Мелітополь – місто кар’єрних можливостей!

25 квітня у Мелітополі вже втретє за ініціативи Громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» відбулась масштабна акція – День кар’єри, яка в цьому пройшла під гаслом «Мелітополь – місто можливостей» й за підтримки Мелітопольського міського голови.

День кар’єри – це унікальне поєднання ярмарки вакансій та презентації кар’єрних можливостей від провідних компаній міста і регіону; зустрічі з представниками бізнесу; цікаві і корисні тренінги та майстер-класи від професійних тренерів.

Успішний досвід організації та проведення цього заходу громадськістю у попередні роки довів його затребуваність та ефективність. Саме тому загальноміський захід «День кар’єри» було включено до Комплексної міської програми «Сприяння розвитку підприємництва в місті Мелітополі Запорізької області на 2019-2020 роки», що є гарним показником ефективної взаємодії громадського сектору та влади.

Організаторами заходу стали Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються», Мелітопольська міська рада та її виконавчі органи, Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості та Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного.

Цього року масштабність заходів Дня кар’єри значно зросла, розширилося коло роботодавців-партнерів, тренінгова частина збагатилася тренерами з інших міст України, серед відвідувачів заходів були представники всіх загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих закладів освіти міста. Все це стало можливим завдяки дієвій співпраці активістів громадської організації з органами місцевого самоврядування міста Мелітополя – управлінням з розвитку підприємництва та промисловості виконавчого комітету, управлінням молоді та спорту, управлінням освіти, відділом культури Мелітопольської міської ради, а також з представниками Державної служби зайнятості та Управління пенсійного фонду України у Мелітополі та Мелітопольському районі. Захід пройшов за партнерської підтримки проекту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей», що реалізується відповідно до Угоди між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Аналітичним центром “СВ-Платформа”.

На відкритті урочистої події виступили заступник Мелітопольського міського голови Сергій Прийма; директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік; депутат Запорізької обласної ради, ректор Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного, професор Володимир Кюрчев; депутат Мелітопольської міської ради, Генеральний директор ТОВ “МПІ Агро” Михайло Маслов; заступник голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталя Іванова, координатор проекту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» Валерій Кокоть та представники тренерського складу заходу.

Після урочистого відкриття гостей заходу, а їх за даними реєстрації було близько 500, запросили відвідати виставку-ярмарку вакансій від провідних підприємств міста та регіону, яка цього року відбулася не лише на майданчику біля Шахової школи, а також в приміщенні турнірної зали на другому поверсі.

Оцінити актуальні вакансії та пройти профорієнтаційне тестування можна було на базі мобільного центру профорієнтації Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості.

Окрім насичених презентацій кар’єрних можливостей заходи цього проекту зацікавили відвідувачів і своїми освітніми можливостями – всі охочі мали змогу відвідати не меш цікаві та корисні тренінги та семінари. Старшокласники, студенти та всі, хто мав на меті підвищити свій професійний рівень, мали нагоду це зробити саме на цьому професійному фестивалі.

Фішками: як підняти свою цінність на ринку праці, або як підібрати роботу для душі та гідного життя, а також – що робить справжній господар в кадровий голод, – ділився коуч, бізнес-тренер Андрій Рублевський (м. Харків). У тренінгах взяли участь як ті, хто шукає роботу, так і ті, хто шукає працівників. Як знайти один одного і не помилитися у виборі – ось це було головним лейтмотивом зустрічі.

Побудувати кар’єрний план та правильно розставити пріоритети у житті допомагав зацікавленій молоді тренер зі славного міста Запоріжжя Кирило Дядя.

Вдало себе презентувати, аби працевлаштування не перетворилося у розчарування, навчала провідний фахівець з профорієнтації Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості Лідія Мілова. А ось про міфи та стереотипи щодо закордонного перебування у пошуках роботи розбиралися учасники тренінгу разом із профконсультантом центру зайнятості Оленою Філобок.

Акцентували увагу на перевагах легальної зайнятості фахівці Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Наталя Білоусова та Юлія Кондратенко. Від них слухачі дізнались про сучасні можливості дистанційного обслуговування за допомогою онлайн-сервісів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Бажаючі отримали індивідуальні консультації та буклети на пенсійну тематику. 

Учасники з різних тренінгів схвально відгукувалися про заходи, на яких побували, та дійсно були задоволені отриманим контентом.

Також цього року програма заходу збагатилася екскурсіями на провідні промислові підприємства нашого міста. Учні Мелітопольського вищого професійного училища, які навчаються за професією «Верстатник широкого профілю», мали змогу відвідати ТОВ «ЕкоПромЛіт» у складі Групи компаній «Турбоком», де учні на чолі зі своїми майстрами виробничого навчання познайомилися з екологічним ливарним виробництвом, високоточним литвом за сучасними технологіями, побачили весь цикл  процесу виготовлення турбокомпресорів від відливки, механічної обробки і до зборки готового виробу. Велике враження справили сучасні цехи з актуальним обладнанням верстатами з числовим програмним управлінням. Хлопцям дуже сподобалися умови праці, піклування керівництва підприємства про умови кар’єрного зростання та перспективи розвитку співробітників компанії.

Студентська молодь Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д.Моторного відвідала АТ «Гідросила МЗТГ», підприємство, з яким вже довгий час співпрацює адміністрація та викладацький колектив університету. На підприємстві велику увагу приділяють підвищенню рівня професіоналізму співробітників, впроваджують дуальну освіту, використовують сучасні високоефективні технології розробки та виготовлення гідравлічного обладнання для мобільної техніки.

Виставка-ярмарок працювала дві години і наприкінці її роботи відбувся розіграш лотереї,  призи для проведення якої надали підприємства-учасники. Взяти участь в лотереї мав змогу кожен учасник проекту абсолютно безкоштовно, для цього було необхідно лише зареєструватися в наметах у чарівних дівчат-волонтерів від ТДАТУ ім. Д.Моторного, заповнити відривний талон та самостійно залишити його в лототроні. Також додаткові лотерейні білети учасники отримували після участі у будь-якій активності підприємств-партнерів.

Урочистим завершенням заходу стало відзначення організаторами всіх партнерів, завдяки кому цей фестиваль розвитку кадрового потенціалу міста став можливим. Кожне свято – це не просто феєрія подій, нові знання та заслужені нагороди. Це кропітка праця кожного, хто був у вихорі підготовки на всіх етапах. Те, що побачили учасники заходу «День кар’єри «Мелітополь – місто можливостей» – результат спільної, плідної роботи багатьох соціальних партнерів, ентузіазм та запал яких передавався всім відвідувачам!

Заходи подібного формату демонструють жителям міста все різноманіття економічного життя та можливості власної самореалізації, доводять свою затребуваність та необхідність їх подальшого впровадження. Заходи проекту «День кар’єри «Мелітополь – місто можливостей» доводять, що наше місто дійсно є містом можливостей, яке динамічно розвивається в сучасних політичних та економічних умовах; сприяють широкому просуванню цінностей навчання впродовж життя, що сприяє закріпленню за Мелітополем статусу «місто, що навчається».

Контакти

  • ualc.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.