bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Україні стартувала всесвітня кампанія в підтримку жінок StepUp
26.05.2016

Мережа WAVE Women Against Violence in Europe (Жінки проти насильства в Європі) запускає кампанію Step up! (Крок вперед!), яка спрямована на захист прав жінок, що пережили насильство, та забезпечення надання їм та їхнім дітям підтримки та захисту

Одна із трьох жінок у Європі  пережила фізичне або сексуальне насильство.

Досі уряди держав, в бюджет яких жінки сплачують податки, не забезпечили достатній рівень доступу до служб підтримки.

Лише у 15 європейських країнах працюють спеціалізовані «гарячі лінії».

Щонайменше  47 000  місць не вистачає у притулках.

Дискримінація є перепоною на шляху вільного доступу до підтримки, особливо для мігрантів, жінок літнього віку та представниць ЛГБТ!

Насильство щодо жінок і дівчаток залишається найбільш поширеною формою порушення прав людини, що може призвести до летального результату - у 2012 році, за оцінками, 47% усіх вбивств жінок були здійснені членом сім’ї або близьким партнером.

Існує серйозна нестача інвестицій в спеціалізовані служби підтримки в багатьох країнах в Європі і, як наслідок жінкам нікуди звернутися за адекватною допомогою.

Сьогодні, 25 травня,  WAVE  запускає європейську кампанію Крок вперед! (Step Up!) Протягом наступних двох років члени мережі лобіюватимуть права жінок, які пережили насильство, і їх дітей, з метою отримання підтримки і захисту по всій Європі.

Через відсутність достатнього рівня підтримки постраждалих від насильства, переважає думка про їх винуватість, що веде до малої кількості звернень до правоохоронних органів. В більшості країн засуджується насильство, але фактично воно замовчується. Це позбавляє жінок вибору і змушує переживати нові випадки насильства. Надання допомоги має життєво важливе значення для безпеки і розширення можливостей для вільного від насильства життя жінок і їхніх дітей. Насильство щодо жінок є спільною проблемою, яка має величезний вплив на економічну свободу і потенціал жінки. Воно має  величезні наслідки для світової економіки. Тому WAVE закликає європейське суспільство збільшити інвестиції в спеціалізовані служби, які захищають права жінок та прагнуть змінити ситуацію, бізнес структури та благодійні організації активізувати зусилля для допомоги тим, хто страждає від насильства; депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію, а посадовців якнайскоріше її імплементувати!

Проблема ґендерного насильства є надзвичайно актуальною для України.

Законодавство України потребує суттєвих змін: домашнє насильство має бути криміналізоване! Кривдник повинен нести реальну відповідальність за свої дії.

В нашій державі катастрофічно не вистачає притулків для постраждалих від домашнього насильства: існує лише 6 спеціальних притулки саме для постраждалих від насильства.

Держава має забезпечити конфіденційність звернення за допомогою та дієвий механізм виходу із ситуації домашнього насильства!

Закликаємо Верховну Раду України ратифікувати та впровадити Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок та домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція)!

Мережа WAVE та організації, які є членами WAVE в Україні (громадська організація «Ла Страда – Україна», Інформаційно-консультативний жіночий центр, Кризовий центр), звертаються до всіх, хто причетний до прийняття рішень  на національному рівні з метою:

  • Активно запобігати насильству щодо жінок і захищати жертв;
  • Забезпечувати створення спеціалізованих послуг підтримки для всіх жінок і їхніх дітей.

Партнерство заради змін має важливе значення, і ми закликаємо кожного і кожного з вас! Приєднуйтесь до Крок вперед! (Step Up!) кампанії!

Зробимо крок вперед  і станемо разом, щоб покінчити з насильством по відношенню до жінок і їхніх дітей!

Для отримання додаткової інформації або для підтримки кампанії Step Up! будь ласка, звертайтеся:

Контакти організацій в Україні:

ГО «Ла Страда-Україна» Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства 0 800 500 335 або 386 (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних)

Для більш детальної інформації про кампанію Stepup!, переходьте за посиланням: http://www.wave-network.org/

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.