bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували 27 випадків порушення правил ведення агітації
04.02.2019

За перший місяць виборчої кампанії в Одеській області спостерігачі зафіксували 27 випадків поширення агітації, яка не містить вихідних даних, від імені 11 кандидатів.

Загалом перебіг кампанії в регіоні характеризується невеликою активністю потенційних та вже зареєстрованих кандидатів. Крім того, спостерігачі зафіксували ряд заходів, що містять ознаки зловживань державними адміністративними ресурсами.

Про це у п’ятницю, 1 лютого, повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області під час прес-конференції.

Найбільш поширеним типом порушення впродовж січня стало поширення кандидатами агітаційної продукції без зазначення вихідних даних, що передбачено ч. 3 ст. 59 ЗУ «Про вибори Президента України». У поширенні такої продукції також вбачаються ознаки можливого фінансування виготовлення агітаційної продукції кандидатами не з виборчих фондів. Окрім того, така зовнішня агітація розміщувалась до відкриття кандидатами рахунків виборчих фондів.

Спостерігачі зафіксували 27 випадків поширення агітації, яка не містить вихідних даних, від імені 11 кандидатів.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, впродовж січня жоден з потенційних кандидатів не проявляв активності в усіх сегментах агітації, а найбільш популярною серед потенційних кандидатів виявилася зовнішня агітація. Взагалі не проявили активності потенційні або вже зареєстровані кандидати в сегменті медійної агітації у регіональних ЗМІ.

З 26 зареєстрованих станом на 31 січня кандидатів у Президенти у січні в статусі кандидатів в Одеській області проявили агітаційну активність 12.

У переважній більшості випадків агітація кандидатами була розгорнута до офіційної реєстрації . В порівнянні з періодом до офіційної реєстрації, інтенсивність здійснення агітації кандидатами майже не зазнала змін, охоплення агітаційною діяльністю територій Одеської області також майже не змінились.

Переважно перша частина січня 2019 року супроводжувалась благодійною активністю місцевих осередків партій або ж місцевих команд кандидатів, що здебільшого була приурочена до святкових подій та супроводжувалась наданням громадянам товарів або послуг на безоплатній основі.

За звітний період спостерігачі зафіксували 14 таких благодійних активностей місцевих осередків партій та місцевих лідерів. В усіх випадках благодійна діяльність фіксувалась до реєстрації потенційних кандидатів.

Як повідомив координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області, голова Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” Анатолій Бойко, організація традиційно проводить спостереження за всіма етапами і аспектами цього процесу.

«Що ми плануємо робити і яким чином відбувається наш процес спостереження? За кожним виборчим округом, а їх в Одеській області 11, у нас закріплений спостерігач, який моніторить всі аспекти виборчої кампанії в цьому окрузі. Це і діяльність органів виконавчої влади, і місцевого самоврядування, і штабів кандидатів, і агітація, зокрема в зовнішній рекламі, а також публікації в засобах масової інформації. Весь масив інформації і все, що пов’язано з виборами, ця людина відстежує, готує відповідні аналітичні звіти, які ми також подаємо і в якості інформаційних матеріалів», - повідомив він.

ЗВІТ

Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.