bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Дослідження доступності соціальних об’єктів та державних установ для людей з інвалідністю на Донеччи

Протягом вересня - жовтня 2017 року в містах Краматорськ та Слов’янськ за ініціативи ГО «Правозахисний рух Донбасу» було проведено моніторинг доступності державних та соціальних об'єктів для людей з інвалідністю.

Під час моніторингу було здійснено візити до 30 об’єктів, опитано 50 людей з обмеженими можливостями, 10 представників бізнесу, проведено переговори з 10 представниками органів місцевого самоврядування та соціальних установ.

Результати дослідження м. Краматорськ показали, що лише деякі державні та соціальні об’єкти, такі як Центр реабілітації інвалідів, залізничний вокзал, Управління пенсійного фонду обладнані всім необхідним для обслуговування інвалідів різних груп. У більшості ж об’єктів в Краматорську, відсутні пандуси, кнопки виклику персоналу, що є порушенням прав людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Ще гірша ситуація з доступом людей з інвалідністю до державних та соціальних об’єктів у м. Слов’янську. За даними моніторингу навіть у таких будівлях, як відділ дільничних інспекторів м. Слов’янськ, районне відділення УСЗН, Укрпошта, інфекційне відділення міської лікарні Слов’янська, нотаріальні контори, банківські установи, серед яких так само державні банки, в яких обслуговується багато людей з інвалідністю, стоматологічні клініки в центрі міста, відсутній мінімальний «набір» для людей з обмеженими можливостями. Лише Управління соціального захисту населення  є показовою і єдиною в місті установою, де дотримані всі правила доступності для людей з обмеженими можливостями.

Метою дослідження є виявлення основної проблеми щодо доступу людей з інвалідністю до державних і соціальних об’єктів для подальшого формування діалогу з місцевою владою щодо створення комфортного середовища та інтеграції людей з інвалідністю в активне соціальне та громадське життя Донеччини.

З повним текстом дослідження можна ознайомитись за посиланням - https://drive.google.com/file/d/1vKCsMP5TZnuAZFIWPPwCBU2JeOA88pHB

Проект “Ти не один: захист прав та соціальна інтеграція людей з інвалідністю в Донецькій області” реалізується ГО “Правозахисний рух Донбасу” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.