bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Миколаївщині можуть утворити ще одну потужну ОТГ

Відповідно до перспективного плану формування територій громад Миколаївської області у Новоодеському районі може утворитися ОТГ у складі шістьох сільських рад - Костянтинівської, Баловнянської, Гур’ївської, Себинської, Кандибінської та Новопетрівської. Всього ж це 11 населених пунктів (сіл). 

Ми провели зустріч з головами кількох сільських рад потенційної ОТГ, аби проконсультувати їх стосовно особливостей роботи для здійснення процесу об’єднання. Особлива увага - шляхам закріплення фінансової самодостатності громади для її подальшої життєздатності. Громада має мати достатньо власних ресурсів і повноважень, щоб забезпечити якісне надання послуг місцевим жителям”, - коментують експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Лідія Віштал та Юля Забродкіна. 

В регіональному відділенні Асоціації сподіваються, що допрацьований перспективний план врахує необхідні чинники для формування потужних громад. Експерти з децентралізації зазначають, що цьому може сприяти постанова Кабміну із затвердженими змінами до Методики формування спроможних територіальних громад.

Буквально вчора (24 січня, - прим.) Уряд схвалив зміни, які дозволять зменшити вплив суб’єктивних факторів на прийняття відповідних рішень при доопрацюванні та формуванні перспективного плану громад. Постанова враховує зауваження Асоціації міст України, які стосувалися обов’язкового залучення органів місцевого самоврядування до роботи над перспективним планом та паспортами спроможних територіальних громад. Водночас, рівень спроможності визначається за 5 об’єктивними критеріями: чисельність населення, чисельність дітей шкільного віку, площа території, індекс податкоспроможності бюджету, частка місцевих податків у доходах бюджету”, - розповідають експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст.  

В АМУ наголошують, що при розробці перспективних планів чи внесенні змін до них потрібно враховувати рівень спроможності громад, мережу соціальної інфраструктури та доступність публічних послуг у відповідних сферах. 

_________ 

За інформацією Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України 

 

 

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.