bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Експертам - співпраця з українськими ЗМІ

Протягом 9 місяців в Україні функціонує сервіс HelpSMI, який дозволяє експертам ділитися знаннями та заробляти згадки у ЗМІ, а журналістам - швидко отримувати коментарі на будь-яку цікаву їм тему. 

За перші 9 місяців роботи сервісу, що допомагає експертам висвітлювати власну позицію в українських ЗМІ, а журналістам - швидко знаходити спікерів на шоу та коментаторів для друкованих матеріалів, засновники дійшли висновку - інновація прижилася. 

Переважна більшість журналістів, які познайомилися на практиці із можливостями HelpSMI, перетворилися на наших постійних користувачів.” - говорить засновниця сервісу Анастасія Ширіна. “Ми стали конкурентною перевагою тих засобів масової інформації, які слідкують за новинами медіа-ринку та не бояться інновацій”.

Програма, про яку йде мова, працює наступним чином. Журналіст створює матеріал, скажімо, на тему корупції в медичних закладах. Його стаття майже готова, але бракує коментаря експерта. Замість того, щоб шукати електронні адреси підходящих людей та писати десятки листів в надії отримати бодай одну компетентну відповідь вчасно, журналіст створює інформаційний запит та одним кліком надсилає його мережі експертів HelpSMI, які при реєстрації визначили категорії “Корупція” та “Медицина” сферами своєї компетенції. В кого є інформація, бажання і час відповісти - відповідають. Журналісту залишається ознайомитися із запропонованими коментарями й обрати найкращі для матеріалу.

Можливостями HelpSMI радо користуються радіостанції й телеканали, знаходячи нових героїв для ефірів передач чи коментаторів поточних подій. Надзвичайно корисним сервіс є для видань, які регулярно проводять бліц-опитування або знаходяться у пошуку колумністів.

З моменту старту роботи, до HelpSMI приєдналося близько 2700 користувачів. Було створено більше 700 інформаційних запитів. За статистикою, 90% питань знаходять відповіді належної якості та у встановлені журналістом терміни. Найбільш обговорюваними темами наразі є політика, українське законодавство, автомобілі, медицина, психологія, технології та питання міграції українців за кордон.

HelpSMI для мене - це вже «чарівна паличка», яка дає можливість оперативно зібрати експертні коментарі. В прямому сенсі рятує мої дедлайни. Плюс, розширює перелік спікерів – замість того, щоб вкотре телефонувати по коментар умовному «Пупкіну», створюю запит на платформі.” - коментує свій досвід використання сервісу Ірина Шевченко, оглядач УНІАН. Євген Шишацький, кореспондент Liga.net, відзначив, що, попри специфічну тему та жорсткий дедлайн, вони з колегою у дуже стислий період часу отримали одразу сім коментарів для статті завдяки створенню запиту на HelpSMI.

А ось що говорить про сервіс редакція видання Na Chasi: “HeplSMI для нас - необхідний інструмент та помічник, який ми вже звично використовуємо для бліц-опитування експертів, де збирається багато різних точок зору щодо одного питання. HeplSMI суттєво заощаджує наш час, оскільки пошук експертів і очікування відповіді на електронні листи - справа не з легких. Раніше ми саме так і робили. Тепер достатньо просто лишити запит зранку, а ввечері вже можна публікувати готове опитування.”

Співпраця з українськими ЗМІ цікава переважній більшості експертів. Людям подобається ділитися знаннями, бачити своє ім’я (чи назву організації) у популярних матеріалах. Засновники поспілкувалися із декількома активними експертами, коментарі яких доповнюють статті провідних інформаційних агенцій країни, аби з’ясувати, чи дійсно запропонована модель сервісу є вигідною для другої сторони.

Ось що відповіла Софія Кас’яненко, PR-директор Українського інституту майбутнього: “Об’єднання людей, сприяння їхньому взаєморозумінню заради створення чогось вартісного у майбутньому - це те, чому я зараз присвячую більшість свого часу. Сервіс HelpSMI - один із інструментів, що допомагає мені здійснювати цю місію. Завдяки ньому я дізнаюся про інформаційні потреби суспільства від журналістів і якщо затребувану інформацію може надати один із знайомих мені експертів, одразу біжу “штурмувати” його питаннями від ЗМІ. Я вірю в те, що наша співпраця призведе до підвищення освіченості, толерантності та порозуміння у нашій державі у найкоротший термін.”

Олександр Сітухо, голова ради ГО “Асоціація Захисту Активів”: “Вважаю, що це гарний проект з великими перспективами, тому намагаюсь завжди відповідати на запити журналістів у своїй сфері компетенції. Натомість отримую чітке розуміння дійсно актуальних трендів інформаційного простору. Сподіваюсь, проект у недалекому майбутньому стане повноцінною експертною біржею.”

Опубліковані на сайті історії успіху свідчать про те, що послугами HelpSMI активно користуються не тільки широковідомі ЗМІ, але також молоді проекти і регіональні інформаційні агенції.

Проект покликаний сприяти підвищенню якості української журналістики, захисту свободи слова в Україні та демократизації ринку експертних коментарів, який нещодавно був привілегією дуже обмеженого кола людей. Відтепер, якщо Ви маєте знання та драйв, дорога у будь-яке українське ЗМІ для Вас відкрита. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.