповненнями можна за посиланням - https://www.facebook.com/ehrhch

У разі виникнення додаткових питань - звертайтесь за контактами:

 тел.: +38 097-333-60-98,

 ел.адреса: diana.hrushanska@ehrh.org

Контакти

  • Грушанська Діана
  • 097-333-60-98. Пошта - diana.hrushanska@ehrh.org
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.