8 проектів отримали гранти на роботу в бізнес-акселераторі AgroChallenge

Грантовий комітет вирішив профінансувати акселераційну програму для 8 проектних команд в бізнес-акселераторі AgroChallenge.

«Команди подали свої заявки на участь у другому раунді Всеукраїнського конкурсу технологічних стартапів, успішно пройшли конкурсний відбір, початкову підготовку і первинну експертизу, а тепер починають працювати в бізнес-акселераторі AgroChallenge», - про це заявив Президент Фундації AgroChallenge Ігор Лисицький. - «Всього на другий раунд Конкурсу надійшло 95 проектних заявок. Ми побачили гарну підготовку і цікаві ідеї, це надихає».

З проектами, які успішно пройшли Грантовий комітет можна було познайомитися на профільному заході AgroTalks*, 22 грудня, у великому залі Національної академії аграрних наук.

Інноватори презентували свої ідеї та розробки перед незалежною аудиторією слухачів, вчилися пітчитись, знайомилися один з одним.

На грудневій сесії AgroTalks представили:

сучасні технології виробництва органічних напівфабрикатів; технологічну ферму в стилі «Uber»; молекулярну біотехнологію визначення типу сорту хмелю; вітчизняну розробку з виробництва органічних добрив; унікальний комплексний препарат для підвищення продуктивності рослин; використання сучасних безвідходних технологій в сільському господарстві і м'ясопереробній промисловості.

Автори проектів особисто розповідали про технології, процеси та етапи роботи над їх інноваціями.

Андрій Венгер, один із авторів технології використання ДНК-аналізу генів хмелю, що обумовлює синтез промислово корисних речовин, ділиться тим як все починалося:

«Почалося все в 2009 році з обґрунтування теми моєї майбутньої дисертації. Проаналізувавши поліморфізм ряду генів хмелю, я знайшов цікаву залежність, яка дозволяла б визначити потенціал накопичення промислово цінних речовин хмелем, аналізуючи одну молекулу ДНК зразка рослини. В 2014 році я відіслав даний проект в Королівський ботанічний сад (в Лондоні). Проект був опублікований та ми отримали позитивні відгуки, що послужило моральним стимулом продовжувати дослідження далі. Цього року вирішили подати проект на Всеукраїнський конкурс AgroChalenge, в пошуках інвестиційного потенціалу для подальшої роботи над технологією.»

Ірина Карпенко, автор інноваційної технології вирощування грибів теж поділилася своїми враженнями і розповіла з чого починалася її ідея:

«Я є керівником "Центру підтримки грибівництва". Наша організація працює в двох напрямках. Перше - це сприяння різнобічному розвитку грибної індустрії, впровадження в розвиток грибівництва наукових досягнень  і передового досвіду. Другий напрямок - екологічний захист грибного різноманіття, поширення інформації про найбільш ефективні способи охорони грибів, в тому числі шляхом штучного культивування. Після проведення тренінгів за технологією культивування грибів, ми побачили, що не всі з наших слухачів, які бажають зайнятися вирощуванням, можуть створити необхідні умови для отримання оптимального врожаю якісного гриба. Звідси й ідея зі створення невеликих, недорогих, енергозберігаючих грибних модулів з автоматично керованим кліматом. AgroChallenge шукає нові, інноваційні рішення, які спрямовані на поліпшення життя мільйонів людей. Ми вважаємо, що наш проект і є таким.»

Василь Левицький, автор сучасної технології з виробництва органічних напівфабрикатів:

«Все починалося як волонтерський проект. У 2014 році я і мої друзі об'єдналися в групу для збору допомоги армії. Ніякого офіційного статусу не було, була лише створена група на Фейсбуці "Захисник" для звітності та прозорості витрачання коштів. Серед іншого ми організували виробництво цих самих сухих наборів. За цей час було зроблено і відправлено на фронт величезну кількість наборів. На обласному телебаченні навіть була передача про це з нашою участю. Цілком очевидно, що такі акселератори як AgroChallenge, сьогодні дуже необхідні українському бізнесу. Активний попит та велика кількість заявок тому ще одне підтвердження».

Як працює еко-система AgroChallenge?

Будь-який бажаючий мешканець України (або команда) може представити свій проект або інноваційну ідею на розгляд експертної комісії Конкурсу, подавши заявку на сайті http://agrochallenge.com.ua/

Кожна проектна заявка проходить багаторівневу експертизу: оцінка експертами агробізнесу та інвесторами, розгляд Грантовим комітетом, презентація проектів.

Програма акселерації AgroChallenge включає кілька етапів підготовки проектів: конкурсний відбір, індивідуальне навчання необхідним дисциплінам, консалтинг і зворотний експертний зв'язок від лідерів галузі (аграріїв, вчених і бізнесменів), підтримку в період проведення конкурсного етапу і можливість презентувати свій проект на заході AgroTalks. Після проходження всіх етапів роботи проект зазвичай готовий до презентації інвесторам або зацікавленим у розвитку технологій компаніям.

Навіщо брати участь у бізнес-акселераторі?

Акселераційна програма чітко спланована і допомагає якісно опрацювати проекти, довести їх до прототипу і презентації потенційним інвесторам. Після бізнес-акселератора настає етап залучення інвестицій: команда акселератора допомагає проектам знайти перші інвестиції в реалізацію і супроводжує, у разі потреби, в подальшій роботі.

Тобто участь в акселераторі допомагає проектним командам сформувати закінчену концепцію, знайти фінансування і зробити перші важливі кроки на шляху від розвитку до реалізації ідей.

Наставники AgroChallenge - кращі українські та міжнародні експерти, галузеві фахівці і відомі бізнесмени з експертизою в агросекторі, інформаційно-комунікаційних технологіях та інженерії.

Так, за словами відомого підприємця і засновника ряду стартапів Дмитра Лисицького - «AgroTalks - цікавий і корисний формат заходів для всіх учасників цього ринку. Я побачив дійсно актуальні технологічні рішення і приємно відзначити, що на відміну від інших стартап-майданчиків, спікери і автори ідей на AgroTalks - мають глибоку галузеву експертизу, досвід і практичні знання».

Для довідки:

Акселератор AgroChallenge почав роботу в червні 2016 року. На перший конкурс проектів (червень-серпень) було подано 69 заявок з усієї України, у фінал вийшло 5 проектів, робота з проектами-фіналістами продовжується.

На другий конкурс (вересень-грудень) надійшло вже 95 заявок, в фінал відібрали 8 проектів.

Оголошено набір на третій конкурс. Заявки можна подавати на сайті http://agrochallenge.com.ua/

Запланована періодичність підбиття підсумків кожного раунду - 1 раз на квартал. Фіналісти, які повністю пройшли акселерацію, отримують право презентувати свої проекти на інтелектуальній платформі AgroTalks.

* AgroTalks - це інтелектуальна платформа для презентацій і виступів від визнаних експертів ринку і молодих новаторів в агросекторі. Платформа для пошуку унікальних ідеї, нових технологій і креативних розробок, для залучення уваги до необхідності розвитку аграрного потенціалу країни, а також пошук актуальних і прогресивних рішень, які сприяють вести аграрний бізнес більш технологічно та ефективно.

Про інфраструктуру AgroChallenge http://agrochallenge.com.ua/

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.