Форум «Яка виборча реформа потрібна українцям»

В рамках кампанії «Активна громада: право вибору» у селищі Новому відбувся форум про невідворотність покарань через порушення виборчого законодавства.

Виборча реформа якою вона має бути про це та загалом про реформи говорили на форумі що відбувся 10 жовтня в селищі Новому у приміщенні сесійної зали.

Учасники заходу селищний голова, представники громадських організацій та депутати місцевої ради обговорили стан впровадження виборчої реформи як важливої складової при реформуванні країни.

На початку форуму  регіональний координатор ініціативи «Активна Громада» Міценко Сергій представив учасникам результати дослідження стану впровадження реформ на місцях яке оприлюднила дослідницька компанія «Active Group» у партнерстві з ГО «ВГО «Інститут «Республіка» опитавши при цьому понад 400 експертів з усіх областей України.

Після презентації дослідження щодо загального стану реформ перейшли до теми виборчої реформи та зупинилися більш детально на недоліках виборчого законодавства. Під час цього блоку загальною темою було невідворотність покарань через порушення виборчого процесу та інших аспектах що ставлять під загрозу демократичність виборів.

Наступним взяв слово селищний голова Новенської ради Денисенко Сергій Павлович. У своєму звернені до учасників він пояснив настільки важлива прозорість місцевих рад для простих мешканців. Адже лише завдяки їй між владою та громадянами можуть формуватися, довірчі відносини, що як наслідок стануть підґрунтям розвитку  партнерських відносин громади та влади. Повідомив громадян про кроки зроблені радою щодо запровадження електронного врядування та рекомендував брати участь громадськості в засіданнях селищної ради і робити свідомий вибір під час волевиявлення.

Депутат місцевої ради Стойко Валерій цілком підтримав голову ради та доповнив його виступ, зауважуючи, що формування демократичної та відкритої влади майже неможливе без сприяння громадян. Так мешканці мають приймати більш активну участь у житті свого населеного пункту, а саме: ходити на засідання та слідкувати за діями місцевої та національної влади, об’єднуватись та спільно вирішувати місцеві проблеми.

Наступний блок форуму  гра – моделювання. Гра відбулась у невимушеній обстановці та на початку мало хто з учасників розуміли значимість гри але в середині процесу почали усвідомлювати які переваги дає таке моделювання ситуації: можливість передбачення поведінки кандидатів та чого від них очікувати в майбутньому. Як сказав один з учасників чим більше подарунків та агітації від кандидата тим менше користі слід очікувати від нього.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.