bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Вінниці відбувся перший перший фестиваль рівних прав і можливостей
20.10.2016

19 жовтня 2016 року, в рамках проекту «Жінки – це 50% успіху України», відбувся перший на Вінниччині Фестиваль рівних прав і можливостей INFEST 2016.

У час розгортання конфліктної ситуації на території рідної країни відчуття небезпеки та соціальної несправедливості особливо загострюється. Мірилом ефективності подолання кризового стану стає дотримання гуманістичних цінностей у найскладніших ситуаціях, зокрема через забезпечення рівних прав та можливостей кожного. Тому головними завданнями заходу було визначено підвищення рівня гендерної культури жителів (у першу чергу, молоді) та посилення рівня толерантності й взаємоповаги у відносинах один до одного.

Дотримання рівних прав та можливостей - це не лише проблема, що стосується жінок і чоловіків, це питання захисту та розвитку різних спільнот - інвалідів, переселенців, ветеранів АТО, дітей, пенсіонерів, жертв домашнього насилля, негетеронормативних осіб тощо. Світлана Ходакова, голова організації - ініціатора проекту зазначає, що «Подібного фестивалю на Вінниччині ще не було. Хоча очевидним є те, що потреба у його проведенні вже стала нагальною. Адже проблема дотримання рівних прав та можливостей – це проблема безперешкодного руху до правової, безпечної для кожного, держави». 

Гості Фестивалю прийняли участь у різноманітних інтерактивних та інноваційних заходах, націлених на особистий та громадський розвиток у контексті дотримання прав кожного.

INFEST 2016 представляв п’ять основних потоків:

 • практично-просвітницький - майстер-класи, лекції
 • перформативний – вистави, публічні дебати, майстер клас з самооборони
 • відео-майстерня – перегляд та обговорення тематичних відео-роликів
 • консультації – безкоштовні консультації з питань захисту власних прав
 • панельний інтерактив – мистецькі заходи, флеш-моб, виставка карикатур на тематику протидії дискримінації, інфографіка.

Розпочався захід з цитування Конституції України, статті 24  та виступу Емми Уотсон – посланниці доброї волі ООН на Генеральній Асамблеї ООН у підтримку політики рівних прав і можливостей.

Всі локації креативного простору Антикафе «Артинов» Вінниці були переповнені та насичені подіями.

Надихала власним професіоналізмом і досвідченістю Ірина Ткачук (ГО «Оріана-Світ», редакторка ТК «Доба»), вона змотивувала всіх переосмислити дуже цікаві та неординарні медіа-кампанії гендерного спрямування.

 Харизматична Тамара Злобіна поговорила з аудиторією про гендерний розпад у сучасній Україні та про перепитії формування нових постмайданівських гендерних моделей. Учасники із задоволенням включались у дискусію та активно переймались озвученими проблемами.

ГО «Вінницький Дебатний Клуб» презентував публічні дебати на тематику: Ця палата вважає, що флеш-моб #ЯНеБоюсьСказати повинен бути анонімним. Захід показав необхідність багатоаспектного розгляду будь-якої проблеми, в першу чергу, що може стосуватись реалізації прав та надання можливостей кожному.

ГО “Вісь” та їх Гендерний Соціальний театр виступив з виставами-мініатюрами з гостросоціальних тем «Без насильства у майбутнє», що стосуються дотримання рівних прав і можливостей громадян та громадянок України.

Одним із найбільш неординарних заходів INFEST_2016 стало Світове кафе з жестовою мовою. Організатори та учасники захопили всіх атмосферою доброзичливості, привітності та радості. Робота Вінницького інституту Університету ”Украіна”.

Майстер-клас із самооборони з елементами WEN-DO

у рамках INFEST 2016 пройшов дуже захопливо та корисно. Учасники з радістю долучались до процесу та освоювали нові для них тактики самозахисту.

Арт-майстерня здивувала результатами, новим незвичним поглядом на звичайні речі поділились учасниці арт-майстерні на своїх малюнках.

У заході взяли участь впливові та прогресивні громадські організації, небайдужі політики, освітяни, юристи та громадяни Вінницької області, зокрема м.Вінниці, м.Козятина та м.Жмеринки.

Для нечуючих студентів був переклад мовою жестів.

Партнери INFEST 2016:

 • Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА та його структурні підрозділи області;
 • ТК «Доба»;

Учасники INFEST_2016:

Університети міста: ВТЕУ; Аграрний Університет; Педагогічний Університет; Донецький Національний університет; Вінницький інститут Університету ”Україна”:

 • ГО «Вісь»
 • ГО «Оріана-Світ»
 • ГО «Вінницький Дебатний Клуб»
 • ГО «Лабораторія актуальної творчості»
 • ГО “Соціальна Перспектива”
 • ГО  «Центр Поділля-Соціум»
 • ГО «Прогресивні жінки»
 • Науково-освітній Гендерний центр ВНТУ
 • ГО «Антикорупційне бюро Вінниччини»

Український Жіночий Фонд підтримав захід просвітницькою літературою з визначеної тематики.

Контакти

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.