bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як зменшити безробіття серед вразливих груп населення?

Пройти всі етапи в умовах карантину виявилося набагато складніше ніж ми планували ще рік назад. Нові пріоритети в суспільному житті та додаткові виклики для вразливих категорій населення - все це стало для нас ще більшою мотивацією відкрити “Навчально-виробничий центр “Швейна фабрика” ще до кінця 2020 року.

Про нас

Благодійна організація “Благодійне товариство “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”м. Львів”  або “100% життя” м. Львів”. Офіційний шлях ми почали у 2006 році й ось вже 14 років займаємося благодійною діяльність, а саме надаємо послуги окремим категоріям населення. З нашої назви можна зрозуміти, хто наша цільова аудиторія. Але на сьогодні ми можемо сказати, що це люди, які найбільш стигматизовані нашим суспільством, і тут мова не тільки про ВІЛ-позитивних осіб. Серед наших клієнтів є також люди які перехворіли на туберкульоз, люди які звільнилися з місць позбавлення волі та ті, хто постраждали від домашнього насильства. Переважно це жінки.

Наша місія

Ми - команда однодумців, об’єднані бажанням та ціллю допомагати ВІЛ-позитивним людям та громаді, шляхом створення можливостей реалізувати право на життя, право на підтримку, право на самореалізацію.

Які проблеми ми вирішуємо?

Найперше, ми представляємо інтереси нашої цільової аудиторії на всіх рівнях державного та суспільного життя. 

Друге, ми сприяємо захисту соціальних, особистих та інших прав і законних інтересів, людей, які хворіють та підпадають під утиск суспільства.

Також ми підтримуємо та беремо участь в місцевих, регіональних, загальнодержавних та міжнародних програмах, що спрямовані на покращення соціально-економічного становища людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також інших вразливих груп.

Враховуючи наш досвід, можемо стверджувати - найголовніше надати людині ресурси для виходу зі складних життєвих обставин та забезпечити їй доступ до базових речей: доступ до ліків (медицини), роботи та прийняття у суспільстві. Наразі викликом для нас є працевлаштування. Щоб вирішити цю проблему ми запустили процес створення соціального підприємства, де плануємо проводити навчальні курси для отримання фаху, а також надати робочі місця для отримання практики. “Навчально-виробничий центр “Швейна фабрика” має на меті стати місцем сили для жінок, що готові змінювати своє життя та думку суспільства.

Етапи створення швейної фабрики

Ми отримали приміщення від Львівської  обласної ради (за адресою м. Львів, вул. Кульпарківська, 95 загальною площею 271.1 кв.м.), де триває капітальний ремонт. Оскільки роботи є досить масштабними, було ініційовано збір коштів на краундфандинговій платформі Startera.

Такожє частково закуплене обладнання, яке першочергово потрібне для відкриття фабрики. Паралельно ми працюємо над розробкою технологічних карт та асортиментом, облаштуванням робочих місць.

На сьогодні ми маємо маркетингову концепцію, бізнес-план та працюємо над програмами підготовки фахівців “Швейна справа”. Завдяки співпраці з ІСАР Єднання ми залучили коуча, який допоміг нашим планам трансформуватися в реалістичні кроки та завдання. Дуже важливо на старті чітко розуміти як рухатися вперед. Тому підтримка ІСАР Єднання була для нас дуже важливою та необхідною, адже ми змогли з’ясувати все: від координації ремонтних робіт, перелік дозвільних документів до характеристик продукту та багато інших питань, що супроводжують виробничу діяльність.  Вже на осінь заплановано перші навчальні курси зі швейної справи на 15 осіб

Звичайно не обходиться без додаткових питань та несподіваних проблем, але з підтримкою влади міста Львова та області, небайдужих громадян, людей, що так само пережили колись труднощі та які хочуть просто підтримати добру справу, ми намагаємося швидко та ефективно проходити всі етапи.

Відкриття плануємо на кінець року. Є амбітна ціль зробити це 31 грудня 2020 року. На фінансування певних етапів ми залучаємо грантові кошти від наших партнерів : Міжнародний фонд “Відродження”, платформи “ІСАР Єднання”, Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, Альянс громадського здоров’я, РАТН, “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” та багато інших, за що їм щиро вдячні. Важко створити масштабний проєкт без підтримки та розуміння.

Соціально-економічне значення

Діяльність “Навчально-виробничого центру “Швейна справа” буде направлена на такі результати:

  • створення можливостей для навчання та працевлаштування жінок, які опинилися в складних життєвих ситуаціях;

  • надання психологічної підтримки для подолання стигматизації та дискримінації у суспільстві, зокрема підтримка життєвого етапу працевлаштування;

  • забезпечення умов для самостійного вирішення власних проблем, самозарадності, не чекаючи на соціальні виплати.

  • зменшення безробіття серед вразливих груп населення, особливо в період пандемії

  • підвищення якості життя громади шляхом навчання та підтримки соціально-незахищених мешканців.

Що зараз головне для нас?

На краудфандинговій платформі Startera триває збір коштів на ремонтні роботи. На сьогодні ми зібрали 60 000 грн та ще залишається декілька днів та 30 000 грн, щоб встигнути зібрати необхідну суму. Для нас дуже важливо не втратити цей шанс закінчити облаштування приміщення. Тому просимо всіх кого зацікавила наша ідея, або хто вболіває за нашу цільову категорію підтримати нас внеском.

Підтримати нас можна тут


І на завершення, маємо ще одне бажання - стати прикладом успішного соціально підприємства в Україні. Адже це бізнес, головне для якого не накопичення прибутків власниками, а сталий соціальний ефект для громади. Тому готові до ваших пропозицій, співпраці та будемо вдячні за підтримку.

Контакти

  • Асистент організації БО “Благодійне товариство “Всеукраїнська мережа людей
  • які живуть з ВІЛ/СНІД” м. Львів” - Діана Лендєл тел. +380988089500
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.